Skocz do zawartości

3ds Max 2017 - optymalizacja/zmiana ustawień itp.


gigant84

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Mam kilka pytań dotyczących najnowszego Maxa. Chodzi o ogólne ustawienia programu. Przez większość czasu pracowałem na "11", następnie na "15". Po przejściu na najnowszy program zauważyłem kilka zmian, które mnie bardzo drażnią. Zapewne jest to kwestia ustawienia pewnych rzeczy "w menusach", ale nie wiem za bardzo gdzie szukać.

 

1. Wielkość wskaźnika. Biały krzyżyk jest dla mnie zbyt mały [mam problemy ze wzrokiem]. W 15 był większy, jego ramiona były grubsze i bardziej wyraziste. Czy jest można to zmienić?

 

2. Zaznaczanie loopów. Czy istnieje możliwość wyłączenia podglądu zaznaczenia? Zaznaczając jakiś odcinek po ułamku sekundy podświetla się na żłóto cały loop.

 

3. Zaznaczanie poly. W starszych wersjach gdy chciałem zaznaczyć wiele poly w jednej linii [np. obręcz na walcu] działało to na zasadzie - zaznaczenie pojedynczego poly; następnie shift+lpm na poly tuż obok. Teraz działa to kompletnie inaczej. Jest bardzo irytujące. Trzeba jakoś w dziwny sposób zaznaczyć poly [obok] poczekać na podświetlenie całości i... wtedy... ech... Da się to zmienić?

 

To chyba tyle na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności