Skocz do zawartości

Karta pod większe/rozbudowane sceny


abdul

Rekomendowane odpowiedzi

Na co patrzeć przy wyborze karty pod większe sceny albo takie, które mają rozbudowany detal? Mam teraz GTX 660 i przy scenach ze średnią ilością zieleni viewport muli straszliwie . Scena ma ok Renderuje z CPU. Kwota jednej karty do 1 tys (wymiana obecnej gtx 660) , druga karta w nowej stacji do ok 2,2 tys.

 

Głównie do 3ds +vray. Czasami archicad

Edytowane przez abdul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Za dużego wyboru nie masz.

Pierwsza 960 lub 970 4GB w zależności jak drogą kupisz drugą czyli 980 4GB. W drugim przypadku możesz poczekać bo wqrtce wychodzą nowe karty 1070 i 1080. Tylko 1070 bedzie chyba pod 1800zł ,ale chyba z tego co czytałem zarówno 1070 jak i 1080 mają 8GB DDR. Tylko 1080 będzie chyba pod 3000zł kosztować bo ponad 600$ pewnie plus vat a 970 ponad 400$ plus vat. Chodzi Ci o wydajność w viewportach? Wszystko zależy od sterowników nie oszukujmy się. V-Ray RT zaś to nie renderuje tak dokładnie z karty jak z CPU.

 

Przykładowo:

970 4GB Zotac -1300zł

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-dp-gtx-970-4gd5t-oc-694685/

 

980 - 2000zł tylko Gigabyte ma długie karty.

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-980-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-3xdp-gv-n980g1-gaming-4gd-690632/

 

Czyli reasumując przekraszaczas swoje 3200zł o 100zł masz 970 i zwykłą 980. od 800zł masz GTX 960 4GB jeżeli wybierzesz grafikę 980 z droższych modeli, ale jak masz miejsce w obudowie to możesz brać Gigabyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o ilość rdzeni lecz linii PCIexpress w procku. 5820 ma 28 linii a 5930 40. I chodzi o wykorzystaniu kart w trybie SLI lub tri SLI, bo karty te sa na PCI expres 16 wiec biorac na lupe 6700k ktore ma 16 linii w trybie SLI obie karty beda dzilac w trybi 8x. A przy 5930k w trybie 2x16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto poczekać na GTX1070 tylko z tych powodów. 1. 8GB GDDR5. 2. TDP niskie dzięki 16nm FinFET . 3. SLI (większa wydajność w tym trybie) - jeżeli cena będzie na poziomie obecnego GTX980. Wydajność w viewportach nie skoczy jakoś drastycznie, bo to zależy od optymalizacji sterowników pod konkretny soft, a standardowe stery są optymalizowane, ale pod gry, więc skok będzie liniowy - wynikał głównie z większego zegara. Jeżeli w/w punkty są bez znaczenia, to możesz spokojnie brać GTX980 4GB GDDR5, a niedługo ceny powinny spaść do rozsądnego poniżej>1500 za ten model - jak kurs pozwoli, ew. poszukać tanich używek od lemingozy która daje się nabijać w butelkę korpomenedzerom:)

 

PS. Pascal nie jest rewolucją względem Maxwella, jest nadal tylko udoskonaleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast odradzam pchanie się w modele które koledzy wymieniają to są takie pseudo podrasowane grafiki na gddr5 tak naprawdę mocą nowego pascala ma być zastosowanie pamięci hbm2, zresztą na początku model GTX1070 miał być na nich oparty także widać ze nvidia na gwałt chciał wypuścić kartę z pascelem w pierwszej połowie 2016 roku i wcisnęli do niej pamięci od których planuje się całkowite odejście w tej firmie. Poczekałbym na wymianę na pascala dopiero po pojawianiu się grafik z pamięciami hbm2 zapowiedź opóźnionej premiery na koniec 2016 roku. Poczekałbym z zakupem karty a raczej skupił się na optymalizacji sceny i pracy na warstwach i przeczekał jeszcze pól roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie poczekam, tylko czy będę mógł wstawić to na moją aktualną płytę (asus p8b75-v) , czy fizycznie coś się zmieni ?

 

Drugi PC będzie kupowany na przełomie czerwiec/lipiec i tu niestety jestem ograniczony czasowo dlatego myślę czy jest sens wydawać na gtx 980 czy 970 wystarczy ( render cpu w vrayu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W vieportach nie uświadczysz ogromnego wzrostu wydajności miedzy 660 a 980 czy 1080. Osobiście jeśli masz możliwość to zainwestowałbym w używana 680 lub 780. Szkoda kasy, wzrost wydajności jest nie współmierny do kosztów zakupu i ostatecznie może dojść do mega zawodu po zakupie. Jednakże to moje osobiste zdanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności