Jump to content

 • Platige Image producentem zwiastuna gry Stormgate

  adek By adek, in Article, , 1 comment, 521 views
   Share

  Studio produkcji i animacji Platige Image wyprodukowało zwiastun Stormgate, wyczekiwanej gry strategicznej czasu rzeczywistego (RTS) od niezależnego dewelopera Frost Giant Studios. Cinematic został stworzony w całości przy użyciu Unreal Engine i po raz pierwszy zaprezentowany podczas segmentu Frost Giant Studio na The Game Awards w 2023 roku. Premiera gry Stormgate jest planowana na lipiec 2024 roku. 


  Stormgate to nowa gra strategiczna czasu rzeczywistego od Frost Giant Studios, niezależnego studia deweloperskiego założonego przez Tima Mortena i Tima Campbella – wcześniej pracujących w Blizzard Entertainment i odpowiedzialnych za ulubione przez fanów gry RTS, takie jak Warcraft III i StarCraft II: Legacy of the Void. Scenariusz do zwiastuna otwierającego, nad którym pracowało Platige Image, został napisany przez autora bestsellerów z listy New York Times, Micky'ego Neilsona, który brał udział w twórczym rozwoju tak popularnych gier, jak World of Warcraft, Warcraft, StarCraft i Diablo. W zwiastunie występuje także aktor Simu Liu, znany z takich produkcji jak Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni oraz Barbie.

  Studio zmodyfikowało tradycyjny sposób pracy z grafiką komputerową (CG) przy tym projekcie, aby bardziej przypominał on tryb stosowany w produkcji filmowej. Proces tworzenia elementów 3D został przyspieszony i prowadzony równocześnie z produkcją stillomatica, tak aby na wczesnym etapie można było używać wirtualnej kamery do przechwytywania ruchu i działania postaci. Pozwoliło to na pracę w wirtualnej przestrzeni, ale z rzeczywistymi postaciami, dając operatorowi kamery możliwość działania jak na planie filmowym. Uchwycony materiał jeszcze tego samego dnia był prezentowany Frost Giant jako prewizualizacja, co bardzo podobało się klientowi.

  „Praca z anatomicznie stylizowanymi postaciami w MetaHuman była prawdziwym wyzwaniem. Wspólnie z Frost Giant podjęliśmy decyzję o użyciu technologii, której nie widzieliśmy wcześniej na rynku, więc przez cały proces dużo się nauczyliśmy i eksperymentowaliśmy. Nasz zespół ma doświadczanie i jest wystarczająco silny, aby z entuzjazmem podejmować takie wyzwania – a ryzyko często się opłaca, ponieważ końcowe rezultaty bywają spektakularne”, mówi Joanna Strzałkowska, producentka projektu. 


  Mimo, że mieliśmy dużą swobodę artystyczną przy tym projekcie, musieliśmy zachować spójność wizualną z ogólnym stylem gry. Współpracowaliśmy z artystami z Frost Giant Studios, tak aby stworzyć wygląd postaci i środowiska spójny z ich wizją. Pracowaliśmy szybko i efektywnie na każdym etapie. Podczas sesji w naszym studiu motion capture nagrywaliśmy wszystkie ruchy kamery, aby uchwycić pełen zakres, umożliwiający edycję obrazu. Jeszcze tego samego dnia przedstawialiśmy zespołowi Frost Giant całą scenę w ruchu i planowaliśmy kolejne etapy produkcji”, dodaje reżyser Michał Niewiara.

  W Platige Image, zwiastun Stormgate został wyprodukowany przez Piotra Prokopa (Executive Producer), Joannę Strzałkowską (Producer), Michała Niewiarę (Director) i Adama Rybarskiego (VFX Supervisor). 

  Stromgate – Oficjalny zwiastun otwierający


   

   Share


  User Feedback

  Recommended Comments

  A więc stało się... Doktor Emmett Brown przeszedł na złą stronę mocy. 
  EB.thumb.jpg.10e1771556d2e4c127628ad2704ec914.jpgDoc Brown Mind reading helmet | Doc brown, Back to the ...

  Tak to bywa kiedy koło 60tki zakładasz rodzinę... efekt mógł być tylko jeden 😉 

  A co do Cinematica 🙂 to od pierwszych chwil śmierdziało mi to silnikiem RT 🙂 sam nie wiem... może to ten dym bardzo typowy dla UE czy coś.
  Animacje są ładne, płynne. Może to nie poziom Blur Studios ale jak dla mnie działa tam to co ma działać. Ale też nie powala na kolana IMO.
  Pewnie z racji, że trzeba było być spójnym z grą. Choć dużo bardziej doceniam stylizowane animacje niż dążenie do realizmu który jest najnudniejszą stylistyką do wyboru. 
  Ogólnie ładne ale pewnie nie zapamiętam tego filmiku na dłużej. Ale gratuluje autorom cinematica ukończenia zlecenia na solidnym poziomie 🙂👍

   

  • Like 2
  Link to comment
  Share on other sites  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy