Skocz do zawartości

Particle Flow w 3ds Max 2016


Mirrage

Rekomendowane odpowiedzi

przesiadłem się dzisiaj z 2014 na 2016 i co mnie zaskoczyło to nieco inny PF system niż w poprzedniej wersji..

 

7jcEHsf.jpg

 

 

 

czy może mi ktoś powiedzieć jak w tym nowym ustrojstwie łączy się nody? Na screenie zaznaczyłem miejsce, w których po kliknięciu rozciąga się niby jakaś linia ale po nałożeniu jej na inny obiekt niestety nie łączą się.. Pytanie bardzo nobowskie ale męczę się z tym 30min już więc postanowiłem zapytać.

W helpie wygląda on inaczej: http://help.autodesk.com/view/3DSMAX/2016/ENU/?guid=GUID-E66ED65C-B467-47D4-B467-27286098529D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dziwny ten twoj screen. Codziennie korzystam z 2016 i tak to nie wyglada. A sam pFlow w 2016 to to samo co 2014 tylko ma nowe ikonki, zmienione chyba w 2015. Ewidentnie cos u ciebie nie tak.

 

A moze to wadliwy fumefx op? Probowales na zwyklym particle born?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy wygląda tak samo. Próbowałem właśnie łączyć z tymi standardowymi nodami ale to samo. Przeglądałem dokumentację do Maxa i tam PF wygląda zupełnie inaczej. Spróbuję zainstalować SP1 do Maxa i może on wprowadzi zmiany. Wygląda to jak jakiś wizualny bug, który nie ładuje wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podrzuciłbyś ktoś zdjęciem jak to powinno wyglądać? bo ja myślałem że gorszego designu nodów niż w Nuke się nie da zrobić ale :D autodesk jednak mnie zaskoczył. WTF ITS

 

Ps a może masz karte AMD? :D i to ona płata takie figle.

 

W pierwszym poście wrzuciłem link do dokumentacji Maxa i tam jest screen jak to wygląda.

http://help.autodesk.com/view/3DSMAX/2016/ENU/?guid=GUID-E66ED65C-B467-47D4-B467-27286098529D

 

Zainstalowałem na nowo 2016 i niestety to samo.. Zainstaluję saraz service pack i może to pomoże. Posiadam kartę od Nvidi. Wcześniej mialem 2014 i nie było problemu i chyba wrócę do 2014 gdzie wszystko działało tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności