Jump to content
  • 0

Widok z okna


abr

Question

Cześć :)

Mam problem jeśli chodzi o jeden rysunek. Zawsze tak samo robię widok z za okna - za oknem rysuje plane, na niego nakładam materiał z bitmapą z obrazkiem z za okna. W tym danym projekcie nie wiem czemu przy renderowaniu obraz za oknem jest żółtawy i ciemny ( załącznik). Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić, próbowałam wielu rzeczy ale nic nie pomaga a też nigdy wcześniej nie miałam problemu. Zaimportowałam również plane z innego projektu, żeby sprawdzić czy pomieszałam coś w ustawieniach materiałów lub samego plane'a ale on też wyszedł mi taki zółtawy i ciemny ( gdzie w innym projekcie widać go normalnie). Czy ma ktoś pomysł z czego to wynika?

Link to post
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Może masz jakąś lampę na zewnątrz lub materiałszyby. Ukryj obikty, które mogą mieć na to wpływ i sprawdź.

 

Nawiasem, ten widok zza oknem wygląda jak przyklejony do szyby. Bardzo płasko.

Link to post
Share on other sites
  • 0

Nie jest to materiał szyby. Gdy obraz narzucam na plane za oknem poprzez nałożenie materiału wychodzi efekt jak powyżej, gdy po prostu wrzucę obrazek jpg na plane (bez nakładania materiału, poprostu przeciągniety jpg do 3ds maxa i narzucony na plane)przy renderowaniu obraz jest jasny ale prześwietlony. Co sugerowałoby, że coś nie tak przy nałożeniu poprzez materiał na plane obrazu, ale używam dokładnie tego samego materiału co i w innych rysunkach, wiec nie umiem zrozumieć czemu tak tu się to dzieje.

Link to post
Share on other sites
  • 0

abr po pierwsze jeśli przeciągasz bezpośrednio jpg na pljena to wtedy jest to materiał typu standard a vray nie lubi materiałów standardowy od maxa bardzo często te materiały świecą. Pokarz konkretnie jak wygląda ten obrazek za oknem. Następna sprawa jak dajesz jakieś obrazki do otoczenia to tylko do vrylightmtl. Kolejna sprawa zapoznaj się z vrayoverridemtl bo ci różne obiekty rzutują barwami po całej scenie dobrze to widać na zaniebieszczonym suficie https://docs.chaosgroup.com/display/VRAY3MAX/Override+Material+%7C+VRayOverrideMtl

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy