Jump to content

Marty

Members
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About Marty

 • Rank
  Member
 1. Dość dużo "technicznej" wiedzy, przyda się na dłuższe posiedzenie. Dzięki.
 2. Pracuję nad nieco bardziej skomplikowanym rysunkiem. Przejścia tonalne to wciąż trudny temat. Z włosów jestem względnie zadowolony. Wszelkie uwagi mile widziane.
 3. Dawno mnie nie było. W ramach treningu nieco groteskowy Batman. Wszelkie uwagi mile widziane.
 4. Świetna przestrzeń. Kolory wyszły doskonale. Oszałamiające i jestem pod wrażeniem czasu w jakim obrazek powstał. :) Faktycznie nie wiem czy jest potrzeba komentowania, może tyle tylko, że ciężko mi określić czy płaz miecza jest równoległy do nogi czy trochę przechylony w kierunku widza. No i ta małżowina uszna! ;)
 5. To znaczy, że zepsułem, oświetlenie. Problem polega na tym, że po lewej stronie jest jeszcze jedno okno, którego w scenie nie widać. Powinny o tym świadczyć cienie po żaluzjach, ale widocznie są zbyt rozproszone, chociaż u mnie je widać, i scena jest z tej strony zbyt jasna. Druga sprawa to płomień. To oświetlenie jest :), ale znów, widocznie, zbyt słabe.
 6. Cześć. Dzięki za cenne uwagi dotyczące oświetlenia i zróżnicowania materiałów. Mam z tym problem i przyznaję się a uczę się, staram, na każdej nowej pracy. Co do perspektywy to powiem, trochę na usprawiedliwienie, że chciałem aby tak wyglądała. znaczy aby była zaburzona. Efekt wyszedł jednak nieco pokracznie i zbyt ciężko, przez co rozumiem to, że jest nieczytelny, nieestetyczny. Pomysł z "glowem" na oczach mi się podoba więc pewnie jeszcze popróbuję. Pracowałem na bardzo ogólnym szkicu. Największy problem z cieniowaniem polega u mnie na tym, że nie wiem czy mam dobrze skalibrowany monitor więc kiedy oglądam pracę na innych to wydaje się zbyt ciemna, później zbyt jasna, więc staram się dodać czerni. Jeszcze raz dzięki.
 7. Hejże. Jako, że od 12 maja minęły już niemal dwa tygodnie a tu żadnych wieści to mam pytanie, bo nie chciałbym komentować prac innych jednocześnie nie posiadając skomentowanych własnych, czy ta praca jest tak kiepska że szkoda komentarza czy po prostu taka wspaniała? :D
 8. Witam, to pierwsza moja praca namalowana tym sposobem. Wcześniej zajmowałem się głównie rysunkami z lineartem. Ogólnie to jestem dość początkujący więc wszelkie uwagi mile widziane. Pozdrawiam. :)
 9. Potwierdzam, nie ma myszy. Zresztą sprawdzałem również w sklepie europejskim Wacoma. Nabyłem wersję L i mogę powiedzieć, że czarny tablet to kiepski pomysł. Od razu wszystko na nim widać. Fragment na którym umieszczone są przyciski i kółko jest szklisty więc widać na nim wszystkie możliwe odciski. Poza tym, w porównaniu do Pentagrama to omg!
 10. Marty

  TABLETY

  Słuszna uwaga do której się zastosuję.... po chwili stwierdzam, że niestety ta funkcja odmówiła posłuszeństwa. Mimo wszystko dzięki za pomysł.
 11. Marty

  TABLETY

  Witam. Obecnie posiadam Pentagrama XXL ale zdałem sobie sprawę, że moja świnka skarbonka wreszcie uzbierała na Wacoma. Mam pytanie następujące - czy warto dopłacić prawie 500 zł do wersji L Intuosa4 czy M`ka w zupełności wystarczy? W XXL byłem przyzwyczajony do dużej powierzchni więc też trochę machałem rękami podczas pracy. :)
 12. Więc ja się podpisuję pod tymi pytaniami obydwiema rencamy. :) A dodatkowo interesuje mnie czy sam konstruujesz brushe czy może jednak korzystasz z zakupionych/darmowych? Oczywiście jeśli to nie problem.
 13. Stereo naprawdę ciekawe. :) Poczytam jeszcze wywiad. Niektóre postacie przypominają zabawki z Evangeliona. ... Poczytałem wywiad. Mnie osobiście irytuje czyjś śpiew, nie mogę się wtedy skupić dlatego przeważnie też słucham muzyki. W wywiadzie jest informacja, że nauczyłeś się obsługiwać PSa, czy w pracy korzystasz tylko z niego?
 14. Sprawdziłem dwa sklepy i I4 jest tańszy, przynajmniej w wersji L vs A4. Jest to stosunek 2100 zł do ok 2280. Ale możliwe, że sprawdziłem inne sklepy. :D
 15. Witam. Robiłem trochę zdjęć na Canonie F1, to dobra i sprawdzona marka. Wcześniej na Zenicie i choć ze szkłami było raczej słabo to i tak wyprzedzał Smienę. Generalnie każdy aparat będzie dobry na początek (szczególnie że ceny są śmieszne), ważne aby był sprawny. :-) F1 miał całkiem nieskomplikowany i praktyczny światłomierz z tego co pamiętam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy