Jump to content

McGavish

Members
 • Content Count

  291
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by McGavish

 1. Ale to będzie wielkie bydle! Niesamowita praca Kliment i w końcu można dotknąć tego co się zrobiło!
 2. Wygląda na to, że coś jak Mesh Fusion z MODO może zawitać w Blendku. Na razie działa destrukcyjnie i dla niewielkich filletów, ale wygląda bardzo obiecująco i warto śledzić rozwój: https://blenderartists.org/forum/showthread.php?435274-Mesh-Fushion-Bevel-Boolean-fuse-%BFBlender-solution https://blenderartists.org/forum/showthread.php?434699-Bevel-after-Boolean
 3. Quad view masz dostępne pod View => Toggle Quad View (ctrl+alt+Q) chyba że nie o to chodzi.
 4. Dziękuję @gryzon za super opis, zachęciłeś mnie i powoli postaram się ogarniać temat, żeby to wpasować w moje workflow.
 5. Super sprawa @gryzon! Mam do Ciebie pytanie odnośnie Zmodelera. Trochę mnie odstrasza modelowanie na siatce w Zbrushu i chciałbym poznać Twoją opinię o tym. Jak już się Zmodelera ogarnie dobrze, to prędkość modelowania jest podobna jak przykładowo w Maxie, czy może większa? Na razie bazowałem na modelach importowanych do Zbrusha stworzonych w innych softach, a nie bezpośrednio w nim i zastanawiam się czy warto byłoby się tym zainteresować lepiej.
 6. Pewnie, że się da. Pobierz sobie addon Middle Mouse Button dla wersji 4R7 (działa na R8 też) http://www.zbrushcentral.com/showthread.php?183019-quot-Middle-Button-quot-Plug-in-for-ZBrush-4R6&p=1125321&viewfull=1#post1125321 i później w ZPlugin masz ustawienia co i jak działa:
 7. Świetnie to wygląda! Nie ma szans poznać, że to jest low poly ;)
 8. Hej, dłubię ostatnio Mausera 98K, w sumie high poly to trochę ponad 3 dni roboty. Pozostało dodać jeszcze trochę efektów na krawędziach, jakieś minimalne zagięcia itp. Bite numery i oznaczenia będę już dodawał w Substance Painterze. Będę myślał jeszcze o zmiękczeniu trochę krawędzi, ale dopiero jak już zrobię testowy bake. Całość w Blenderze i Zbrushu.
 9. Dziękuję JackTheRippy :D Wracając jeszcze do postu Ani, to trzeba to będzie jeszcze przemyśleć te narożniki, jak je dodać w UE4. Na razie przychodzi mi do głowy pomysł z przesunięciem UV i dopasowaniu kształtów cegieł, mniej więcej działa. Gorzej będzie przy nierównych cegłach, bo tam ciężko będzie dopasować. Przykład z samym albedo: Drugie rozwiązanie, to dodanie na krawędziach innych modeli, które zamaskują co trzeba, przykład z Wiedźmina 3: Tu już nie: Dziękuję Ci Aniu, że poruszyłaś ten temat, bo nie jest do końca oczywisty jak go obejść i trzeba nad tym jeszcze pomyśleć :)
 10. @Ania: To jest tylko sześcian do pokazu danego materiału z tak rozwiniętą mapą UV. Finalnie, już w UE4 będzie dokładnie tak, jak mówisz.
 11. Dzięki Idaho, ciekawych rzeczy można się dowiedzieć :D
 12. Dzięki Olaf! Masz rację, te ostatnie na cegły nie pasują, dlatego finalnie zostawię pewnie tylko tą jasną wersję, że jest niby zrobiona z kamiennych bloków. To był pierwszy materiał w tym workflow i jeszcze nie wiedziałem dokładnie, co chcę osiągnąć :) Dzięki za feedback!
 13. Hej, powoli ogarniam Substance Designera i dzięki temu powstało kilka materiałów, które później mam zamiar użyć w innym projekcie. Na razie korzystam z workflow Zbrush + Designer, głównie chciałem się na razie skupić na dodawaniu koloru i mniejszych detali. Całość będę blendował w UE4 z innymi materiałami. Całość ma być utrzymana w klimatach średniowiecznych. Chętnie usłyszę Wasze opinie na ich temat :) Wkrótce więcej materiałów.
 14. Na Operze ten sam problem. U mnie konkretnie nie działa ten link: http://piratportfolio.com/fpp/
 15. Hej, odświeżę może trochę tą teczkę :D Ostatnio miałem przyjemność współpracować z serwisem CGWisdom.pl, czego efektem jest taki kurs o tworzeniu modeli pod game-art: https://cgwisdom.pl/kurs-wideo/kurs-blender-substance-painter-tworzenie-modeli-3d-do-gier-tarcza.html Softy: Blender, Zbrush, Substance Painter, Marmoset Toolbag 3 Efekt finalny:
 16. W Edit Mode zaznacz wszystko i Ctrl+N, albo jak to nie zadziała, to skrót W => Flip Normals.
 17. Zaakceptuj skalę modelu w Blenderze, bo jest ujemna (ctrl+A) i później odwróć normalne.
 18. Bardzo przyjemnie się to ogląda (jak z resztą wszystkie części), świetna robota!
 19. Jest jeszcze SpeedRetopo do Blendera: https://blenderartists.org/forum/showthread.php?406224-Addon-SpeedRetopo. Smootha (Skrót W => Smooth) można zastosować zawsze jak masz modyfikator shrinkwrap. Chyba, że nie o takiego smootha chodzi ;)
 20. Świetnie to wygląda! Wolę nie wiedzieć ile to ma poly z fizycznym displacementem dla zimmeritu :D Ciekawi mnie natomiast w czym teksturujesz. Przerzuciłeś się na Quixela, Paintera czy jeszcze coś innego, czy malujesz wszystko w PS na płasko? Kibicuję dalej! Pozdrawiam
 21. Haha Kliment :D Zasiadam w pierwszym rzędzie!
 22. Fajnie, że wróciłeś ze swoimi modelami! Czołg wiadomo, świetny :) Widzę, że modelowałeś środek tych drzwiczek na boku wieży. Stąd moje pytanie, masz w planach wnętrze?
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy