Jump to content

Export .obj brak textur


kris210

Recommended Posts

Witam, co jest główną przyczyną tego że podczas exportu textury są pomijane a zamiast nich jest kolor, i to jeszcze taki gdzie w ogóle z nim nie pracowałem?

 

To jest mój drugi projekt tak robiony, na wcześniejszym ( inny projekt ) zostało nałożone zdjęcie, po czym Max normalnie wyeksportował łącznie z tekturą, ( plik jpg był nawet w innej lokalizacji ) a przy drugim takie problemu. Czemu on ich nie widzi ?

Link to comment
Share on other sites

Format .obj przenosi tylko informacje o geometrii. To po pierwsze.

Tekstura nie jest częścią sceny, jest w niej tylko ścieżka do tekstury gdzieś np. na dysku.

 

To co Cię interesuje to zachowanie relacji: obiekt( który masz w scenie w programie) - shader/materiał - tekstura ( którą masz w końcu gdzieś na dysku ). Dopilnuj opcji exportu i właściwego formatu pliku, żeby nie utracić wyżej wymienionej informacji. Spróbuj np. .max lub .fbx.

 

To taki strzał. Jeśli nie pomoże to napisz więcej o tym co robisz i co chcesz osiągnąć.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź !

 

Mam do zrobienia modele 3D do jakieś wymyślonej firmy padło na linie lotnicze, zrobiłem bilbord taki co stoi zazwyczaj na autostradach + model samolotu. W projekcie bilbordu dodałem zdjęcie ( logo firmy ) na bilbord i exportowałem jako .obj . Max świetnie to wyeksportował łącznie z tym zdjęciem nałożonym. W drugim projekcie nałożyłem logo na samolot + dodałem kolory ale już Max nie wyeksportował kolorów i materiału, czy to przypadek czy mu się pomyliło ?

 

Spoko zaraz zobaczę te drugie formaty ale chciałbym jako obiekt wyeksportować najlepiej do Photoshopa gdzie dodam inne zdjęcie np otoczenie

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy