Skocz do zawartości

Składany stacjonarny komputer do 2d i 3d zestaw do 4500zł


karolina0203

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! jestem tu nowa i nie znam się na komputerach, dlatego prosze o radę.

 

Szukam komputera stacjonarnego a konkretnie części do jego złożenia. Znajomy powiedział że powinnam wybrać procesor i5 lub i7, pamięć minimum 8 GB, kartę graficzną nVidia GTX 800 lub 900 coś i dysk SHDD. Interesuje mnie Windows 7 w cenie. Szukam też monitora, który będzie się nadawał. Będę używała do Corela, Photoshopa, Illustratora, Indesign, Wingsa 3d, Blendera, renderowania w 3d. Oczywiście moge wydać więcej ale jestem narazie początkująca i raczej nie chcę przekroczyc 5000zł.

 

 

Proszę o wszelkie info, szukam i czytam wszędzie ale jestem kompletnym laikiem i ciężko mi się połapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Starałem się zmieścić w budżecie. 16GB z mozliwoscia upgradu do 64. i7 6700 bez możliwości podkręcania wersja box radiator/chłodzenie w komplecie. Dysk HDD Toshiba. SSD możesz sobie potem dokupić. Plyta i karta graficzna Gigabyte. Plyta na chipsecie B150 bez możliwości podkręcania bo procesor tego nie wymaga z chłodzeniem na sekcji zasilającej. Zasilacz 630W polmodularny. Wypinane kable. 80+ bronze. Monitor 24 cale dell. Ja jestem z takiego zadowolony. Ktos może zaproponować inny. Windows 10 pl home obsluguje do 128GB RAM. Wersja box - nie przypisanaa do komputera/plyty glownej po instalacji. Windows 7 pro jest droższy. Wersja home obsluguje max 16GB, pro chyba 64GB. Jeżeli musi być 7 to kupuj wersje professional (PRO). Dokladajac 750zł wejdzie SSD 256 i mocniejsza karta geforece 970.

 

GTX800 były tylko w wersji mobilnej chyba tzn do laptopów.;). Możesz jeszcze kupić klucz do Windows OEM za około 100zł na Kingui.

 

http://www.kinguin.net/category/13816/windows-7-professional-oem-key-sp1/

http://www.kinguin.net/category/19429/windows-10-professional-oem-key/

 

 

j7mqpIa.jpg

 

iz SSD 240GB i GTX970:

JomSMRA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 Professional x64 bit - 192GB Ram limit

https://msdn.microsoft.com/pl-pl/library/windows/desktop/aa366778(v=vs.85).aspx#physical_memory_limits_windows_7

Bierz win7 Pro

Co do monitora warto zastanowić się nad czymś z matrycą AMVA/AMVA+ do PS, Corela, Illustratora itd imho bardziej się nada - ale może się mylę niech ktoś jeszcze się wypowie (sam jestem w trakcie szukania monitora i bardziej skłaniam się właśnie do w/w niż do monitorów na IPS)

 

P.S. @Sebazx6sr

Już któryś raz polecasz Kinguina - kupowałeś może przez niego ? Dla mnie to tak trochę wygląda niepokojąco, bo z tego co widzę to jest jedynie platforma pośrednicząca. Możesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami/uwagami. Btw widzę że robisz tu za forumowego speca od sprzętu - jesteś najbardziej aktywny :).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gry kupowalen. Mozna wykypic zabezpieczenie w postaci 4zl z groszami. Nie wiem jak to sie ma z licencjami windowsa. Polecam ci win 10 box. Specem nie jestem tylko tu troluje.

 

 

Edit:

 

Kupujac monitor kierowałem się tym i cena:

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2415.htm

 

Jest tam porównanie z innymi monitorami.

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem kilka postow z kupowania kluczy do OEM i Microsoft nie pozwala sciagac ISO dla OEM. Jeszcze z tania gra mozna ryzykowac tak windowsa wolalbym boxa lub miec chmurke OEM na obudowie. Jesli jestes studentka sprawdz czy uczelnia ma licencje ESD edu ktore mozesz uzywAc niekomercyjnie po skonczeniu studiow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinguin jako firma pośrednicząca sprawuje się bardzo dobrze. Co do tych kluczy do Windowsów za 50-100 zł to jest tak, że teoretycznie te klucze mogą działać i całe lata, legalne jednak one nie są w 100%. Dopiero z naklejką możesz mieć pewność 100% legalności oprogramowania. Z drugiej strony pokażesz rachunek jakby ktoś się sadził (szanse na to wynoszą jakieś 0.01%) i tyle. Ale tak jak wspominałem - nie zdziw się jak za rok czy dwa przestanie on działać.

 

@edit

 

weź pod uwagę tempo w jakim rozwijają się silniki w branży. Możliwe, że niedługo będziesz chciała się przerzucić na renderowaniu po GPU, a i7 6700 ma tylko 16 linii PCIe co będzie bardzo ograniczało potencjalny upgrade sprzętu.

 

Polecam również zarejestrować się na portalu benchmark.pl; na forum w dziale zestawy komputerowe możesz założyć temat, spece pomogą dobrać wszystko najlepiej jak możliwe, do tego często posiadają kody na darmowe składanie komputera jak i jego wysyłkę w niektórych sklepach.

 

Co do zestawu od Sebazx6r kilka moich uwag:

 

- jeżeli nie masz zamiaru kręcić procka to możesz również zaoszczędzić ze 2-3 stówki wymieniając na Xeona E3-1230v5.

- jeżeli nie masz zamiaru grać na ultra detalach w gry, gtx 970 to trochę przesada do grafiki moim zdaniem. Lepiej kupić GTX 750Ti, wersje z 4GB pamięci można nówki dorwać za jakieś 600 złotych.

 

W ten sposób zaoszczędzisz jakieś 450 zł względem pierwszego zestawu, za co możesz kupić dysk SSD oraz dołożyć pamięci, taki zestaw będzie lepszą propozycją.

Edytowane przez vandam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze docgodzi komfort w viewporcie i przy tekstuorowaniu. Od 750 wolalbym 950 bo te 4 GB przy tak slabym chipsecie to chyba nie potrzebne ;). Xenony slabiej chodza w turbo i na mniejszej ilosci rdzeni z tego co pamietam. Przy reklamacji karty dobrze miec integre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności