Jump to content

misiek4ever

Members
 • Posts

  19
 • Joined

 • Last visited

City (optional)

 • Miasto
  Szczecin

misiek4ever's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Witam. Otóż mam takie zapytanie. Jak wyszukać i edytować modele 3d, które są już w grach i zamienić je na własne ? Widziałem, że ludzie tak robią np. z grą Mu Online. Z góry dzięki za pomoc.
 2. Nie polecam tej książki... Leksykon wypożyczałem z biblioteki w szczecinie, i nie bardzo mi się przydała... Polecam Ci Videotutoriale ze strony : " http://www.tutorialized.com/tutorials/3DS-MAX/1 " @Edit Angielski nie jest wymagany w przypadku videotutoriali. Po prostu patrz co robi typek. Gorzej z tekstowymi :'p
 3. Biblia 2009 odpowiada 3ds 9. Biblia 2010 odpowiada 3ds 10. Biblia 2011 odpowiada 3ds 11. Kup pod swoją wersję. Będzie najlepiej, gdyż wszystkie wskazówki, tuty etc. będą się zgadzały, i nie będzie żadnych problemów.
 4. Taaaa Potwierdzam ^ ^ Sam posiadam biblię, ale ósemkę :'p Przydatna lektura... Całej jej oczywiście się nie czyta, a przynajmniej ja tego nie robiłem xD Wyszukuję tylko przydatne materiały, i szlifuję je w różnych pracach. Sam jestem jeszcze nie za dobrym "grafikiem"(?) :'p Ale widać postępy (a przynajmniej wg. moich znajomych. Powodzenia.
 5. Wiem, ale to tylko taki test był... Nie chodzi mi tylko o napisy, ale również o inne obiekty... Box i inne obiekty też mi nie świecą...
 6. Witam mam mały problem. Chciał bym zrobić napis, który posiadał by światło własne. I tu zaczyna się problem. Niby widać napis jasno w Ciemności, ale nie zostawia tego światła na żadnym z obiektów... Tak to wygląda : Pod i za napisem jest czarny "Plane". Co zrobić, aby te światło było widoczne ? PS:Korzystam z 3ds max 9
 7. Witam. Co myślicie o książce "3ds Max 2010. Biblia" Kelly L. Murdock? Opłaca się ją kupić ? Mam szansę dostać ją za ok. 50 zł.
 8. Witam. 3d, najpierw było moim zainteresowaniem... później ekstra hobby... Teraz czuję, że zaczyna być to moją pasją i czymś, czym chciał bym się zajmować w przyszłości zawodowo. Mam do was pytanie... Jak ważna jest umiejętność rysowania? tzn. w jakim stopniu trzeba umieć rysować... Na co zwracać uwagę podczas rysowanie etc. Umiem co prawda całkiem nieźle rysować, ale jak na amatora ^ ^ Czy na studiach ta umiejętność będzie wymagana ?? Jestem dopiero w I klasie LO. Mam czas na rozwinięcie tej umiejętności tym bardziej, że nie jest ona najgorsza. Proszę o odpowiedź.
 9. Witam. Zastanawiałem się, nad wypożyczeniem książki o 3D Studio Max z Biblioteki Miejskiej. Mam dostęp do wypożyczenia następujących tytułów : 3D Studio Max : doskonałość i precyzja.. T. 1 / Steven Elloitt & Phillip Miller ; [tł. Joanna i Maciej Pasek].. - Gliwice : "Helion", cop. 1997. 3D Studio Max : magia efektów / Greg Carbonaro ; [et al. ; tł. Dariusz Rzeźnicki, Karol Perwenis]. - Warszawa : "Translator", cop. 1999. 3D Studio MAX 2.5 : efekty specjalne / Jon A. Bell ; [tł. zbiorowe]. - Gliwice : "Helion", cop. 1999. 3D Studio MAX 3 : vademecum profesjonalisty / Rob Polevoi ; [tł. zbiorowe]. - Gliwice : "Helion", cop. 2001. 3ds max 9 : modelowanie i animacja / Joanna Pasek. - Gliwice : Helion, cop. 2007. 3ds max 5 : projekty i rozwiązania / Aaron Ross, Michele Bousquet ; [tł. Piotr Cieślak, Marcin Samodulski, Piotr Białas-Kupajczyk]. - Gliwice : Helion, cop. 2004. 3ds max 7 : ćwiczenia praktyczne / Joanna Pasek. - Gliwice : Wydawnictwo Helion, cop. 2005. 3ds max 4 / Michele Matossian ; [tł. Zenon Zabłocki]. - Gliwice : "Helion", cop. 2002. Prosił bym o poradę. Znam podstawy programu (drobne modelowanie np. miecza,sztyletu itp.) Za to nie potrafię dopracowywać szczegółów ani animować. Która z książek była by najlepsza dla takiego nowicjusza jak ja ? Mogę wypożyczyć max 4 książki. Pozdrawiam
 10. Z tym @Topic sobie poradzlem. Inne pytanie. Gdzie i czy w wersji 9 3ds'a znajde "Viewport Canvas" ? cytat z tuta: "Open Viewport Canvas ( Tools > Viewport Canvas… )."
 11. Kolejne pytanko. Gdzie mogę znaleźć tutorial o " riggingu" ? Bo niby potrafię wymodelować postać, nałożyć materiał ale poruszać nim to już dupa -.- Szukałem ale nigdzie nie mogę jakoś znaleźć. (Może być po angielsku.)
 12. Dałem :') Dał bym jeszcze 1 ale nie mogę ;'p
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy