Skocz do zawartości

alex3d

Members
  • Liczba zawartości

    881
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    17

Community Answers

  1. alex3d's odpowiedź in Spadające losowo boxy, lądujące idealnie w ustalonym z góry miejscu was marked as the answer   
    Najprościej byłoby wyjść od tych ustawionych w docelowym kształcie boxów; nadać im cechę aktywnych rigid bodies. Jeżeli nie chcesz wszystkiego odwracać do góry nogami to możesz też zmienić grawitację z ujemnej na dodatnią (9.81 m/s2) w zakładce "Scene" 🙂 Następnie zbejkować rigid bodies "bake to keyframes". Jak już masz przekształconą symulację boxów do animacji z keyframes to prędkość spadania tych boxów (poszczególnych) możesz edytować krzywymi w graph editorze (jak chcesz dodać jakiś dodatkowy efekt do krzywych to w sidebarze "N" są też dostępne modyfikatory).
    Większości opcji w Blendrze, które znajdują się w "Properties" możesz przypisywać klatki kluczowe/animować. W Rigid body jest opcja Deactivation, którą też możesz animować i spowalniać boxy. Do tego dochodzą takie sprawy jak drivery, constraints, force fields i animation nodes (tu jest dobra strona w temacie symulacji blenderowych i modelowania proceduralnego https://blendersushi.blogspot.com/) o których wspomniałeś, particle system itd. Jak kombinujesz z aktywatorem i czegoś nie możesz zrobić przez empty to wykorzystaj obiekt, który będzie meshem, ale będzie niewidoczny na renderze. Podejść do sprawy jest sporo.
    Patrząc szerzej to temat jest ciekawy: jak w blenderze miksować symulację rigid  bodies z animacją keyframes - chyba takiego magicznego solvera nie ma 🙂
    W kwestii symulacji w blenderze to trafiłem ostatnio na taki addon:
    https://github.com/KaiKostack/bullet-constraints-builder
    https://inachuslaurea.wordpress.com/
     
     
     
  2. alex3d's odpowiedź in Przenosiny z Blendera 2.7 na 2.8 - rad kilka wróbla ćwirka was marked as the answer   
    @drakul nie ma obowiązku stosowania się do moich uwag, więc to luźne sugestie a nie instrukcja lotu wahadłowcem na Marsa, więc biorę Twój komentarz na miękko, ale może jednak Ty najpierw dobrze przeczytaj to co napisałem i sprawdź, zanim zaproponujesz "czysty wątek". Podtrzymuje w 100% to co napisałem wcześniej. W 2.7 PPM był domyślny, więc opisuję ustawienia właśnie z użyciem PPM i z tej perspektywy - w innym wypadku temat wątku i jego treść nie miałyby sensu. Piszę jak przywrócić 2.8 do funkcjonalności 2.7, tam gdzie uważam, że ma to sens.

    Przy PPM pod W jest Mesh Context Menu. Tak samo jak pod N jest sidebar Properties i zakładka "tools" dla addonu loop-tools. Na przykładzie loop-tools wskazałem, gdzie zagnieżdżają się niektóre addony, gdyby ktoś szukał.
     
     



     
     
     

     
    Po pierwsze jest to inne rozwiązanie niż w 2.7, a to, że można uzyskać jeden z drugiego nie zmienia faktu, że w programie są to dwie osobne opcje do wyboru.
     

     
    Skrót istnieje i działa. Mówisz zupełnie o innej rzeczy: 3D cursor to nie to samo co 3D manipulator widget. A jeżeli mówisz już o widoczności 3d cursor'a to nie wpływa na to wybór T z tool tylko jego widoczność jest ustawiana w overlays - jak ukryjesz 3d cursor to żaden tool T tego nie zmieni. Poza tym 3d cursora nie trzeba aktywować jest dostępny przy wszystkich narzędziach, o których mówisz: select, cursor, transform itd.
     

     
    Zabawne, że to piszesz :) Trochę przesadziłeś Kolego i ociera się to o bezczelność, ale dziękuję za naukę ;)Poźniej dziwić się, że fora dla grafików umierają. Następnym razem zastanowię się czy nie zachować tego typu przemyśleń dla siebie, żebyś nie musiał nic "poprawiać". Tak na marginesie i bez obrazy: korzystałeś z B 2.8 dłużej niż 10 min? :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności