Jump to content
Sign in to follow this  
kowal1916

Istnieje laptop do 3D?

Recommended Posts

Witam,

W ostatnim czasie pojawiła się u mnie potrzeba zakupu mobilnego sprzętu, który mógę podłączyć do monitora zewnętrznego i swobodnie pracować oraz renderować. Sceny nieduże - projekty wnętrz, wymagania co do czasu renderingu niewygórowane, na koniec dnia moge bez pospiechu puszczać ujęcia na noc. Są to i tak w 90% duża liczba ujęć roboczych. W sytuacjach bardziej wymagających nie mam problemu puścić ujęcia finalne(bardziej na cele marketingowe) na innym sprzęcie lub wypuścić na farme.

Na rynku jest mnóstwo bardzo dobrze skonfigurowanych sprzętów o teoretycznie sporej mocy obliczeniowej jednak mam obawy czy aby napewno ta moc w praktyce sie sprawdza? Slyszałem, że po podłączeniu zewnętrznego monitora albo dwóch, pracy w 3D i renderingu sprzęty się grzeją niesamowicie, są głośne i znacznie mniej wydajne.

Czy ktoś ma jakie kolwiek propozycje? a moze jakaś alternatywa? Znajomy programista wspominał o zdalnych stacjach roboczych na wynajem z którymi można się połączyć z przeciętnego sprzętu i korzystać z ich mocy obliczeniowej płacąc abonament miesieczny lub za czas pracy - ponoć Amazon ma dobrą oferte - nie wiem nie sprawdzalem tematu kompletnie. Może ktoś się bawił w takie testy:)

Z góry dzięki za pomoc 🙂

Dzięki. 
A dopytam  jeszcze o jedną rzecz, czy połączenie laptopa z eGPU i rendering w Vray'u z GPU to dobre rozwiązanie czy są jakieś przeciwskazania?
Kiedyś renderowałem na Vray'u, obecnie na Coronie a z tego co wiem Corona nie ma opcji renderingu z GPU wiec musiałbym wrócić do starych nawyków.

Wysokie serie Thinkpadów (np. P53) też powinny się nadać, ale niestety swoje kosztują. W ogóle mobilne stacje robocze to ciężki temat, bo są, moim zdaniem, zawsze niewspółmiernie drogie do tego co oferują. Jednak jeśli ktoś nie patrzy na budżet i mobilność wraz z wydajnością przede wszystkim, to czemu nie 🙂

Ja raczej bym olał laptopa i bardziej poszedł w miniPC tego typu 

• Like 1

Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

W tym wypadku zacząłem się zastanawiać nad renderingiem w Vray na GPU poprzez eGPU podłączone do laptopa np. z porcesorem i7 i 64GB ramu. Czy zakładając wrzucenie na eGPU RTX 2070 udźwignie rendering wnętrz - sceny po około 1GB pamięci? Jestem zielony w tym temacie. Czy w jaki kolwiek sposób można porównać rendering np. RTX 2070 do i9 czy Ryzena 7? Jaka jest wydajność takiego renderingu GPU i czy faktycznie to zadziała?

Posted (edited)

Ja bym brał Laptopa z ryzenem 4800H albo tego z 16 corowym ryzenem jeśli twój workflow opiera się na CPU... a jesli na GPU to bym brał jakiegoś laptopa z RTX 2080 lub 2070.. i Blender&Cycles.

żadnych lapków z procesorami intela.

Edited by Maciek Jutrzenka
  • Like 1