Jump to content

TheAro400

Members
 • Content Count

  69
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About TheAro400

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Rzeszów
 1. Witam, kiedy importuje modele 3d do 3d maxa, pobrane ze stron internetowych to importuje się sam model bez materiału. Nie wiem dokładnie czy mają one mieć nałożone tekstury ale na obrazkach z tych stron mają, i w pobranym folderze też są zdjęcia, mające służyć z tekstury. Aktualnie zadowoliłyby mnie książki, ponieważ nie chce mi się do każdej osobno dobierać okładkę. Tak więc czy można importować do maxa modele z materiałami?
 2. Witam, nie wiem czy tylko ja mam taki problem, ale nie wiem gdzie jest blueprint mieszkania w tym tutorialu:: http://www.digitaltutors.com/tutorial/639-Creating-Interior-Visualizations-in-3ds-Max Proszę o pomoc
 3. hah, sorry, Błąd wynikał z źle przeczytanej wypowiedzi, przeczytałem "podstawowym elementem jest posiadanie tabletu malarskiego" Czyli najpierw uczyć się rysować ołówkiem a dopiero później cyfrowo?
 4. Dzięki za odpowiedź, czyli nici z dobrych chęci bo tabletu nie posiadam. :(
 5. Witam, zainspirowało mnie to http://eune.leagueoflegends.com/pl/konkurs-cyfrowej-sztuki , ale nie wiem jak szukać informacji jak zacząć naukę tego. Jak to się nazywa, żebym chociaż wiedział co w google wpisać, by coś mi wyskoczyło takiego. I czy wogule da się coś takiego robić na zwykłych komputerach czy potrzebny jest tablet?
 6. Miłosz3ds, tak w 3d maxie. Dzięki. :)
 7. Ok, wielkie dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie, korzystając z tego ,że już założyłem temat. Jak usuwać krawędzie (remove) na klawiaturze, oraz tak żeby usunąć krawędzie i te vertexy powstałe na wskutek tej krawędzi?
 8. Witam. Przeglądałem akurat ten temat: http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=49222 i te modele są złożone z trójkątów. Może mi ktoś wytłumaczyć po co robi się te trójkąty? Szukałem coś na necie ale nic z tego.
 9. Nie jest to nic specjalnego, bo jestem początkującym, ale że nie ma chętnych do wzięcia udziału to ja coś wrzucam. Jest to najprostsza pułapka na mysz, ale łapiemy ją żywą. :)
 10. Usunąłem tą niby firankę w oknie, i usunąłem dywan. Próbowałem robić nowy ale nie wychodzi mi, więc render bez dywanu. Dla zabawy pobawiłem się trochę w fotoszopie. 2 raz pracowałem w tym programie dzisiaj więc wyniki są jakie są. Przyciemniłem też render w maxie. Kwiatki nie podobają mi się wogule, prawie ich nie widać, ale będę się jeszcze bawił z tym renderem więc może wyjdzie lepiej.
 11. Lewituje, bo jak pisałem nie chcący podłoga mi się przesuneła. Spróbuję go chyba zrobić hair and fur. - nie rozumiem? tzn gdzie dokładnie bo nie widzę. W oknach próbowałem z firankami się bawić ale nie wyszły mi.
 12. Ok, procesor już się nie przegrzewa, mogę działać dalej :) Poprawiłem panele na płytki tak jak jest to na wizce, z której się wzoruje, żeby nie było tak dużej monotomi. Bo według mnie strasznie się panele z meblami zlewały. Kwiatek teraz mam 2sidedmtl i w tym 2 zwykłe vraymtl z diffuse zielonymi (jaśniejszy i ciemniejszy), mały reflect i glossiness. Jakie konkretnie mapy wrzucić w te sloty? Może wykorzystam ten sposób z widokiem za oknem. :) Wizka raczej ma wymiary realne, co najwyżej skalowałem książki itp. małe zapychacze. Podłoga się trochę przesunęła, zauważyłem dopiero na większym renderze, dlatego wszystko lewituje.
 13. Jak jest max wyłączony to jest 38-39 stopni. A jak otwieram maxa to się podnosi i włączyłem renderowanie to tak było około 55. #edit Jak sprawdzić to w biosie bo nie mogę znaleźć. Widziałem temperaturę proca i tam pokazywała 50 stopni.
 14. Użycie ramu podczas renderingu waha się przy 2,4GB. Temperatura karty graficznej: 28-30 sopni. Temperatura procesora najpierw wzrasta od 55 do 91, potem maleje do 70 i znowu rośnie do 94 stopni i wtedy się wyłącza.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy