Jump to content

Mantis23

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Good

About Mantis23

 • Rank
  Member
 1. Dzięki za odpowiedź ale spacing tool nie robi tego o co mi chodzi a przynajmniej nie potrafię tak go ustawić. To powiela zaznaczony obiekt wzdłuż linii a mi chodzi nie o powielanie a o rozmieszczenie istniejących obiektów.
 2. Witam. Tak jak w temacie, czy wiecie może jak można w 3ds maxie rozmieścić równo istniejące już obiekty? Chodzi mi dokładnie o to, żeby na przykład zaznaczyć 10 obiektów, wpisać jakąś wartość, żeby następnie program rozmieścił równo obiekty wzdłuż np. osi X Trochę szukałem w necie ale jedyne co znalazłem to nieaktualny skrypt. Korzystam z wersji 2016, próbowałem coś stworzyć w max creation graph ale jednak to za wysokie progi dla mnie narazie. Znacie może jakieś proste rozwiązanie? Jak by kogoś interesowało to znalazłem rozwiązanie, napisałem skrypt w maxscript: arr = selection as array --wczytuje zaznaczone obiekty do tablicy fn compareNames str1 str2 = stricmp str1.name str2.name qsort arr compareNames -- sortuje je alfabetycznie max modify mode n = 0 for grupa in arr where ((isGroupHead grupa == true) AND (isGroupMember grupa == false)) do --zaznaczam tylko grupy najwyższego poziomu ( move grupa [0,n,0] -- wybieram według jakiej osi ma być wykonane rozmieszczenie n = n + 2000 -- wartość odsunięcia od siebie obiektów ) mam nadzieję, że komuś pomoże
 3. Mantis23

  Modyfikator bend

  Dzięki za odpowiedzi, zrobiłem morpherem bo skrypty mnie przerastają. Wyszło średnio ale tragedii nie ma.
 4. Mantis23

  Modyfikator bend

  FDD + morpher było by w sumie dobre ale boków nie wygina jak złapie za środkowe punkty i pociągnę w dół i najchętniej wpisałbym kąt wygięcia a przy FDD nie mam takiej kontroli(chyba)
 5. Mantis23

  Modyfikator bend

  Szkoda, wolałbym nie używać morphera, może jest jakiś skrypt do tego albo coś? :) Spróbowałem z morpherem ale dalej to samo, w przypadku pojedynczego boxa dalej ramiona idą w górę zamiast środek iść w dół.
 6. Mantis23

  Modyfikator bend

  Tyle, że chciałem mieć animowanego tego benda i połączone parametry z innym. Nie ma na to jakiegoś sposobu ?
 7. Mantis23

  Modyfikator bend

  Nie mam problemu z tym, żeby wygiąć tylko część obiektu... spójrz na rysunek. Mam problem z tym, że ramiona idą do góry a chciałbym, żeby środek szedł w dół.
 8. Mantis23

  Modyfikator bend

  Niestety to nie rozwiązuje problemu. Ani poruszanie gizmo ani center. Element wydłuża się lub skraca ale dalej wygina się jak na drugim obrazku.
 9. Mantis23

  Modyfikator bend

  Witam! Chciałbym zmusić modyfikator bend do działania tak jak na rysunku który zamieszczam poniżej: W skrócie chodzi mi o to, żeby zamiast środek zostawał w miejscu a końce szły do góry, końce zostały a środek poszedł w dół. Mam nadzieję, że zostałem zrozumiany. Proszę o jakieś podpowiedzi.
 10. Dzieki za odpowiedź. To w sumie mój drugi wideotutorial więc jeszcze nie mam wprawy kiedy się zatrzymywać a kiedy nie :). Co do sposobu wycinania wydaje mi się, że taki najlepszy - właśnie piórkiem a włosy kanałami albo poprostu rysować te przycięte przez piórko. Chyba najlepszy efekt przy najmniejszym nakładzie pracy. Dodatkowo malowanie i/lub klonowanie z innych części wycinanego obiektu na jego krawędzie. Co do bladych kolorów itd. to faktycznie przy tym zdjęciu tak troszkę dziwnie to wyszło ale myślę, że jak każdy będzie stosował do własnych materiałów to będzie mu to wychodziło znacznie lepiej, szczególnie jak poświęci troszkę więcej czasu na to. Oczywiście ze wszystkimi niedoskonałościami tego tutorialu racja ale mam nadzieję, że się przyda :) Pozdrawiam
 11. W tym tutorialu chciałem pokazać podstawy fotomontażu a przedewszystkim dopasowywania kolorów obiektu lub postaci z jednego zdjęcia do tła z drugiego w prosty i szybki spobób. Tutorial w sumie pokazuje wszystko krok po kroku ale starałem się omówić w nim też sposoby tworzenia takich kompozycji a nie prowadzić do końca za rękę użytkownika. Mam nadzieje, że tutorial będzie się podobał a praca z Photoshopem stanie się dzięki niemu łatwiejsza. Troche przydługaśny ale starałem się robić wszystko w miare szybko :). Całość trwa około 18 minut i jest podzielona na dwie części po 9, polecam obejrzeć obie. wersja : PHOTOSHOP CS4 ENG UWAGA PRZY INNYCH WERSJACH POLECAM http://pstools.pl - można łatwo przetłumaczyć nazwy narzędzi z polskiego na angielski Źródła: Zdjęcia : 1. Alicja Keys - http://wallpapers.skins.be/alicia-key... 2. Łazienki - http://www.sxc.hu/photo/1161078 wystarczy kliknąć na przycisk download na dole ekranu Inny tutorial w formie pdf : 1. Pen Tool Tutorial - http://www.wrzuta.pl/pliki/kD5JgArP8N... (Na okładce jest moja ręka :D) Powodzenia i miłej pracy/zabawy !! Proszę również o komentarze i ocenę tutoriala na YouTube. Część pierwsza : Część druga :
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy