Skocz do zawartości

renderowanie przy użyciu GPU


konorado

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam problem z ustawieniami vraya rt, przeczytałem parę artykułów o renderowaniu przy użyciu karty graficznej, przewertowałem dział dotyczący ustawień vraya rt na stronie producenta i dalej nic, przy renderowaniu silnikiem VRay adv 3.2 scena renderuje się 2 minuty, przy renderowaniu silnikiem Vray Rt 3.2, vray przestaje na chwile odpowiadać po czym renderuje bez końca (estimated time wynosi jakieś 5 dni), engine type ustawiony na CUDA, jeśli ktoś miał podobny problem albo wie jak go rozwiąć byłbym wdzięczny za wszelkie informacje

Pozdrawiam

 

specyfikacja komputera:

intel core i7- 5820k

32 gb ram

Nvidia geforce gtx970

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nic dziwnego ze renderujesz bez końca skoro masz wstawione 0 w maksymalnym czasie renderowania zresztą wszystkie ograniczniki dałeś na 0 włącznie z noisem, a możesz albo dać ograniczenie czasu, albo ilość passów które ma vray policzyć, kolejna sprawa czy render mask jest celowo włączony bo wygląda mi na przypadek bo nie określiłeś id

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vray się nadaje do renderowania na GPU jak, Blender do symulacji fluidów.
sorry Maciek za to co napisze ale pieprzycie obywatelu ;)

Twórcy widać ze mocno stawiaj na renderig na vray rt praktycznie każdy kolejny up vraya przynosi najwięcej poprawek i dodatków właśnie do RT już nie jest to wyłącznie active shade, mam tylko cicha nadzieje ze może zrobią w ogóle z vray hybrydę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry Maciek za to co napisze ale pieprzycie obywatelu ;)

Twórcy widać ze mocno stawiaj na renderig na vray rt praktycznie każdy kolejny up vraya przynosi najwięcej poprawek i dodatków właśnie do RT już nie jest to wyłącznie active shade, mam tylko cicha nadzieje ze może zrobią w ogóle z vray hybrydę

 

ahh, przyznaje się że najnowszego Vray'a nie używałem 3.0.. tak więc wierze ci na słowo :D aczkolwiek.. do Octane to im chyba daleko dalej nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności