Jump to content

bibek

Members
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

City (optional)

 • Miasto
  Gdynia

bibek's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. bibek

  materiały PBR

  shadery zmienili
 2. Znane :) W użyciu od ok. 2 miesięcy może nieco krócej.
 3. Podrzucam jeszcze obrazki z wyjaśnieniem działania wszystkich opcji (FFx 4, LW9.5+) FiberFX_settings_1.zip FiberFX_settings_2.zip
 4. Witaj, musiałbyś określić o jaki wygląd rękawic wełnianych ci chodzi, bo widziałem już różne i takie szydełkowane i takie "kłębiaste" itd. Odniosę się do włosków. Tutaj generalnie najlepiej będzie wykorzystać fiberfx-a, przy czym takie kłębiaste rękawice w ogóle najlepiej by było zrobić fiberem. Rękawice szydełkowane... myślę, że dobrze podpowiada viater i posiłkować się tutaj można zbrushem lub 3d-coat-em lub inną tego typu aplikacją, oraz odpalić tekstury color z ambient occlusion, specular i normalmapę. Ewentualnie uvmapa i wykonanie tekstur w ps lub podobnym. Być może displacement będzie konieczny jeżeli szczegółowość ma być bardzo duża. Oraz na końcu dodać włoski np. jak w poniższym tutorialu Protona: Generalnie w sprawie fiberfx przejrzyj wszystkie jego tutki, bo warto.
 5. Spoko, nie ma sprawy. Wystarczy na FB mieć subskrypcję Lightwiki :) Ale masz rację wzięli się do roboty i może LW wejdzie znów na dobrą drogę. W 11 i nadchodzącej 11.5 naprawdę dużo fajnych rzeczy zrobili. Oby tak dalej.
 6. http://ec2-107-21-239-148.compute-1.amazonaws.com/new_features/#11_5_features
 7. bibek

  maskowanie???

  Dokładnie tak jak piszesz.
 8. bibek

  maskowanie???

  W momencie importu tak jest, i takie same kroki są również z voxelroom, pod warunkiem, że "create edgeloops whit AUTOPO" jest zaznaczone. Należy również pamiętać, iż po autopo pojawią się pewne "błędy", a więc możliwe występowanie n-gonsów i trisów. Siatka złożona z samych quadów jest natomiast możliwa właśnie po wyłączeniu opcji "create edgeloops..." niestety kosztem samej jej "budowy", o czym szybko przekonamy się podczas cięcia UVmapy, (brak ułożenia w pętle polygonów - nie wiem czy logicznie to nazwałem?). Opcja Autopo jest mimo wszystko przydatna, kiedy zależy nam na czasie, aczkolwiek w 3d-coat całkiem wygodnie tworzy się retopologie manualnie i raczej prędzej czy później okaze się to najlepszym rozwiązaniem. Ewentualnie Autopo i ręczne "pozbycie się" trisów i n-gonsów dla czystej siatki z quadów (szczególnie ważne przy subdivision surface).
 9. Dokładnie, otwiera osobne okno. Z tym że, na geforce jest już okey.
 10. w viewporcie textured/texturedwire no i weightshade przy wagach kombinowałem w menu display, ale dziś już dokładnie nie pamiętam co było w tej starszej ati nie tak w samym viewporcie. Ale na pewno podgląd w fiber fx modelera była do bani i kombinacje w menu display nic nie pomagały, tak jakby fiberfx żył w wyświetlaniu własnym tokiem :) Być może wyświetlanie w fiber jest właśnie we flatshade o czym piszesz, ale ten dziwny niebieski jakoś mi nie pasował i do tego. Na GTX 460 oczywiście legacy OpenGL jest wyłączone bo odnosi się raczej do starszych układów, przy nowych ati też jest okey.
 11. bibek

  Autopo

  faktycznie coś posucha w tym dziale. Opcja autopo jest faktycznie ciekawa, ale nie ma to jak manualna retopologia. W 3d-coat idzie to całkiem sprawnie i wygodnie i pod tym względem nie ma sobie równych.
 12. Ja z radkiem z serii 3000 miałem np. beznadziejny podgląd w fiberfx modelera (lw9.6), wszystko na niebiesko i mało czytelne, i o ile pamiętam bandsaw pro w lw9.6 na tej karcie też działał słabiutko. W ogóle wyświetlanie opengl w viewporcie było jakieś skaszanione i nie wiele zdało się kombinowanie w opcjach display (wersja opengl karty była niby wystarczająca). Po przesiadce na nvidie problemy się skończyły, aczkolwiek na radku z linii 5000 i 6000 (pierwsza w stacjonarce druga w lapku) też wszystko gra. W sensie bardziej ogólnym linia radków 3000 była lekko mówiąc niezbyt udana. O ile pamiętam 3850 była wolniejszym układem od poprzedniczki 2900xt. Z układami serii 3k więcej spotykałem się w lapkach niż w stacjonarkach. Ponadto w momencie produkcji linii 3k Ati raczej kondycyjnie dobrze nie stało, bo następna seria to już AMD. Myślę zatem, że problemy leżą po stronie karty i/lub jej softu. Pamiętam też ze przy tej serii były różne "jajka" ze sterownikami i ciągłe niemiłe niespodzianki przy grach (2008-2009 r.), Czy to zostało poprawione w późniejszych wersjach sterowników - nie wiem. Choć jestem cichym zwolennikiem radeonów, to w przypadku lw stawiam jednak na nvidię.
 13. To powinno pomóc: http://www.except.nl/lightwave/RadiosityGuide95/index.htm#cache
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy