Jump to content

Aggressiv

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About Aggressiv

 • Rank
  Member
 1. Więc po prostu zrobić model takiego fotela (płaski) dodać teksturę, a displacement ładnie mi wypukli teksturę i nie musze się bawić w robienie ,,fal" tak jak idzie ta plecionka? Dziękuje!
 2. Dzień dobry. Prosiłbym o małą pomoc gdyż jestem bardzo początkującym użytkownikiem 3ds maxa. Mianowicie chodzi o plecionkę, dokładniej o rattan. zawijana jest na zmianę na siebie. Próbowałem swoich sił i nie wiem kompletnie jak to ugryźć.. mały przykład: http://www.oltre.pl/royal-venezia lub http://www.irm.pl własnie m.in. za coś takiego chciałbym się zabrać. Jednak brak pomysłu.
 3. Dziękuje za odpowiedź, jednak coś mam nie tak.. nie mam pojęcia co, jednak dosyć blisko plane jako światło w vray ustawione i multipler musi wynosić 50+ by zaczeły robić się cienie.. (i wychodzi ziarno, gdzieś iso mam źle ustawione..) przeliczając to na waty lub lumeny wychodzą chore rzeczy.. muszę chyba jakiś tutorial poszukać o oświetleniu vray od podstaw + ustawienie (wszystkie) renderingu do niego... zmiana background i frame buffer nic nie dał niestety.
 4. @shadowsexpe 1. Nic to nie zmienia. 2. Nie widzę bym gdzieś miał ustawioną gamme 2,2.. a tym bardziej nie wiem o co chodzi w wpisaniu ją w color mapping. Jednak na ludzką logikę wydaje mi się, że to nie jest rozwiązanie mojego problemu. @Dynamico już szukam.. Exposure control - cokolwiek bym nie zmienił dalej wszystko wygląda jakościowo gorzej niż źle, do tego dalej brak cieni...
 5. http://imageshack.us/a/img825/6079/beztytuu5gx.png http://imageshack.us/a/img802/8138/beztytuu3c.jpg http://imageshack.us/a/img199/3277/beztytuu2jj.png teraz powinno być ok.
 6. Wynik renderu jest w 1 poście... (mój screen: http://imageshack.us/photo/my-images/7/beztytuu2tx.png/ ), posiadam konto, jednak nie widziałem sensu zalogowania (zaś coś pozmieniali..), wrzucę fotki jeszcze raz jak będę w domu.
 7. Dziękuje za szybką odpowiedź. Jeśli chodzi o ustawienia świateł: http://imageshack.us/photo/my-images/820/beztytuu3vj.jpg/ Natomiast ustawienia renderu które znajdują się standardowo pod F10, zamieszczone są na filmiku który zamieściłem powyżej, starczy pare razy przesunąć film. Jednak nie wydaje mi się, by było tam coś źle ustawione. Jednak zrobiłem screen by lepiej przeglądnąć: http://imageshack.us/photo/my-images/6/beztytuu5w.png/
 8. Dzień dobry, Postawiłem pierwsze kroki w 3ds maxie. Jak używałem standardowych oświetleń - wyglądało to ok. Z oświetleniem nie chciałem się bawić w mental ray tylko postawić na vray. W viewport wygląda ok (no trochę za ciemno ale to szczegół) natomiast po wciśnięciu shift+q ... no sami zobaczcie.. Ustawienia renderu (pod F10) przeleciałem tutorialami z YT, nic nie pomaga, także błąd musi być gdzie indziej.. natomiast nie mam pojęcia gdzie on może być.. pomożecie ? link ustawien render (wydaje się ok..) : (od 9:30) mój screen: http://imageshack.us/photo/my-images/7/beztytuu2tx.png/
 9. proszę: http://imageshack.us/photo/my-images/163/beztytuu1dv.jpg/ Nie ma jakiegoś przycisku ,, skaluj teksturę do obiektu "? Było by wszystko ok.. Jednak wybiernie za kazdym razem wielkości jaka ma być tekstury może być bardzo męczące..
 10. Dziękuje za odpowiedź. Niestety, zarówno w ustawieniu object jak i material color nie widać tekstur w viewporcie. Czytałem, również, że może to być wina rozdzielczości tekstury (2kx2k) niestety, stworzyłem nowy dokument, plane, dałem mu 100kb teksturę - ten sam błąd. Usunięcie pliku ini również nie pomogło. Rendery wychodzą ok, jednak bez tekstur w viewporcie nic nie mogę robić w programie (co mnie aktualnie interesuje). @edit Zauważyłem właśnie, że w powiększeniu x 200 widać moją teksturę w viewporcie (planar from object xyz) natomiast w renderze wychodzi rozmieszczona normalnie... co więcej Explici map ch. daje taki efek renderu jak w viewporcie (strzasznie pomniejsza teksture i ja kopiuje) Czyżby coordinates miały wpływ tylko na viewport a nie na koncowy render?? czy za każdym razem będę musiał dawać Use real-world Scale i dawać Size (np. po 200) by widzieć teksturę ? Na tutorialach jakie widziałem, rzecz wygląda całkiem inaczej. Oczywiście obiekty nie są jakieś przesadzone czy coś (nawet robiłem małe). Wydaje mi się, że i tak powinien rozciągać teksturę, nawet jakby były..
 11. Dobry, A więc ustawiłem ,,Show Shaded material i viewport" (jak wciskam, obiekt tylko zmienia kolor), zmieniłem ,,shaded materials with maps" mam perspective + shaded i zmieniałem co się da i nie mam już pomysłów co zrobić by w oknie pojawiła się tekstura. Oczywiście podczas renderowania normalnie nałożona (bitmapa)... Cokolwiek zmieniam to jedynie kulka w podglądzie ulega transformacji natomiast viewport - nic. Wiem, że to błahy problem, jednak siedzę tak 30minut.. 3ds max 2013.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy