Jump to content

zaczek

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About zaczek

 • Rank
  Member
 1. W zasadzie wszystko z autocada możesz importować do 3ds maxa. Uwaga 1:Najłatwiej dopracować w autacadzie, czyli zrobić z tego zamknięte polyline,żeby było mniej zabawy potem. Uwaga 2:Pracuj na tych samych jednostkach w obu programach. Potem wystarczy przeciągnąć plik cad na viewport maxa dajesz import file i gotowe. W maxie będziesz mieć ten plik w editable spline posprawdzaj czy wszystkie prostokąty są zamknięte, a następnie za pomocą modyfikatora extrude możesz wyciągać całość albo pojedyńcze prostokąty. Zwróć też uwagę na narzędzie detach, bo za jego pomocą możesz każdy prostokąt wykluczyć z głównego splinu, wtedy będzie stanowił odrębny obiekt. A tak w ogóle najłatwiej zamiast czytać co piszę --> youtube --> cad to 3ds max. Znajdź swoją drogę w maxie :D bo sposobów na wszystko jest kilkanaście,kilkadziesiąt.
 2. Cześć Chce zaprezentować ostatnio wykonany projekt sypialni. Jestem ciekaw bardzo waszej opinii pod względem projektowym oraz co ważniejsze samej wizualizacji (oświetlenie,ujęcia,materiały itd.) Soft: 3ds max + v-ray; Photoshop Dodam jeszcze, że oświetlenie dzienne, robiłem za pomocą 3x vray light plane + direct light + ścięty cylinder z grafiką lasu jako v-ray light. W środku na szerokość sufitu v-ray light plane oraz v-ray ies. Co o tym myślicie ?
 3. Cześć, Mam ten sam problem,ale w maxie 2014. Próbowałem scryptem, ale wyskakuje taki błąd. Scena jest pusta a waży około 200 mb. Jeżeli ktoś mógłby pomóc będę wdzięczny. Podejrzewam, że modele które importowałem (obj,3ds) stanowią problem, tylko jak je wyczyścić? Ze sceny usunąłem wszystko, a waży tak jak podałem powyżej.
 4. Cześć Proszę o pomoc z wyceną. Mam do zrobienia model i wizualizację makiety coś jak w tym linku: https://imageshack.com/f/ncperpektywaurb01flattenj Biuro architektoniczne dostarcza rysunek dwg. Ja w zamian mam sprzedać model i wizki. Aktualnie jestem studentem i nie mam doświadczenia z wycenami takich rzeczy. Generalnie do wymodelowania z tego co widziałem jest skarpa, a reszta to drogi chodniki,drzewa, i budynki w postaci boxów. Wszystko bez szczegółowych tekstur. Wystarczy zróżnicować kolorystycznie. Idea tego by inwestor mógł na to spojrzeć i ogarnąć o co chodzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy