Skocz do zawartości

Pytanie nowicjusza o prace w firmie


marekwarczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam na imię Marek, mam 15 lat i jestem tu nowy.

 

Mam pytanie dotyczące pracy w przeciętnej polskiej firmie jako grafik 3D.

3D uczę się od niedawna i o pracy zarobkowej nie wiem jeszcze nic, więc proszę wybaczyć 'niemądre pytanie'.

 

- Czy i w jakim stopniu można, pracując w firmie, używać wcześniej wytworzonych przez siebie elementów - tekstur, materiałów lub np. gotowego studia z oświetleniem które stworzyłem wcześniej ucząc sie, lub pracując jako freelancer?

 

pytanie dotyczy pracy w przeciętnej firmie/studiu w PL, nie topowych firm jak ubisoft, ILM, platige itp.

 

dziękuje:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jezeli naleza do Ciebie i chcesz ich uzyc bez wiedzy przedsiebiorcy to domyslnie uzyczasz im licencji niewylacznej. Ale lepiej sie dogadaj, bo kiedys moga dac to komus innemu i twierdzic, ze zrobiles to w pracy. Ostatnio dyskutowalem z moim klientem kwestie przekazania biblioteki obiektow do uzytku dla jego zespolu i w takim wypadku udzielilbym im pisemnej zgody na uzycie w okr projekcie - licencja niewylaczna.

Taka licencje mozna ograniczyc czasowo oraz do jednego lub wielu projektow. Jak ja sformulujesz taka bedzie.

 

- - - Połączono posty - - -

 

P.s. Jezeli udzieliles komukolwiek licencji wylacznej na cos, to bym tego nie uzywal u nowego klienta czy firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystaw pliki na serwer i sciagnij to co tam Tobie potrzeba.

 

Z uzyciem wlasnego oprogramowania jest jedynie problem w wiekszych firmach poniewaz administracja blokuje wiele funkcji w komputerze zeby czasem ktos nie wpadl na pomysl by przyniesc trojany etc

 

Nie mysl o tych firmach dzielac je na topowe i przecietne : ) Zaufaj mi ze wszystkie sa przecietne poniewaz zabieraja ci czas twojego zycia : ) Sa jednak takie firmy ktore zabieraja wiecej Twojego czasu w zyciu nie placac za nadgodziny. W tym przypadku takie firmy mozna uznac za ponizej przecietnej.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności