Jump to content

pauloos

Members
 • Content Count

  51
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

48 Excellent

About pauloos

 • Rank
  Member
 • Birthday 07/09/1977

City (optional)

 • Miasto
  Nigdziebądź
 1. pajrot- piszesz o węźle gazowym. Nigdzie nie widziałem lepszych zdjęć niż te co już tu zostały zamieszczone. Na pewno jest coś do poprawienia, ale co dokładnie- nie wiem. Tutaj masz zdjęcie lufy z ryflowaniem (tymi wzdłużnymi wgłębieniami) od innej co prawda broni ale zasada ta sama. http://www.jsesurplus.com/images/products/detail/BAR20DB9SS.jpg Pod węzłem gazowym nie ma ryflowania. Węzeł jest na wcisk mocowany na lufie, musi być szczelnie. Ryflowanie ma też bardziej zaokrąglony profil. Lepiej to widać tutaj, co prawda inna broń ale łatwiej sobie to wyobrazisz. http://www.kaliber.pl/116815-3755-thickbox/sztucer-mysliwski-tikka-t3-hunter-fluted-barrel-stainless.jpg
 2. Lufy gazowej? Chodzi ci o węzeł gazowy? Tłok gazowy? Nigdzie nie widziałem dobrych zdjęć tego elementu. Trudno mi więc coś doradzić... Może tutaj coś znajdziesz: http://www.equipped.pl/msbs-556-bull-pup-live-fire-demo-fb-radom/ Jak przyjrzysz się swojemu obrazkowi z eotechem to zauważysz, że wszystkie śruby i znak celowniczy nie są jak powinny okręgami a elipsami. Obrazek jest "ściśnięty" w poziomie. No i prawdziwy celownik holograficzny (nie kolimatorowy) zawsze wyświetla znak celowniczy w kolorze czerwonym. Może spróbuj wymodelować Aimpointa Micro T-1? Powinno być odrobinę łatwiej;) Jedno jest pewne, modelowanie MSBSa wzorując się na zdjęciach FN SCAR to jak modelowanie BMW na podstawie Zdjęć Mercedesa, zewnętrznie mogą się wydawać trochę podobne, ale w istocie to zupełnie inna bajka;P Chociaż kogo ja oszukuję? Nawet stażystki u mnie w fabryce odróżniają bezbłędnie mesia od bimera;D
 3. Witaj. Co prawda MSBSa w reku nie miałem, ale błędy są typowe i powtarzają sie w większości broni modelowanej na tym forum. Przede wszystkim brak proporcji w trzecim wymiarze. Na przykład grubość magazynka w stosunku do jego szerokości. Tu masz podane wymiary Lancerów które najczęściej pokazują konstruktorzy MSBSa: http://rwscetus.com/asortyment/magazynki-i-czesci-do-broni-lancer-system?id=27&produkt=156&Magazynek_30_nabojowy_L5_AWM_Olive_Drab.html Albo szerokość szyny 1913. Tutaj masz metryczne wymiary: http://imagizer.imageshack.us/a/img213/998/natorailfeb08.jpg Do zbyt wąskiej szyny dorobiłeś Eotecha i wyszedł za wąski. Model 513 ma 5,5 cm szerokości a 7 wysokości. http://www.eotechinc.com/holographic-weapon-sights/model-553 Dałeś za mało grubości materiału na komorze zamkowej widocznej w oknie wyrzutowym łusek. Pamiętaj że to maszyna, na która w trakcie działania działają duże siły, dlatego każdy element musi posiadać odpowiednią grubość/wytrzymałość. Zwróć uwagę na szerokość języka spustowego w stosunku do osłony spustu. Język powinien być szerszy a osłona węższa. To samo z rączką napinania, tam trzeba naciągając przełamać opór sprężyny powrotnej który jest dość duzy. Szersza powierzchnia zapewnia większy komfort i pewniejszy chwyt;) No i na rzucie z góry stopka kolby wygląda jakby miała półtora centymetra szerokości. Jest o wiele za wąska, powinna mieć szerokość mniej więcej taka jak szerokość komory zamkowej. W kwietniowym numerze specjalnym magazynu Strzał jest kilka zdjęć które mogły by Ci dużo pomóc.
 4. na tej stronie masz pokazane części od 686. https://www.gunpartscorp.com/Manufacturers/LFrameRevolvers-38386/686-36984.htm?page=2 Na górze jest rysunek na którym widać gdzie dana część znajduje sie w broni i jej numer. A na dole zdjęcia:) Tak wygląda blaszka szczerbiny: http://media.midwayusa.com/productimages/880x660/Primary/173/173968.jpg http://media.midwayusa.com/productimages/880x660/Primary/173/173968.jpg Z tego co widzę to to co zaznaczyłeś na rys 1 jest troche wygięta. http://www.brownells.com/handgun-parts/sights/rear-sights/sight-assembly-rear-160-n-s-black-3-barrel-prod14730.aspx Nie mogę znaleźć zdjęcia ale wydaje mi się że jest to po prostu wycięcie w kształcie rynienki. Te rewolwery powstały wczasach kiedy używano do produkcji prostych maszyn. Wiertarki, frezarki. I ta rynienka powstaje przez wycięcie na frezarce właśnie. Nie mam pod ręka odpowiedniego narzędzia żeby zmierzyć ale ma może z 1/2 mm.
 5. 2013 świetnie Ci idzie, to chyba najlepiej zrobiona bron jaką widziałem na 3dmax:) Zrobiłem parę zdjęć detalu i film, w którym widać jak działa otwieranie i zamykanie bębna i ładowanie i rozładowywanie nabojów i parę detali które zazwyczaj umykają innym grafikom. Detal szczerbinki. Śruba widoczna na zdjęciu służy do przesuwania szczerbinki na boki w celu regulacji przyrządów celowniczych. Widok na szczerbinkę od góry. śruba na grzbiecie szkieletu (Ty piszesz o tym jako o ramie - prawidłowa nazwa to szkielet) służy do podnoszenia albo opuszczania szczerbinki, reguluje się tak punkt celowania w pionie. Widok na dźwignie zwolnienia bębna i radełkowanie. Widok na rewolwer ze zdjętą rękojeścią. W Twoim modelu rękojeść jest krótsza niż w moim. będzie się kończyć razem ze szkieletem. Na moim jest przedłużka (to czarne) do której wkręca się śrubę mocującą. Jak YT przetrawi film to wrzucę link. EDIT:
 6. Wydaje mi się, że nie masz zachowanych proporcji jeśli chodzi o trzeci wymiar komory spustowej. Zmierzyłem w swoim hecklerze i naniosłem na twój obrazek;)
 7. Myślę, że to może być właśnie dlatego, brud i płyny mogą swobodnie wylecieć bez blokowania mechanizmu. Nie rozkładam go bardziej niż trzeba do czyszczenia, więc tego nie wiem. Jest ciężki, to prawda. Ale wcale tak bardzo nie kopie. Bez problemu jestem w stanie wystrzelać dwie paczki amunicji bez większego zmęczenia. Moja żona nawet woli z niego strzelać niż z HK p30. Jak lubisz filmy to może moje Ci się spodobają;> https://www.youtube.com/user/pauloos9/videos Niedaleko masz Parzęczew, jest tam strzelnica i klub w którym możesz sobie postrzelać i pooglądać broń. A jak będziesz w Wołominie to nasza strzelnica jest otwarta w środy i w piatki od 19 do22:D Każdy może przyjść postrzelać pod opieką instruktora. Powodzenia w modelowaniu i licze że wkrótce zobacze efekt:)
 8. Pręt wygląda jakby był wytoczony z jednego kawałka stali razem z gwiazdką rozładownika. Spłaszczona część ma jakieś 3cm długości. O te zaokrąglenia Ci chodzi? Łączenie pręta z gwiazdką. Na 90% jestem przekonany, że to z jednego kawałka stali, przenosi spore obciążenia czasem i musi być solidne.
 9. NP. To na piechotę, podziałka pod spodem w calach: ^ Bęben (załadowany) ^ Tutaj trochę widać że komory to nie są proste walce. ^Nabój w komorze, widać wystającą kryzę naboju z lekką fazą na krawędzi. ^Lufa. Business end;] ^Grzbiet rewolweru z otwartym bębnem. ^Lufa od strony bębna. U góry widać otwory montażowe. ^Widok na miejsce na iglice i blokadę bębna. ^Na tym zdjęciu widać że pręt rozładownika jest na części długości (przez 99,9% czasu jest schowana w bębnie) spiłowany na płasko. Wszystkie zdjęcia teraz widać?
 10. Nieźle Ci idzie:) Wyrzutnik wygląda u mnie jak jeden element. W każdym bądź razie elementy 1 i 2 nie mogą być wobec siebie ruchome. Dzięki 1 można bezproblemowo usunąć wystrzelone łuski / rozładować rewolwer, a dzięki 2 działa mechanika bębna. 2 musi być symetryczna i każdy ząbek musi być taki sam żeby bęben się obracał. Tak to wygląda z bliska: http://i.imgur.com/tayjUaL.jpg http://i.imgur.com/DqWD2mx.jpg Przepraszam, że taki ujebany, ale ja wolę strzelać niż czyścic;P W albumie masz parę zdjęć, jak coś potrzebujesz z innej perspektywy to daj znać. http://pauloos.imgur.com/all/ Edyta Zwróć uwagę na to że pręt rozładownika jest spłaszczony na odcinku który jest schowany w bębnie, to po to żeby się nie obracał. No i komory nabojowe to nie jest zwykły walec tylko troszkę bardziej skomplikowany przekrój mają. mam nadzieję że widać to choć trochę na zdjęciach... To do roboty i czekam na efekty;D
 11. Mam 686 na szkielecie L. Ale pewne rzeczy są identyczne bez względu na wielkość szkieletu. Napisz jakie potrzebujesz zdjęcia czy film to Ci wrzucę.
 12. pauloos

  Teczka3d: Kiao

  Tutaj masz link do tematu na forum strzeleckiego, użytkownik carlos pokazuje dużo zdjęć swoich P08. Porównaj ze swoim modelem i zobaczysz gdzie poprawić. http://strzelecka.net/viewtopic.php?f=2&t=4544
 13. Kiedyś widziałem zdjęcie kolesia z rewolucji na Węgrzech ze zdobycznym kałachem właśnie. Jak zobaczyłem Twoją pracę to od razu mi sie skojarzyło. Ale u Ciebie kałach jest na lewą stronę wywrócony i ma magazynek z przyszłości;)
 14. Dużo pracy w to włożyłeś. Widzę że chyba nie miałeś dobrych refek węzła gazowego, mam nadzieję że te Ci się przydadzą. Z boku: http://imageshack.us/a/img7/2029/3x51.jpg Z góry: http://imageshack.us/a/img833/4480/kh38.jpg I słowo wyjaśnienia co do grubości lufy na powyższych zdjęciach. To lufa matchowa, o średnicy 1 cala na odcinku od komory nabojowej do węzła gazowego a od węzła do wylotu 0,75 cala. Standardowy HK416 ma w zależności od modelu od 0,75 do 0,6 cala. Na tych obrazkach słabo to widać ,ale wydaje mi się, że za szeroką zrobiłeś komorę spustową w części gdzie jest mechanizm spustowy (2,15cm) w stosunku do magazynkowej (2,8cm - to wymiar płaszczyzn komory BEZ tych zgrubień osłaniających przycisk zwalniania magazynka). Z góry wygląda to tak: http://imageshack.us/a/img30/4043/w4t.JPG Tak wygląda cały w "negliżu";) http://imageshack.us/a/img194/9719/pwtg.jpg Podziałka pod spodem jest w calach, więc możesz złapać proporcje i przeliczyć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy