Skocz do zawartości

obiekt 3d: obraczki


Ana

Rekomendowane odpowiedzi

czesc ludziska!

pracuje jako grafik w studiu fotograficznym, zajmuje sie obróbką zdjęc slubnych. zdjecia grupowe wsadzam w ramke, do tej ramki zazwyczaj sa dodane 2 miniaturki i obraczki. kolega po fachu zrobil piekne obraczki w LightWave'ie, lacznie z cieniami, ktore stopniowo zanikaja i sa miekkie. pracuje na photoshopie i obraczki wraz z cieniami kumpla sa oddzielna warstwa (co dla mnie jest wazne). chcialabym zrobic wlasne i takze wykorzystywac w pracy. to ponizej to poczatki pracy. jak widac mam problemy z mapowaniem, gdyz chce uzyskac wzor serc tylko na zewnetrznej stronie obraczek. obiekty maja nadane UWV map cylindra, ale niewielo to dalo.

prosze was o wskazowki jak poradzic sobie z tym i wykonaniem cieni

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

robisz plane pod obraczkami i nadajesz matte/shadow

robisz 2 materialy do jednej obrackzi, jeden z sercami w bumpie drugi bez, nadajesz drugi na caly obiekt, wchodzisz do sub edycji, zaznaczasz wszystkie polygony na zewnetrznej krawedzi tam gdzie maja byc serca i dajesz na to material z sercami i bumpem (to moja ulubiona i najlatwiejsza metoda)

 

oczywiscie skoro pracujesz w Photoshopie to polecam wyrenderowac obrazek caly z sercami, i caly bez serc i w fotoszopie przerobic:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę, że należało by wrócić na sam początek - do konstrukcji (ale banał) obrączki: otóż, wystarczyłoby wygiąć zewnętrzne ścianki obrączki lekkim łukiem - by odbicie otoczenia było znacznie bogatsze i mniej sprecyzowane - generalnie typowe obrączki przecież tak właśnie w przekroju wyglądają!

Wówczas możesz w przestrzeni umieścić kilka ekranów odbijających np. różnej wysokości i szerokości. Ale najpierw zmodyfikuj (dodał wspomniany łuk) kształt / przekrój obrączki, następnie bez żadnego Mentala i hdri -> nałóż tymczasowy materiał 100% lustrzany i eksperymentuj z odbijaniem otoczenia - w tym wypadku również duże znaczenie ma gra odbić w materiale, gdyż to także robi miłe wrażenie na odbiorcy.

A dalej zajmij się przygotowaniem właściwych materiałów i oświetleniem.

 

Ale przyznam, że obrazek zamieszczony powyżej już zaczyna ładnie się prezentować, szczególnie miło wygląda to odbicie w prawej obrączce!

 

Powodzenia

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności