Skocz do zawartości

Problem z połączeniem siatki


abr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem, narysowałam model jak to jest pokazane na zdjęciu, składał się on z jednej płaszczyzny oraz drugiej przecinającej pod ukosem tą pierwszą. Połączyłam to funkcją attach natomiast zależałoby mi na tym ,aby wszystkie edge się powiązały między sobą, a nie tak jak jest na rysunku, że pomimo połączenia obiektów edge i poligony jednego i drugiego są dalej brane oddzielnie. Jakiej funkcji albo zbioru funkcji muszę użyć aby tego dokonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej, jesteś nowy prawda ? Nie bardzo rozumiem co chcesz osiągnąc...Dlaczego zatachowałeś plane do boxa ? czy do drugiego plane'a - Nie wiem...to nie istotne. Chyba nie do końca wiesz o co chodzi w modelowaniu, Polecałbym na początku jakiś tutorial Np ten

... to co chcesz zrobić myślę, że na upartego można by zrobić Slice plane'em - ale ostrożnie, unikamy trójkątów - masz trójkąt - starasz się go naprawić :)

Sam jestem początkujący więc rozumiem, że bywa ciężko - ten tutek powinien ci na początek pomóc :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamotałam się na początku tworzenia a jestem w tym nowa :) dziękuje za pomoc, zamiast próby połączenia koniec końców poprostu wrysowałam nowe krawędzie w odpowiedni sposób w siatkę jednego z plainów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobra dusza by miała chęć odpowiedzieć to mam jeszcze jeden problem. Załączam to na zdjęciu poniżej. Siatke mam narysowaną teoretycznie poprawnie ale czasem przy wstawianiu nowych edge albo vertexów( nie potrzebne zawsze usuwam) dzieje się coś takiego. tak jakby dwa poligony nagle nachodziły na siebie w tym jeden jakiś taki, który jest niezgodny z siatką jak tutaj. Nie mogłam nigdzie znaleźć z czego to wynika i jak nad tym zapanować. Z góry dziękuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności