Jump to content

abr

Members
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutral

About abr

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Kraków
 1. abr

  prześwietlony klosz

  Niestety nie prześwietla mi klosza tylko przy zastosowaniu "0" w jasności. Nie wiem jak to obejść, dalej by klosz mógł mieć kolor taki jaki powinien
 2. abr

  prześwietlony klosz

  Dzięki bardzo :) kolor miałam akurat ciemny prawie czarny, ale za małą saturacje :)
 3. abr

  prześwietlony klosz

  Cześć,Mam taki problem. Narysowałam kinkiet, w którym umieściłam źródło światła. Podczas renderu, cały klosz mam prześwietlony. Materiał kloszu nie jest w żadnym stopniu przeźroczysty ( oprócz paru wycięć na nim, które zrobiłam poprzez dołączenie bitmapy pod opacity ). Żródło światła jest małe, więc nie jest to kwestia, że światło jest większe niż klosz. Niestety nie mam za bardzo pomysłu jak się tego pozbyć. Z góry dziękuje :)
 4. abr

  ShapeMerge

  Dzięki za podpowiedź, próbuję tak robić chociaż tak czy siak, przy funkcji bend trochę się model rozkracza. Chyba spróbuję tak jak Polka dot polecił/poleciła :) - - - Połączono posty - - - Dzięki, nie pomyślałam zupełnie o użyciu opacity, próbowałam tylko wymodelować dany kształt. Zabiorę się za to zaraz :) Chciałam stworzyć taką lampę:
 5. abr

  ShapeMerge

  Cześć :) Chciałabym się poradzić w kwestii funkcji shape merge. Chciałabym wykonać klosz, który ma wycięte wzorki. Pomyślałam, że ta funkcja będzie do tego najlepsza. Niestety nie wiem jak zrobić, aby wzory wycinały mi się faktycznie na całym "kloszu". Póki co próbowałam np. kształtami okrążyć cały obiekt, niestety wtedy funkcja ta zachowuje się jak przy normalnym rzutowaniu kształtu ustawionego w jednej osi na obiekt kulisty ( na połowie obiektu mi się rzutują wzory powoli się rozjeżdżając na boki, a próbując rzucić wzór z drugiej strony obiektu on dalej wskakuje mi na tą samą stronę co wcześniejsze). Macie na to jakiś pomysł ? :)Pozdrawiam.
 6. Cześć, Chciałabym się zapytać użytkowników z Krakowa, do których firm zajmujących się architekturą wnętrz warto próbować się dostać a do których zdecydowanie nie? Bardzo często widzę ogłoszenia firmy Artdesign, Intellio designers wiecie coś o tych firmach? Na internecie widzę przeważnie stare wpisy do firm krakowskich z opiniami a chciałabym wiedzieć jak to się teraz w miarę wygląda na rynku Krakowskim. Pozdrawiam :)
 7. abr

  Widok z okna

  Nie jest to materiał szyby. Gdy obraz narzucam na plane za oknem poprzez nałożenie materiału wychodzi efekt jak powyżej, gdy po prostu wrzucę obrazek jpg na plane (bez nakładania materiału, poprostu przeciągniety jpg do 3ds maxa i narzucony na plane)przy renderowaniu obraz jest jasny ale prześwietlony. Co sugerowałoby, że coś nie tak przy nałożeniu poprzez materiał na plane obrazu, ale używam dokładnie tego samego materiału co i w innych rysunkach, wiec nie umiem zrozumieć czemu tak tu się to dzieje.
 8. abr

  Widok z okna

  Cześć :) Mam problem jeśli chodzi o jeden rysunek. Zawsze tak samo robię widok z za okna - za oknem rysuje plane, na niego nakładam materiał z bitmapą z obrazkiem z za okna. W tym danym projekcie nie wiem czemu przy renderowaniu obraz za oknem jest żółtawy i ciemny ( załącznik). Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić, próbowałam wielu rzeczy ale nic nie pomaga a też nigdy wcześniej nie miałam problemu. Zaimportowałam również plane z innego projektu, żeby sprawdzić czy pomieszałam coś w ustawieniach materiałów lub samego plane'a ale on też wyszedł mi taki zółtawy i ciemny ( gdzie w innym projekcie widać go normalnie). Czy ma ktoś pomysł z czego to wynika?
 9. abr

  V-ray material - subdivs?

  Bardzo dziękuje za odpowiedzi. Wiem, że jest pomieszane, bo się uczę dopiero a przez ten caustic to tak namieszałam w ustawieniach szukając po internecie co może pomóc... . Mitic dziękuje za plik . Bardzo bym była wdzięczna gdyby T0m3k też przesłał scene abym mogła zobaczyć co tam poustawiane jest inaczej. Myśle, że przez porównanie tych dwóch plików z moim mogłabym się dużo nauczyć. Ratujecie życie :)
 10. abr

  V-ray material - subdivs?

  Matulu.. dziękuje ... jeden guzik a tyle się namęczyłam . Tak wiem, ze ustawienia wysokie reszta, ale juz powiększałam bardzo wysoko wszystko , szukając problemu.
 11. abr

  V-ray material - subdivs?

  subdivs w light cache mam bardzo duży. Co do światła to nie jest one nałożone przez materiał tylko przez światła vray i są tam subdivsy już o wartości 32. Jak pisałam wcześniej jeśli chodzi o światło i render setup, gdy nie mam materiałów naniesionych na scene, tylko wszystko jest w materiale zwykłym szarym vray mtl wszystko w scenie działa bez problemu. Dopiero uczę się Vraya ale dlatego myślę , że to coś z materiałami nie gra. Poniżej link z moją sceną : https://www.sendspace.com/file/hnsn5s
 12. Cześć :) Mam problem z plamkami na przedmiotach( widać w zdjęciu poniżej). Problem tkwi w materiałach, natomiast nie wiem dokładnie gdzie. Jeśli chodzi o usuwanie plamek przez ustawienia renderu lub światła, już się tym bawiłam i nic to nie zmieniało, plus zrobiłam render tej samej jakości jak rysunek tylko z samym światłem i nadanym zwykłym szarym materiałem vray na wszystko inne - wtedy wszystko gra. Jeśli chodzi o subdivs, to próbowałam nadać wyższy i na materiał jak lustro ( wydaje mi się, że to przez lustra robią się te plamki) i na materiały typu płytki na podłodze czy umywalka na której to bardzo widać. Wielkość jaką dawałam na te materiały to 25-32 i żadnej poprawy nie widziałam. Czy na takie materiały nadaje się jeszcze większe wartości subdivs ? czy tajemnica tkwi w czym innym ?
 13. Zrobiłam rendering i wszystko poprawnie wyszło, jeszcze raz dziękuję :)
 14. Dziękuje za pomoc :) Włączyłam sub-pixel mapping bo nie miałam włączonego oraz zmieniłam progressive na bucket. Mam nadzieje że to pomoże, niedługo się okaże;)
 15. Dzień dobry, Bardzo prosiłabym o pomoc w rozwiązaniu jeszcze jednego mojego problemu z projektowaną łazienką. Dopiero zaczynam prace z Vrayem i mam czasem pewne komplikacje z którymi nie wiem jak sobie poradzić. Poniżej załączam dwa pliki, jedno zdjęcie wyrenderowanego rysunku w dobrej rozdzielczości, jest on zaśnieżony w dość specyficzny sposób oraz drugi, render ( te same ustawienia) kawałeczka tego projektu gdzie takie zaśnieżenia nie powstają. Takich kawałeczków projektu porobiłam parę i w nich nie występowało mi to zaśnieżenie. Czy te zaśnieżenia są kwestią jakiś ustawień w materiałach luster ( dużo luster w jednym pomieszczeniu, może kwestia odbić )? Jak rozwiązać taki problem? Z góry dziękuje :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy