Skocz do zawartości

Wiz: Loft apartment


Sok

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

niedawno udało mi się skończyć projekt magisterski. Temat pracy to "Wizualizacje architektoniczne w promocji i projektowaniu wnętrz z uwzględnieniem autorskiego projektu".

 

Część teoretyczna traktowała o komunikacji i socjologii wizualnej oraz o metodach pracy w 3D wykorzystywanych przy tworzeniu wizualizacji architektonicznych.

 

Część praktyczna zakładała adaptację przestrzeni istniejącej we Wrocławiu na mieszkanie typu loft oraz wykonanie serii wizualizacji owego mieszkania.

 

W gruncie rzeczy był to mój pierwszy pełny projekt więc sumarycznie z efektu jestem zadowolony. Wiem że jest nie mało rzeczy, które dałoby się poprawić ale nie można dłubać jednej rzeczy w nieskończoność :) Mam nadzieję że przy następnych wizkach z niektórymi rzeczami poradzę sobie lepiej. Tak czy siak wszelakie sugestie i komentarze mile widziane.

 

Wybraną przestrzenią jest pomieszczenie wynajmowane przez studio filmowe Camera Nera znajdujące się na terenie Browaru Mieszczańskiego we Wrocławiu – 100 metrów kwadratowych, jedno duże poprodukcyjne pomieszczenie w którym pierwotnie znajdowały się duże kadzie. Ich pozostałości dalej są widoczne (na przykład pod podłogą w której znajduje się przeszklony otwór) lecz nie uwzględniłem tego w projekcie mieszkania (w wielu kwestiach dokonałem uproszczeń coby być w stanie podołać zadaniu :)

 

Dodam że nie jestem architektem a więc projekt mieszkania mógłby nie być możliwy do zrealizowania – w pracy chodziło o przedstawienie wizualizacji jako najlepszego środka komunikacji na linii projektant/wykonawca-klient, kwestie architektoniczne nie były tu istotne.

 

Efekt całości poniżej. Nie zamieszczam zdjęć oryginalnego pomieszczenia, jako że nie wiem co na to właściciele studia (gdyby ktoś chciał jednak te zdjęcia zobaczyć to mogę podesłać na priv albo w inny tajny sposób:).

 

Przy okazji – dziękuję właścicielom studia Camera Nera za udostępnienie planów pomieszczenia oraz możliwość zebrania dodatkowych informacji w studio. Dziękuję również studiu Orangegraphics za udostępnienie mi swoich wizualizacji, które analizowałem w części teoretycznej pracy.

 

Wszystkie obrazy oraz rysunki widoczne na wizkach autorstwa kumpla – Bartka Wojdygi

 

Cały projekt również wisi sobie na Behance.

 

Soft: 3ds Max, V-Ray, Marvelous Designer, Photoshop

 

19397057.jpg?1479558599

 

 

19397065.jpg?1479558733

 

 

19397068.jpg?1479558785

 

 

19397070.jpg?1479558832

 

 

19397080.jpg?1479558867

 

 

19397081.jpg?1479558913

 

 

19397083.jpg?1479558971

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności