Jump to content

Archon816

Members
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

Archon816's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

13

Reputation

 1. Jeżeli niestacjonarne będą również w Nowym Sączu to raczej będę aplikował ;)
 2. Witam! Wracając do tematu Drimagine: Dzwoniłem, pytałem, i z tego co się dowiedziałem pierwszy rok szkoleń będzie odbywał się tylko w Warszawie, w drugim roku, z tego co zrozumiałem będzie też coś w Nowym Sączu. Nie wiem na ile te informacje się sprawdzą, dobrze by było gdyby ktoś z Drimagine to sprecyzował. Odnośnie praktyk to też ma być trochę inaczej niż w poprzednich edycjach, zajęcia praktyczne mają być w jakiś sposób wkomponowane w szkolenia (?). Sam bardzo chciałbym uczestniczyć w szkoleniach, ale mam pewne obawy odnośnie uzbierania odpowiedniej liczby kandydatów.
 3. Nadal nie udało mi się znaleźć rozwiązania, ale myślę czy może to nie wina materiału? Materiał jaki jest na modelu to composite a w slotach kolejno: Base material - standard 1. materiał siatki na dnie (standard z mapą opacity), 2. kombinezon (blend - w jednym slocie arch & design, w drugim standard z zerowym opacity i w masce mapa krycia) 3. standard z self-ilumination i mapą opacity. Nie wiem czy taki materiał jak opisałem jest najlepszą drogą do uzyskania takiego efektu, bo dopiero się uczę, więc jeśli ktoś wie jak to lepiej zrobić to bardzo proszę o radę! Ewentualnie jakieś wskazówki, uwagi, co sprawdzić żeby "zdiagnozować" problem. Proszę o pomoc! Pozdrawiam
 4. Witam! Niespodziewanie natknąłem się na taki problem: Jak widać występują dziwne artefakty/czarne plamy, czarne cienie tam gdzie ich nie powinno być oraz dziwne "przenikanie tła" xD. Nie mam zielonego pojęcia czego to może być wina, ale najbardziej prawdopodobne wydają mi się ustawienia renderera (mental ray) dlatego umieściłem wątek w tym dziale. Na drugim renderze sytuacja się poprawiła, powód- usunąłem jeden z dwóch Area spot'ów, jednak jak widać problem nie do końca się rozwiązał, zwłaszcza na kasku widać nadal czarne "trójkąty": Oprócz tych Area spot'ów jest tam jeszcze Skylight, ale jego usunięcie nic nie daje więc to raczej nie jego wina. Dodam, że przy defaultowym świetle problem w ogóle nie występuje. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie!!!
 5. Kubajaniak: Bardzo dziękuję, ale z tym akurat nie mam problemu bo też jestem posiadaczem uno ;) Na razie wygląda to tak: Uploaded with ImageShack.us Nowy: Uploaded with ImageShack.us
 6. Zacząłem pomału robić jakieś studio i materiały, żeby można było zobaczyć jak to mniej więcej będzie wyglądać, ale że pierwszy raz się za coś takiego zabieram to potrzebuję waszej pomocy. Jak widać materiały kuleją i ustawienia renderera (mental ray) też. Oczywiście wiem, że bardzo dużo trzeba kombinować i dobierać odpowiednie wartości, ale siedzę już trochę nad tym i jak na razie wygląda to średnio, więc prosiłbym o wskazówki dot materiałów oraz ustawień renderera. Druga rzecz: jaki jest sposób na to, żeby bump był widoczny nie tylko z bliska ale również z daleka, tzn. na powyższych renderach widać, jakby opona prawie nie miała bumpa, reflektor średnio, natomiast z bliska wygląda to całkiem inaczej: Pozdrawiam!!! Edit: Pokombinowałem z materiałami i ustawieniami mentala, i trochę lepiej to wygląda. Prosiłbym jednak o radę odnośnie oświetlenia - przy użyciu skylight jest w miarę ok, ale chciałem użyć mr Area Spot - niestety cienie wychodzą ostre, nie wiem jak to naprawić. Co do bumpa, dalej nie udało mi się tego naprawić. Proszę o pomoc! Pozdrawiam
 7. Witam! Jest to jedna z moich pierwszych prac które zasługują na założenie tematu ;) Postanowiłem zrobić model fiata uno, chciałbym żeby wyglądał w miarę realistycznie, ale nie musi się w 100% zgadzać z oryginałem. Pracuję w 3ds max. Poniżej kilka zrzutów z obecnego postępu prac: Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Pozdrawiam!!!
 8. Witam! Zaciekawiło mnie jak uzyskać efekt podobny do tego poniżej i chciałem zrobić coś podobnego. http://blogdowallpaper.files.wordpress.com/2008/07/interesting_3d_shapes_1024-x-768.jpg Chciałem zapytać, czy istnieje możliwość uzyskania innego koloru odbicia dla różnych świateł? Jest też możliwość, że po prostu światła są innego koloru, ale nie wiem którym suwakiem ruszać żeby ten czerwony się tak ładnie odbijał, nie tylko na krawędzi. Pozdrawiam ;)
 9. Witam! Chciałem zapytać w jaki sposób przy pomocy programu Adobe After Effects mogę połączyć animację wykonaną w 3ds max z filmem. Chodzi mi głównie o to, czy jest na to jakiś inny sposób niż zrobienie animacji z kanałem alfa i połączenie dwóch warstw (animacja i film) w AE? Jeśli nie ma innego sposobu, to jakim sposobem najlepiej utworzyć taką animację z kanałem alfa? Próbowałem renderować każdą klatkę do pliku .png ale nie wiem jak to połączyć żeby powstał "film z kanałem alfa"? Pozdrawiam!
 10. Wszystko działa, dzięki! Mam jeszcze jedno pytanie: chciałem, żeby cząsteczki po "odleceniu" od czajnika przybrały postać innego obiektu. W tym celu do stosu event1 dodałem Age test i połączyłem to z Find target ustawionym na ten drugi obiekt. Co teraz muszę zrobić, żeby cząsteczki nie tylko leciały w kierunku drugiego obiektu i przelatywały przez niego ale właśnie żeby układały się na jego ściankach? Pozdrawiam!
 11. Witam! Znalazłem ciekawy tutorial: http://forcg.com/tutorials/particle-system/particle-dispersion-effect-using-3ds-max/ Robię (chyba) wszystko według wzkazówek, mam jednak jeden problem: Przy kroku 11, niby wszystko ok, jednak czajnik zanika nie "wzdłuż" od rączi do dzióbka tylko tak jak na scr. Brakło mi już pomysłów jak można to naprawić :/ Proszę o pomoc. Pozdrawiam!
 12. Ehh jesteś super ;) widziałem to wcześniej ale jakoś nie zwróciłem uwagi ;) Już wszystko działa jak należy. I pomyśleć, że wczoraj tego szukałem cały dzień xD Przepraszam za kłopot. Pozdrawiam!
 13. Witam! Mój problem: mam prostą scenkę interior. Materiał na wnętrze to Multi/Sub-Object z dwoma materiałami Arch & Design - jeden zielony na ścianę a drugi teksturka na podłogę. Całość jest oświetlona Daylightem. Grzebałem już we wszystkich ustawieniach i nie mogę się dogrzebać jak ograniczyć efekt color bleedingu, żeby podłoga nie była taka zielona. Poniżej render z zielonymi ścianami i dla porównania z (prawie) białymi ścianami.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy