Skocz do zawartości

Piwnica -=wip=-


Łukasz Misztela

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

szafka jasna nie jasna cos nie w perspektywie jest .. choc moze nie rozumiemy dokladnie co cos przedstawia bo to ogolnie bardzo tajemniczy projekt ;P postac juz lepiej sie prezentuje ..moze pokaz jakis szkic postaci i otoczenia to bardziej pojmiemy sytuacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała rada: jeśli nie czujesz aż tak dobrze perspektywy, użyj techniki Craig'a - najpierw 3d

"szkic" potem malowanie po tym szczegółów. Świetne efekty wychodzą.

 

Aha - pobaw się trochę bardziej skomplikowanymi brushami, tutaj ewidentnie widać niekonsekwencję (malowanie podłogi) - najpierw maziasz w prawo i lewo, potem jakimś olbrzymem to poprawiasz: tamtych już nie widać. następnie następna warstwa, kompletne zamazanie jakimiś szarpańcami i znowu blur. staraj się podejść do sprawy spontanicznie, a nie tak "fazowo". podłoga nie jest jednolita, każdą część maluj inaczej, potem ewentualnie jakiś wspólny mianownik znajdź szybkim pociągnięciem brusha na softlight. Spróbuj porobić tekstury samymi brushami. Pamiętaj, że wszystkie chwyty dozwolone - możesz wykorzystać wszystko, co photoshop ci może dać. Kombinuj, używaj narzedzi nie tylko w ich domyślnych celach, ale też staraj się eksperymentować - na przykład uzyj dla fragmentów pracy filtra distort na "quadrical" bodajże i z dużymi parametrami - stworzy się taka siatka, potem ją maluj etc. Im więcej dziwactw i mniej schematów tym lepiej :)

 

Miałem już nie postować, a się rozpisałem... Heh :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre podejscie .. malowanie abstrakcyjnych cudow bez podstawowych umiejetnosci, znajomosci anatomii itp. jest bez sensu,

 

Łukasz - dorysuj sobie troche tych lini perspektywicznych do jednego punktu zbiegu (wyczaj na fotce gdzie on jest) bo chyba nie wszystko jest ok .. np. druga sciana wzgledem pierwszej albo mi sie zdaje ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczery to bardzo oszczędny jesteś w kolorach, sprobuj pobawić się w ten sposób : nie ma czarnego, nie używaj go. Spróbuj dostrzec że zamiast czerni są tam granaty czerwienie itepe, oczywiście na fotkach często to zanika. :D No i nie słuchaj broń boszsze mCh :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mkaszpir ma racje. Poproboj z nasyconymi bardzo ciemnymi kolorami w miejscach kontrastowych. Ustal barwe zrodla swiatla

czy jest ciepla czy zimna gdyz cienie sa generalnie odwrotnoscia.

 

Praca idzie ci dobrze ale jak na prace z fotka to niepotrzebnie zblokowales na poczatku pewne szczegoly, trzeba bylo zabawic sie bryla i jesli to nauka to od razu wyszla by ci wprawka do odbic swiatla. Poza tym fajnie obserwowac kogos kto uczy sie rownie a moze i bardziej intensywnie rysowac.

Ile masz lat Lukasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile mam latek ?? az 20 :/ :(:(

z rysowaniem i malowaniem i grafika zajmuje sie od roku!wczesniej rysowalem soebie tekie pierdulki nic konkretnego i brak mi warsztatu!

a co do kolorow to tam malo jest czerni

staram sie jej nieuzywac

tam jest ciemny granat albo zielen:D

a Tomur o jaka chodzi ci lekcje bryl czy cos takiego???

mnie wiecej wiem oco chodzi ale jak to zastosowac w takim rysunku jak ten!

mCh caly szacuneczek chodzi mi od wzorowanie identycznie foty a takie akcje jak ty mowisz to w przyszlosci:D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srodek bardzo fajny, prawa strona (rury, kosz(?)) - juz gorzej. Jesli mialo byc realistycznie, to chyba troche zbyt jednolite barwnie. Na tej kaluzy jak i na reszcie obiektow brakuje mi roznych 'dziwnych kolorow', ktore wylapujemy po dluzszej analizie rysowanego przedmotu. Ale moze kadr z filmu juz zgubil te niuanse..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności