Skocz do zawartości

[banał] ustawienia viewport / brak tekstur


Aggressiv

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry,

 

A więc ustawiłem ,,Show Shaded material i viewport" (jak wciskam, obiekt tylko zmienia kolor), zmieniłem ,,shaded materials with maps" mam perspective + shaded i zmieniałem co się da i nie mam już pomysłów co zrobić by w oknie pojawiła się tekstura. Oczywiście podczas renderowania normalnie nałożona (bitmapa)... Cokolwiek zmieniam to jedynie kulka w podglądzie ulega transformacji natomiast viewport - nic.

Wiem, że to błahy problem, jednak siedzę tak 30minut..

3ds max 2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dziękuje za odpowiedź.

Niestety, zarówno w ustawieniu object jak i material color nie widać tekstur w viewporcie. Czytałem, również, że może to być wina rozdzielczości tekstury (2kx2k) niestety, stworzyłem nowy dokument, plane, dałem mu 100kb teksturę - ten sam błąd. Usunięcie pliku ini również nie pomogło. Rendery wychodzą ok, jednak bez tekstur w viewporcie nic nie mogę robić w programie (co mnie aktualnie interesuje).

 

@edit

Zauważyłem właśnie, że w powiększeniu x 200 widać moją teksturę w viewporcie (planar from object xyz) natomiast w renderze wychodzi rozmieszczona normalnie... co więcej Explici map ch. daje taki efek renderu jak w viewporcie (strzasznie pomniejsza teksture i ja kopiuje)

Czyżby coordinates miały wpływ tylko na viewport a nie na koncowy render?? czy za każdym razem będę musiał dawać Use real-world Scale i dawać Size (np. po 200) by widzieć teksturę ?

Na tutorialach jakie widziałem, rzecz wygląda całkiem inaczej. Oczywiście obiekty nie są jakieś przesadzone czy coś (nawet robiłem małe). Wydaje mi się, że i tak powinien rozciągać teksturę, nawet jakby były..

Edytowane przez Aggressiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności