Jump to content

Kwestia rynkowa w Polsce vs zagranica


blvarchi

Recommended Posts

Witam, przeszukałem troszkę forum ale nie znalazłem za dużo konkretów odnośnie warunków pracy w robieniu wizualizacji architektonicznych exteriorów dla zagranicznych (głównie chodzi mi o Stany) firm lub klientów indywidualnych. Zwykle staram się w miarę dostosowywać do rynku. Mianowicie mam do Was pytanie, może ktoś współpracuje z zagranicą i poda jakieś widełki jak w ogóle ceny tam się mają? Chodzi mi o wizki domków, wielorodzinnych budynków lub większych inwestycji. Obczajałem mniej więcej jakieś amerykańskie strony czy fora ale jestem ciekaw Waszej perspektywy. I następne pytanie ile np. za ten sam dany projekt można podwyższyć cenę robiąc w Polsce a np. w USA? W ogóle są jakieś kraje, w których praca wizualizatora/modelarza jest jakoś bardziej ceniona niż w Polsce?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Warunki pracy są takie na jakie sie umówisz.. na widełki nie masz co patrzeć- od paru-set do paru tysięcy zł za ujęcie w zależności od wielu czynników.

 

Co do krajów gdzie można uzyskać potencjalnie wyższe ceny (weź pod uwagę, że musisz jakos zdobyć klienta) sprawa teoretycznie również jest prosta- im 'zamożniejszy' kraj tym wyższe potencjalne ceny- norwegia, szwajcaria, emiraty arabskie, usa, wielka brytania itp itd.

 

Kwestia gdzie chcesz szukać klienta, na portalach typu freelancer.com raczej (zwlaszcza na start) wiele nie ugrasz. (oczywiscie to moje osobiste zdanie)

Link to comment
Share on other sites

A chciałbym poruszyć jeszcze kwestie umów np z biurami projektowymi zagranicznymi, lub klientami którzy zlecają wykonanie modelu 3D bądź wizualizacji. Jakie umowy zwykle zawieracie / jakie najlepiej zawrzeć i jak wygląda Wasze rozliczanie? Co prawda czytałem o tym trochę od strony prawnej ale bardziej interesuje mnie praktyka :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy