Skocz do zawartości

W jaki sposób oteksturowalibyście ławke?


eso

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem jakąś tam sobie ławke i chciałem ją oteksturowałem. Część siedzącą teksturowałem poprzez zaznaczenie ścianki deski w edit mode - przycisk u - project from viev, a oparcie teksturowałem przy użyciu nodów. Wydaje mi sie, ze ani jeden ani drugi sposob nie jest dobry, bo przy tym pierwszym musze teksturować każdą ścianke z osobna, co jest bardzo czasochłonne szczegolnie przy większym projekcie, a drugi sposob tez wydaje mi sie niezbyt ekonomniczny, bo trzeba teksturowac kazdą deske z osobna. W jaki sposob wy byście to zrobili? screen ławki

 

ps: Ktoś wie dlaczego w zakładce render nie mam opcji "sumpling"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

sampling (nie sumpling) pojawia się na zakładce render, jak przełączysz silnik renderujący na cycles, a ty masz na razie "Blender Render" tam nad widokiem sobie zmień, jeśli na pewno chcesz cycles.

 

oteksturował bym tak, że najpierw bym zaznaczył przednie/wierzchnie ściany desek i rozłożył bym je project from view. potem co co się już się rozłożyło bym przypiął (skrót p - jak pin) i to by się już nie ruszało, a resztę bym rozłożył jakąś inną metodą, ale przody by zostały, a reszta by była do nich przyczepiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to wszystko są kąty proste nie rozumiem po co ma tu pinować ? co i do czego ? Przecież rozłożenie seamów w tym to jest najbardziej podstawowy tutorial którym rozpoczyna się naukę texturowania (tak jak rozkłada się boxa). Zanim zobaczyłem zdjęcie myślę sobie ławeczka w stylu artdeco (coś skomplikowanego) - a to to kilka prostokątów. Rozłóż jeden wielokąt z siedziska wróć do object mode i sift+d - dla reszty "desek" będzie pamiętał rozłożoną siatkę. Używaj UV addonów do blendera są bardzo pomocne pozwalają wyrównywać całe wyspy, odbijać itp itd. YT rozkładanie UV poszukaj.

Edytowane przez Idaho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności