Skocz do zawartości

Scena 3D: Baza księżycowa


Kyok

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widze moj klocek został wdeptany w ziemie i zmieszany z błotem :/ Spox!! jeżeli ktoś napisze mi co jest źle, bo ocena "no to Ci sie nie udalo :/" jest jakoś dla mnie mało sadysfakcjonująca. Jedynie Damian i BigBird cos napisali i chwała!!! im za to!!!. Aha w 3ds siedze ok pół roku. Ok przesyłam moją Baze księżycową

 

P.S

nie wrzucam tutaj każdej rzeczy jaką zrobie w max-ie!!!

 

 

 

 

 

oceniajcie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kyok jak siedzisz od pol roku w maxie to trzeba to bylo napisdac a napewno nikt by Cie nie objechal. wiesz tutaj wszyscy kiedys zaczynali i staraje sie zacheca do dalszej pracy a nie odwrotnie. ale sam przyznaj, ze nie trzeba byc grafikiem aby uznac iz ten klocek nie byl fotorealistyczny i tyle.

co do tej sceny to jest ona juz duzo lepsza... popraw teksture w blisko kamery bo jest zaduza. pozatym wstaw je tez w bump, ewntualnie w displacement, przydaly by sie tez jakies gwiazdki. na ksiezycu cienie sa ostre ale ten jest zbyt ostry.

ale scena jest caliem przyjemna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje detali. kilka kamykow na ziemi, skala mniej gladka, kilka kraterow wymodelowac...

masz kratery na niemal pionowej scianie, to nie jest mozliwe.

sam pojazd tez nie ma detali, jakies antenki, okna, luk, drabinka na ziemie itp. by to poprawily.

nogi powinny byc rozkladane albo wysuwane (czyli ze tam gdzie sie zaczynaja, nie powinno wygladac jak przyspawane).

przez teksture ziemi z prawej przechodzi bialy pasek, nie powinno byc.

 

a co do klocka, byl niezbyt ciekawy, cos co mozna zrobic w piec minut. do tego kolor jak cos wyzyganego, i otoczenie nijakie. to tu juz ciut lepsze.

 

tak zauwazylam ze na poczatkujacych na tym forum czesto sie rzuca blotem. po prostu ignoruj, jakas sensowna uwaga jednak zawsze sie w tym blotku znajdzie.

 

edit: lepiej przeczytaj regulamin i zmien tytul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tam sie podoba, ja robiłem podobne żeczy pół roku temu a w maxie sie dze od roku ale rzeczywście mógłbyś dorobić pare gwiazdek na niebie i widok na Ziemię błekinom :] i ten biały pasek z prawej co jest to żeby go nie było i przydło by sie jeszcze ze dwa taki może mniejsze grzybki obok ;)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jakos tak nie bardzo wygląda ta baza nie widziałem klocka to nie mogę powiedzieć więcej...yyy...tak tak...baza chyba powinna mieć niejakie okienka bo jak tak sobie będą astronauci oglądać księżyc...który i tak nie ma żadnych wybałuszeń słuszna uwaga daj na księżyc bumpa to będzie o wiele lepiej wyglądał...i zrób może jakiś własny materiał a nie z maxa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki za komentarz :) a co detali to chciałem żeby była taka.. owalna, bo jak promy kosmiczne żeby się nie spalił przy wchodzeniu w atmosferę –stąd mało detali (wystających części) co do drabinki to też nie będzie bo ONI się teleportują na powierzchnie księżyca ;) –ale spox. Błękitną też zrobię no i gwiazdki :). A!! właśnie zna ktoś jakieś linki to toturiali z oświetleniem, bo próbuje jakoś mojego klocka oświetlić żeby wyglądał bardziej realistycznie, ale jakoś mi nie wychodzi :( -najlepiej coś o GI –Mental Ray itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co mógłbys jeszcze zrobić- zmień reflection mapa na jakiś inny a najlepiej na poprostu odbicie otoczenia bo sie na tej bazie odbija nie wiem co zachód sońca albo sachara, a tak wogóle to powinieneś przenieść wątek do WIPa, wkażdym razie staraj sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atmosfere? na księzycu jej raczej nie ma :)

na naszym księżycu nie ale na innych jest (np: TYTAN) :P

co do samej pracki to popracuj jeszcze nad otoczeniem (tekstury) a samą stację nie ruszaj, może tylko dodaj jakiś bump na powierzchnię i zastanów się nad tym:

skoro statek wchodzi w atmosferę (sam napisałeś) i dlatego jest taki obły to nie może miec przyspawanych nóg do kadłuba, nogi powinny się chować do środka i wysuwac przy lądowaniu, co za tym idzie dodaj jakieś klapy i zmodyfikuj nieco nogi (siłowniki hydrauliczne itp.) i będzie wszystko grało!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności