Jump to content

Mariossan

Members
 • Content Count

  124
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Good

About Mariossan

 • Rank
  Member
 1. Cześć, dawno mnie tutaj nie było (ostatni post w 2014? :l) a trochę w tym czasie malowałem. Pomyślałem, że podzielę się na forum wybranymi pracami z ostatnich lat. Mam nadzieję, że się Wam spodoba. Wszelkie sugestie i uwagi jak zawsze pożądane. Pozdrawiam.
 2. Cześć Świeżutki obraz dla odświeżenia teczki i jak zawsze liczę na cenne uwagi.
 3. gnacik: ceny można zobaczyć na fb na stronie Polskiej Grafiki Cyfrowej :)
 4. rice - jak dla mnie to taka deformacja często dodaje uroku. Nie zawsze opłaca się być anatomicznym nazistą. Bardzo podoba mi się też fryzura tej kobity :))
 5. ehm, ciekawie to ujęłaś :) Coś jest w tym co mówisz, będę miał to na uwadze następnym razem. Dzięki.
 6. Hej, dzięki za komentarze . takashmen, Pawel Grabowski, Tomasz G: Dziękuje za cenne uwagi, już wprowadziłem zmiany na ustach, na szyi i dekolcie. Takie proste poprawki a zmieniły całkiem sporo. Ja mam problem z zauważaniem takich drobnych i czasami oczywistych niedoskonałości po kilkugodzinnym wpatrywaniu się w jeden obraz. Czasami po prostu coś wydaje mi się być namalowane poprawnie a wcale tak nie jest :) DraxMustHurt: dodaje różne tekstury. Na biuście i dekolcie pod sam koniec pracy nałożyłem obraz Turnera na warstwie o bardzo niskim kryciu i jakimś tam trybem mieszania, sporo też wygumowałem, tak naprawdę nie zostało z tego wiele a efekt to delikatna struktura przypominająca trochę żyły pod skórą. Udało mi się zachować etapy, więc mogę pokazać. Korona powstała z połączenia zwykłego malowania, pędzla który zrobiłem ze zdjęcia monet oraz zdjęcia bodajże świecznika które wykorzystałem jako teksturę. Na końcu całą praktycznie koronę zamalowałem bo zbytnio odcinała się od reszty. Używam różnych pędzli, próbuje takich zrobionych przez innych artystów, czasami gdy mam jakieś bardziej sprecyzowane wymagania tworze własne. I to tyle jeśli chodzi o mój proces twórczy, chyba podobnie do innych artystów. Pozdrawiam
 7. Dodaje skończony obraz, który pokazałem parę dni wcześniej. Jest to moja swobodna interpretacja sceny z książki Mistrz i Małgorzata. Zachęcam do komentowania i krytyki :)
 8. Witam. Po przerwie chciałbym pokazać kilka aktualnych prac. Dodam, że wszystkie z nich są w fazie wip na różnym etapie, tym bardziej będę wdzięczny za komentarze i sugestie. Dodaje je w kolejności od najbardziej skończonej. Pozdrawiam!
 9. Dzięki za odpowiedź Popracowałem odrobinę nad strukturą czoła wedle waszych sugestii, mam nadzieje, że jest lepiej. I jeszcze szkic z dziś
 10. Cześć. Dzięki za zwrócenie uwagi na niedoskonałości w budowaniu głowy, zabrałem się po tym za ponowne studiowanie jej anatomii. Kupiłem sobie też wacom intuos 5. Wcześniej działałem na pentagram titan panel i różnica jest... no, chyba nie muszę mówić, że spora :) Jedyne co mnie przeraża to jak szybko ściera się końcówka!! W pentagramie przez 4 lata nie musiałem ani razu wymieniać rysika, a tu po namalowaniu jednej pracy widzę już wyraźne wytarcie. Tutaj efekt weekendu spędzonego z nową zabawką.
 11. Siema. Wolny wieczór, home alone i jakoś tak sobie przypomniałem, że też kiedyś miałem coś takiego jak teczka na maxie. No to wrzucam co tam mam (ehh, półtora roku go nie było a tylko 4 digitale pokazuje. Dziad). W przyszłym tygodniu wrzucę rysunki postaci i obrazy. Pozdro!
 12. Brywieczór. pumax, Iss: dzięki za odzew. Pokarze jeszcze jedną, ostateczną już wersje tego ostatniego. Odpocząłem sobie parę dni i dopiero zrozumiałem, że to jeszcze nie to. Pozbyłem się mam nadzieje tej golizny dookoła co tak po oczach jechała. Zapraszam do komentowania, wytykania błędów itd.
 13. Iss: nie jestem do końca zdecydowany, zapewne asp bo co innego? Wiem co się o tym mówi, że strata czasu i lepiej samemu, ale jakąś szkołę wybrać muszę. No więc wybrałbym się na takie projektowanie graficzne dajmy na to do Katowic, oczywiście prace z malarstwa i rysunku w teczce się znajdą, ale jestem ciekaw co jak by tak wrzucić digital painting dodatkowo. Poza tym słyszałem, żeby nie dawać aktów, ale tylko asp Matejki w Krakowie jasno zaznaczyło, że teczki mają być bez studium aktu. No więc, co myślicie?
 14. Okej, to dzisiaj wrzucam skończoną już wersje, miałem teraz czterodniowy weekend to trochę sobie pomalowałem. Tak w ogóle to zastanawiam się, czy do teczki na studia można wrzucać prace digital painting. Wiadomo, że uczelnie nic o tym nie piszą, ale zastanawia mnie jak by to zostało odebrane. Ktoś coś wie w tym temacie może?
 15. Dzięki Bombadil, tutaj masz referke http://www.gracefulnudes.com/Galleries/DomaiSecond/janine-7.jpg (to tutaj zawsze szukam inspiracji i pomocy przy malowaniu kobiet). Pomyśle i popracuje nad tym co mi powiedziałeś.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy