Skocz do zawartości

Obiekt 3d: Fotel


Gość Saburo

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!

nazywam sie Piotrek mam 16 lat moja pierwsza pracka to powiedzialbym ze jest "syfna" ale co tam fotelik ten (o ile to mozna fotelem nazwac) wykonalem w 3ds max 7 w sumie to max-em bawie sie od wczoraj, narazei nie bardzo wiem co gdzie i jak w tym programie sie robi ale mam czas =), ale chyba jak na kilka godzin spedzonych z tym programem to i tak chyba nieźle. hmm...w sumie to nie musialem zamieszczac tej "pracy" bo i tak wiem ze jest beznadziejan ale chcialem wejsc w grono osob uczestniczocych na forum :P Tak wiec narazie bede pochlaniaj wszystko co jest zwiazane z max-em i mam nadzieje ze za jakies hmm...kilka miesiecy moze bede robil jakies fajne rzeczy. Tak wiec zyczcie mi szczescia =)

 

tutaj sa linki do 2 pracek:

 

http://img20.exs.cx/img20/2861/fotelniebieski.jpg

http://img20.exs.cx/img20/3531/Fotel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no powiedzmy ze na drugi dzień to ten "fotel" wygląda znośnie(szczególnie drugi render) a więc ćwicz dobry człowieku, moze przerośniesz kiedyś nas tu wszystkich choć do mnie to ci niedaleko (mam 15 lat i maxem "bawie się" pare miesięcy, zachęcam do oglądania moich prac-znajdziesz chyba ze trzy wątki :) ).

Ćwić ćwicz i jescze raz ucz się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie bede ci dawal zadnych rad poniewarz sam jestem bardzo poczatkujacy jak dla mnie to zle nie jest tylko mam jedno pytanie przy tym niebieskim fotelu to zielony odbicie bylo zmierzony jesli tak to pierwszy raz widze taki fotel pozatym cwicz cwicz bo trening czyni mistrza (sam taka samo zasade teraz wyznaje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta ksiazka z ktorej robisz ten fotel jest raczej kiepska:/ ale jesli chcesz poznac w miare gdzie co jest to spoko tylko ze jest to grube tomisko i pare miesiecy bedziesz je meczyl po czym sie skapujesz ze nic sie nie nauczyles w zasadzie.... nie wiem jaka inna Ci polecic...ale tutoriale sa oki i z nich raczej zacznij kozystac bo to to nedza nie ksiazka-pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widać że początki, tak chciałem wspomnieć ktoś wspomniał że robisz to z jakiejś książki. Podejrzewam że z 3ds max: Projekty i rozwiązania czy jakoś tak. Sam przerabiałem ten tytuł i nie jest godny uwagi. Chyba wogóle na polskim rynku nie dobrej książki do tego programu. Radziłbym wykonywać tutki i wiele wiele ćwiczyć, bo ta książka to najzwyklejsza strata czasu wiem co mówię bo sam czytałem, ale nie do końca :). Także zajrzyj na max3d.pl i wykonuj. :). Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale od czegos trzeba zaczac nie...zanim zabiore sie do tutkow to chyba trzeba opanowac pewne podstawy. A mi akurat sie podoba i wlasnie moge powiedziec ze juz cala przerobilem zostalo mi tylko jeszcze zrobic ten pokuj gdzie te pierdółki (fotel, lampka, stolik) sie znajdują i potym zaczynam brac sie za tutki, a co do tego vray to nie wiem co to zabardzo jest i co to daje ale od tego jest google i sie poszuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zaczynałem od tutków i jak na to patrze z perspektywy czasu (pół roku w tym siedze), to jestem pewien tego że tego co się nauczyłem w tydzień z tutków nie nauczyłem się w miesiąc z książki. Te książki są banalne i totalnie nie potrzebne, lepiej jakby dawali książki z tutorialami :). Taki zbiór tutoriali w jednym miejscu :).

PS: zresztą sam zobaczysz jak lewe są te książki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prawda max_1989 ja ta ksiazke przerobilem w niecale 2 tygodnie i moge powiedziec ze pewne podstawy juz "opanowalem" tak więc polecam ta ksiazke ludziom ktorzy dopiero uruchomili pierwszy raz 3ds maxa aby opnanowali jakies tam podstawy. a dowodem ze przerobilem ta ksiazke jest wlasnie ukonczona ta wlasnie pracka choc wiem ze nie jest to moj pomysl to powiem ze dla poczatkujacych uzytkownikow lektóra jest bardzo przydatna, no to skoro ksiązeczka przerobiona to pora brac sie za tutoriale

http://img9.exs.cx/img9/2183/Recepcja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

render na koniec trzeba sie nauczyć modelować nic nie zastąpi siedzenia 8 godzin nad piedółką której i tak potem zabardzo nei będzie widać renderem można dużo nadciągnąć ale nie przy tego typu pracach poprostu modeling ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności