Jump to content

[banał] ustawienia viewport / brak tekstur


Recommended Posts

Dobry,

 

A więc ustawiłem ,,Show Shaded material i viewport" (jak wciskam, obiekt tylko zmienia kolor), zmieniłem ,,shaded materials with maps" mam perspective + shaded i zmieniałem co się da i nie mam już pomysłów co zrobić by w oknie pojawiła się tekstura. Oczywiście podczas renderowania normalnie nałożona (bitmapa)... Cokolwiek zmieniam to jedynie kulka w podglądzie ulega transformacji natomiast viewport - nic.

Wiem, że to błahy problem, jednak siedzę tak 30minut..

3ds max 2013.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź.

Niestety, zarówno w ustawieniu object jak i material color nie widać tekstur w viewporcie. Czytałem, również, że może to być wina rozdzielczości tekstury (2kx2k) niestety, stworzyłem nowy dokument, plane, dałem mu 100kb teksturę - ten sam błąd. Usunięcie pliku ini również nie pomogło. Rendery wychodzą ok, jednak bez tekstur w viewporcie nic nie mogę robić w programie (co mnie aktualnie interesuje).

 

@edit

Zauważyłem właśnie, że w powiększeniu x 200 widać moją teksturę w viewporcie (planar from object xyz) natomiast w renderze wychodzi rozmieszczona normalnie... co więcej Explici map ch. daje taki efek renderu jak w viewporcie (strzasznie pomniejsza teksture i ja kopiuje)

Czyżby coordinates miały wpływ tylko na viewport a nie na koncowy render?? czy za każdym razem będę musiał dawać Use real-world Scale i dawać Size (np. po 200) by widzieć teksturę ?

Na tutorialach jakie widziałem, rzecz wygląda całkiem inaczej. Oczywiście obiekty nie są jakieś przesadzone czy coś (nawet robiłem małe). Wydaje mi się, że i tak powinien rozciągać teksturę, nawet jakby były..

Edited by Aggressiv
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy