Skocz do zawartości

maczuga

Members
  • Liczba zawartości

    990
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez maczuga

  1. gratki za artykulik! ale ojojoj jak dziwnie mieśnie żebrowe tu rozwiązałeś, nie uciekaja za bardzo do tyłu?

    edit:-> ech...musiałem sprawdzić:) (nadal nie popcykałem tego do końca...Latissimus dorsi "wbiega" pod pachę, u ciebie widać miesnie miedzy zebrowe. Niby można tłumaczyć ze mityczny minotaur etc, jednak miałby problem z poruszaniem się bez tego miesnia... niemniej speed bardzo fajny

     

    Miałby problem jedynie podnieść się na drążku i takie tam :) chociaż racja, troszeczkę tego mięśnia tam brakuje (po polskiemu "najszerszy grzbietu"). A skoro już temat anatomii został dźgnięty, to dorzucę jeszcze od siebie że mięsień zębaty przedni, a właściwie te kilka wąskich mięśni na żebrach które się na niego składają - nie ma ich aż tyle, tzn. nie kończą się wraz z żebrami tak jak na sculpcie, ale gdzieś tak 8-9 żebro.

     

    Ale właściwie nie powinienem się czepiać, bo speed boski i ja za Chiny ludowe nie wyrzeźbiłbym czegoś takiego :) Boski skill masz. Wolno zapytać ile zajęło ci to czasu?

  2. Po pierwsze primo:

    maczuga, wprowadziłeś nieco w błąd. Indigo przyjmuje jedynie światło typu "Sun", a więc edycja xml'a jest trochę wyważaniem otwartych drzwi. Zmień typ światła na "Sun" i wszystko będzie dobrze. Dodatkowo exportując musisz mieć zaznaczony jeden obiekt, bo inaczej także wyskakuje błąd.

     

    hmm nigdy nie używałem nawet blenderowego suna :)

     

    jeszcze inne rozwiązanie to powrzucać meshlighty, ale ja jakoś nigdy nie mogłem zmusić ich do porządnego świecenia więc nie będę się podłączał.

  3. Czasami Indigo olewa światła wstawione przez Blendera w scenie i trzeba je wklepać ręcznie do xml'a sceny. Ja to przeważnie robiłem tak, że wstawiałem w blenderze jakiś plane, specjalnie go nazywałem żeby szło znaleźć w .xml i tam zamieniałem go z siatki na rectangular light o tym samym położeniu po prostu :) niestety to było dawno temu i szczegółów nie pamiętam, poczytaj dokumentację indigo to coś na pewno znajdziesz. Upewnij sie też że używasz najnowszego (1.18) bo może te bugi są już poprawione.

  4. spacja->add->mesh->plane. Możesz zrobić w editmode lub poza, jak zrobisz poza to się stworzy jako osobny obiekt, a w editmode będzie dołączony do aktywnego.

  5. Mam "mały" problem z moim volito2. Mianowicie gdy go dzisiaj podłączyłem to nie raczył zadziałać, tzn. dioda się świeci na pomarańczowo ale można cisnąć piórko ile się da i nie chce załapać kliknięcia :/ zauważyłem, że przed uruchomieniem systemu (tzn. jest zasilanie i bios, ale xp jeszcze nie) normalnie dioda świeci się na pomarańczowo i na zielono kiedy przycisnę piórko, czyli że działa. Próbowałem instalować sterowniki od nowa, różne cuda z wejściami usb, na nic. Parę tygodni temu działał normalnie, ale od tamtego czasu leżał na półce i zbierał kurz. Ktoś wie, jak to naprawić?

  6. Jak nie zajmujesz sie grafiką profesjonalnie to imho nie opłaca się kupować innych niż TN. Ja też grafikę traktuje raczej jako hobby, a tak to na kompie głównie gram, i TN do takich sytuacji całkowicie wystarcza. Będą co prawda niektóre BARDZO delikatne gradienty poszarpane, ale to nie przeszkadza.

     

    Co do kątów widzenia, co za różnica czy jest 45 czy 180 stopni jak przed monitorem siedzi się (przeważnie) na wprost? To ma znaczenie tylko jak siedzi więcej osób i np. oglądają film.

  7. Ustawianie studia - chodzi o takie np. do wizualizacji samochodu lub telefonu komórkowego?

     

    Tak właśnie takie coś, będę wdzięczny :)

     

    I jeszcze gdybyś mogła wytłumaczyć, jak nadać oddzielne materiały emiterowi i particlom, to też by było fajnie :)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności