Skocz do zawartości

Kayla

Members
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez Kayla

  1. Już rozumiem. Kiedy wartość każdego motionPath była zdefiniowana osobno, można było ręcznie przesuwać kontrolkę w scenie bez konieczności robienia kluczy. Nie wiem czemu przy setAttr trzeba animować ruch kontrolki, ale ważne że działa ;) Dziękuję za pomoc. //edit Chyba już jednak rozumiem, nie może tego pewnie liczyć na bierząco, bo by się zapchała Majka.
  2. Dzięki za odpowiedź. Ustawiając $pozycjaObiektuNaKrzywej pod frame działa, ale jak podpinam to pod ruch kontrolki, to Majka nie wyrzuca żadnego błędu, ale nie działa. Wygląda u mnie to tak: $pozycjaObiektuNaKrzywej = kontrolka.translateZ; $predkosc = kontrolka.predkosc; $odstepPomiedzyObiektami = 0.1; $iloscObiektow = 3; for ($i = 1; $i setAttr ("motionPath" + $i + ".uValue") ((($pozycjaObiektuNaKrzywej + $odstepPomiedzyObiektami * ($i-1)) % $predkosc) / $predkosc ); Co robię źle?
  3. Mam nadzieje, że dobry dział wybrałem na ten temat. Stworzyłem motionPath dla paru obiektów. uValue opisane jest w expressions i wygląda to mniej więcej tak: motionPath1.uValue = $pozycjaObiektuNaKrzywej; motionPath2.uValue = $pozycjaObiektuNaKrzywej + $odstepPomiedzyObiektami; motionPath3.uValue = $pozycjaObiektuNaKrzywej + $odstepPomiedzyObiektami *2 ; Wszystko ma tworzyć coś na zasadzie gąsienicy. Oczywiście tych obiektów jest więcej, a co za tym idzie więcej linijek. Zastanawiam się, czy da się z tego zrobić pętlę na zasadzie: for ($i=1; $i $motionPath + $i + ".uValue" = $pozycjaObiektuNaKrzywej + $odstepPomiedzyObiektami * $i; $motionPath + $i + ".uValue"= $pozycjaObiektuNaKrzywej + $odstepPomiedzyObiektami * $i; $motionPath + $i + ".uValue"= $pozycjaObiektuNaKrzywej + $odstepPomiedzyObiektami * $i; } Problem w tym, że Majka nie czyta $motionPath, bo w MELu ścieżka ma komendę PathAnimation i chyba nie czyta się to wszystko prawidłowo, a przynajmniej ja nie wiem jak to poprawnie zrobić ;) Jakieś pomysły albo wskazówki?
  4. Sprawdziłem odjazdy na tej stronie i moim zdaniem najwygodniej byłoby jechać busem o 12.30 spod Pałacu Kultury. Na miejsce dojeżdżamy około 15.00. Miejsce odjazdu charakterystyczne, więc nawet ludzie spoza Warszawy trafią. Następny który jedzie na miejsce jest koło 13.00 ale już ze Stadionu i dojeżdża na miejsce zaraz przed 16. Wcześniejsze chyba koło 11 startują, późniejsze po 16 dojeżdżają, więc chyba te 2 są najlepsze. Na rezerwację jeszcze za wcześnie, ale może być sporo ludzi wracających do domu na weekend, więc lepiej być trochę przed czasem. W końcu to nie PKS, tylko bus. Pytanie, czy się chrish wyrobisz i jeśli tak to na który? Przenosimy się na te grupy z tematem? :P
  5. http://www.e-podroznik.pl/ Na tej stronce jest wyszukiwarka busów i PKSów. Tak samo w piątek jak i w niedzielę nie ma problemu z przejazdem. Jedzie się 2-3 godziny, z przesiadką w Sokołowie.
  6. Doszła informacja o wyjeździe. Ktoś ma pomysł jak dotrzeć do tego Skibniewa? Może jakiś wspólny wyjazd z Warszawy, jeśli takowe osoby są na forum?
  7. new.myfonts.com/WhatTheFont/ wrzucasz grafikę z fragmentem tekstu, a stronka dopasowuje je do bazy czcionek które posiada.
  8. Kayla

    cloner jak w Cinema

    Dzięki wszystkim, znalazłem skrypt. Jakby ktoś kiedyś potrzebował to http://www.creativecrash.com/maya/downloads/scripts-plugins/c/scatter-for-maya-2011-distribute-objects-across-any-poly-surface
  9. Kayla

    cloner jak w Cinema

    mógłbyś rozwinąć myśl? Chodzi Ci o to, żeby particle miały kształt obiektu? Ale jak je osadzić na bryle w kontrolowanej liczbie i określonych miejscach?
  10. Kayla

    cloner jak w Cinema

    W C4D jest opcja 'cloner object', gdzie można między innymi skopiować obiekty tak żeby ułożyły się w kształt innej figury. Tzn obiekt klonowany pojawia się w miejsce vertexów innego. Mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi :rolleyes: Jest podobna opcja w Mayce? Albo ktoś ma pomysł jak to prosto zrobić?
  11. Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodzi, ale w ramach konwertowania nurbsów na poly, masz różne opcje. Jest tam też opcja 'control points', która pozwala na zachowanie kształtu.
  12. Kayla

    pomoc w animacji

    Dzięki wam, o to mi chodziło asblaze ;)
  13. Kayla

    pomoc w animacji

    Mam mały problem z animacją. Zrobiłem prosty samochód i zrobiłem mu bardzo prostą animację (buja się na boki, walizki na dachu podskakują, koła się ruszają itp). Zapętliłem to wszystko w grath editor (ustawiłem na infinity). Chciałem zrobić jego animację, jak jedzie po okręgu na bazie krzywej (attach to motion path). I tu mam problem, bo chciałem cały pojazd wsadzić w jedną grupę i w ten sposób puścić po okręgu, ale wtedy nie widać animacji bujania się samochodu itp. Każdego elementu nie mogę pojedynczo przypisać w ten sposób, bo wyskakuje komunikat, że już jest przypisana do niego animacja. Mam nadzieje że rozumiecie mniej więcej o co mi chodzi. Macie jakieś pomysły jak można by to zrobić, żeby wszystko działało?
  14. Kayla

    nauka skryptu - problem

    już doszedłem do sedna problemu. Nie wyłączyłem opcji zaznaczania tylko zewnętrznych ścian. Sory za zrobienie takiego śmieciowego tematu :P
  15. Witam, zacząłem się uczyć MELa do Mayki. Napisałem taki prosty skrypt (nie dokończony jest oczywiście i nie ma mieć żadnego ambitnego zastosowania poza nauką), do robienia domku na podstawie polyplane window -t "test"; columnLayout; floatField Sciany; floatField Okna; floatField OknoX; floatField OknoY; floatField OknoZ; floatField Daszek; button -label "START" -c "Sciany"; showWindow; proc Sciany() { float $wysokoscScian = `floatField -q -v Sciany`; float $iloscOkien = `floatField -q -v Okna`; float $wielkoscOkienX = `floatField -q -v OknoX`; float $wielkoscOkienY = `floatField -q -v OknoY`; float $wielkoscOkienZ = `floatField -q -v OknoZ`; float $dach = `floatField -q -v Daszek`; //zaznaczenie ścian polySelectConstraint -m 3 -t 0x8000 -w 1; //extrude ścian polyExtrudeEdge -kft true -ltz $wysokoscScian; //zaznaczenie ścian na okna polySelectConstraint -m 3 -t 0x0008 -w 1 -r on -rr $iloscOkien; //extrude okien polyExtrudeFacet -kft false -ls $wielkoscOkienX $wielkoscOkienY $wielkoscOkienZ; //wklęśnięcie okien polyExtrudeFacet -kft true -ltz .5; //zaznaczenie ścian(2) polySelectConstraint -m 3 -t 0x8000 -w 1 -r off; //extrude ścian pod dach polyExtrudeEdge -kft true -ty $dach; //zrobienie dachu scale -r 0 1 1 ; } Problem polega na tym, że takiego domku nie da się potem normalnie edytować. Tzn nie mogę zaznaczyć poligonów, krawędzi, vertexów nigdzie indziej niż na poligonach odpowiadających za ostatnio wykonywaną czynność (czyli tworzenie dachu. Ale jak usunę dach, albo wytnę część odpowiadającą za to ze skryptu, to nie mogę edytować nic poza górnymi polygonami tworzącymi okna itd itd). Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi ;) Ktoś wie czemu tak się dzieję i czego to wina? pzdr. cholera, właśnie zobaczyłem, że zły dział wybrałem. Przepraszam i proszę o przeniesienie ;)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności