Jump to content

operonxyz

Members
 • Posts

  127
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

operonxyz's Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Reacting Well Rare
 • Dedicated Rare
 • Week One Done

Recent Badges

53

Reputation

 1. https://www.zbrushcentral.com/t/ztexturator-plugin/457851 Nowy Plugin Zbrushowy .............................................................................................................................................................. SDF modeler do Blendera prawie gotowy !
 2. Mi natomiast się marzy jakieś konkretne wskrzeszenie Modo -którego rozwój ostatnimi czasy dosyć spowolnił....Coś tam niby optymalizują , zwiększają wydajność -zapowiadają wprowadzenie Sculptu w stylu Dynamesh w serii 17. Eh..Modo-moja stara miłość 3d -która nigdy nie rdzewieje.
 3. Nie wiem jak was, ale bardzo mnie cieszy możliwość przesuwania Edge jak w zwykłym polimodelingu - taka pierdólka , a nie trzeba się wyzbywać swoich starych dobrych nawyków. Szkoda że nie znam dobrze żadnej aplikacji CAD -aby mieć obiektywne porównanie z Plasticity ( jedynie znam-znalem Autocad oraz 3Design) Kusi mnie aby poznać np takie Rhino aby móc z takiej oto perspektywy spojrzeć na Plasticity obiektywnym okiem. A co do kwestii importu do "normalnej" aplikacji 3d w celu renderu lub stworzenia asetu do gry, to tutaj gościu się chwali że ma na to sposob: https://www.artstation.com/marketplace/p/5VNzN/alternative-hard-surface-game-ready-production Ja tam na razie nic nie wiem....ale na pewno to nie pozbawię się tej przyjemności aby to sprawdzić...
 4. Release Plasticity 1.2 w filmiku pokazowym jakby ustylizowanym na dawne release Zbrusha 😉
 5. Mam wrażenie że strasznie dużo ludzi rzuciło się na ten program -co dzień wstawiane są na You Tube nowe tutoriale np na Pixel Fondue. Chyba to najlepszy moment aby w końcu nauczyć się takiego klasyka jak Rhino a potem Plasticity (lub w odwrotnej kolejności) 😉 aby mieć jakiś punkt odniesienie jednego do drugiego....Tu mamy np dosyć szczegółowe porównanie do MOI :
 6. Witam ! Nie chce zakładać nowego wątku a przymierzam się poważnie do zakupu laptopa do zastosowań graficznych, że szczególnym nakierowaniem na Zbrusha. Co tutaj lepiej się sprawdzi ? AMD Ryzer czy Intel ? -mając na uwadze tylko grafikę 3d bo granie w gry mnie nie interesuje. Budżet około 5k. Moje typy to https://www.x-kom.pl/p/583204-notebook-laptop-156-msi-gl65-i7-10750h-32gb-512-gtx1660ti-144hz.html https://www.x-kom.pl/p/621018-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-7-32gb-512-win10x-rtx2060-120hz.html Z góry dziękuje za wszelkie sugestie !
 7. Eh..trochę mi się już wyjaśniło o co biega z tymi kodami ...660PN to po prostu nowsza wersja czyli Intuos pro II. Pytanie tylko czy nowsza znaczy lepsza.. https://forum.deviantart.com/technology/hardware/2294702/ Tutaj raczej ją chwalą w porównaniu do starszej, choć ciężko znaleźć takie naprawdę rzeczowe porównanie, więc ryzyk fizyk, ale biorę 660PN
 8. Witam wszystkich. Jako że niedawno przez przypadek zalałem wodą swojego starego wysłużonego Bamboo potrzebuje nowego tabletu...i wydawało by się że wybór jest prosty i oczywisty: Wacom Intuos Pro M, gdyby nie fakt że występuje on w kilku rożnych wersjach ... PTH-651-RUPL , PTH660PN , PTH860N, Pth-651-Pl + jeszcze jakaś Paper Edition...czyli znów mętlik w głowię.. Z góry dziękuje za każdą pomoc i sugestie !
 9. Co prawa 5-ki nie widać na horyzoncie ale coraz więcej fajnych skryptów i pluginów się pojawia. Np. na coś takiego czekałem od zawsze aby można było tworzyć krzywe z Zspherek !
 10. http://www.paintstormstudio.com/changelog.html nowa wersja..
 11. Witam. Na ile byście wycenili prace typu 1) Modelowanie od podstaw konkretnego samochodu osobowego -z bardzo dużym detalem i super realistycznie -także wnętrza (maska , kierownica, skrzynia biegów i wszystkie guziczki ). Siatka oczywiście Low poly ( bez Uv i textur) 2) Modelowanie samochodu osobowego realistycznie -z dużym detalem ale wnętrze mniej szczegółowe( widziane jedynie przez zaciemnione szyby) 3) Sama retopologia siatki CAD lub Skanu 3d samochodu osobowego ( duży detal) ??? Z góry dziękuje za rychłą odpowiedź !
 12. https://www.komputronik.pl/product/360050/spc-gear-sr500f-gy.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo Ja kupiłem coś podobnego i jest ok- ciężki -masywny -solidny. Nigdy nie skarżyłem się na bule pleców natomiast nie raz solidnie bolały mnie ( za przeproszeniem ) 4 litery, dlatego najważniejszym kryterium przy wyborze fotela było dla mnie mięknie, obszerne siedzisko i ten fotel taki ma. Dodatkowo nadaje się na osobę wysoką ( mam 184 cm wzrostu i 90 kg) ....ale piszę całkiem w innej sprawę, mianowicie chciałbym do kompletu dokupić biurko z z regulowaną wysokością blatu. Znacie może jakieś tańsze alternatywy aniżeli Ikea Bekant ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy