
Zawartość dodana przez Lookas
-
Teczka 3D: Lookas
W tym wypadku scanline dawał najlepszy efekt (Dzięki "skylightowi" :)) a liczyło się to całkiem do rzeczy. No ale to już był max z zaimplementowanym Mental Ray-em więc było luksusowo. Choć pamiętam, że w którymś miałem BMRT, chyba chodził jako standalone :) Wciąż jeszcze są wizualizacje, które nie każdy może robić i nie każdego stać. Ale to nisze i jest ich coraz mniej. A za robotę kupiłem sobie faktycznie auto - piętnastoletniego Passata B2. Kombi! :) Na raty u szwagra :D Nie ogarniałem tego tak bardzo, że przy pierwszej okazji przesiadłem się na Brazila :D
-
Teczka 3D: Lookas
Najczęściej musiałem dopasować się do stylu publikacji (i mody), więc grafiki nie są jednorodne, choć staram się w miarę możliwości utrzymywać je w swojej stylistyce - żeby nie było "jak wszyscy" :) Praktycznie zawsze składam na warstwach bo to daje większą kontrolę nad efektem końcowym. No i czasem, jak w przypadku tych wypranych kolorów ułatwia robotę w DTP - tak chyba było w tamtym wypadku, choć trochę czasu minęło i nie pamiętam, czy to były finalne obrazki (wszak to odzysk). Warstwy ułatwiają też komponowanie otwarć i przekrojów, bo zazwyczaj dość niewygodnie jest tak poskładać model, żeby w jednym ujęciu zgadzały się i światła, i cienie, i żeby płaszczyzny odcięć nie dawały odbić i radiosity :D (upss, chyba właśnie wygadałem jedną z warsztatowych tajemnic :D )
-
Teczka 3D: Lookas
No to proszzz.... Część chyba była już na tym forum w starych czasach, ale linki od lat są nieaktywne więc dorzucę raz jeszcze. Warsztatowo: Max + scanline + illustrate Post: Ai i Ps
-
Teczka 3D: Lookas
Dziękować za dobre słowo :) Ano kanciaste - taka już uroda blenderowego FreeStyle w spotkaniu z małościankową siatką. W starych czasach używałem do tego Illustrate, ale teraz nie mam tego narzędzia w zestawie :( Inna sprawa, że w pierwszej wersji całość miała być bardziej raw, ale klient domagał się polerowania efektu końcowego i wyszło jak widać. Działam w maxie i to w zasadzie saute, z lekką podpórką Blendera i v-ray`a. Postprodukcja - Illustrator i Photoshop. Żadnych szaleństw - warsztatowo jestem jeszcze dobrą dekadę wstecz i właśnie rozeznaję się w tym co wydarzyło się w narzędziach przez ostatnie lata. A jeśli się podoba, mam chyba jeszcze coś ze starych czasów w cudem odzyskanych resztkach archiwum do dorzucenia do teczki :)
-
Cloud renderfam - pytanie
Być może gdzieś tu temat się przewinął ale wyszukiwarka nic mi nie podrzuciła. Pytanie: korzystacie z komercyjnych cloud renderfarm? Przyznam, że dla mnie temat nowy i nie przetestowany a okazuje się, że będę musiał skorzystać z usługi i nie bardzo wiem na co zwracać uwagę przy wyborze. Może macie jakieś sprawdzone, warte uwagi i w sensownych cenach za usługę? Bardzo będę wdzięczy na za polecenie i wszelkie podpowiedzi.
-
Teczka 3D: Lookas
Taaaka tam ilustracyjka na technicznych, zaadaptowanych siatkach. Modelowania w tym było niewiele, zaledwie jeden czy dwa elementy, jakiś drobny rig i tyle. Zabawa była z materiałami i stylem obrazka.
-
Willys airborne - reaktywacja
Muszę powiedzieć, że nie sądziłem, że to będzie taki fun :) Odzysk siatek niestey nie jest zupełnie bezstratny - zniknęły brazilowe dispalce-y i kilka innych drobiazgów będzie wymagało odtworzenia, ale ogólnie jest całkiem fajnie. Willys jest w brytyjskiej wersji radio (Market-Garden), przygotowanej do transportu szybowcem . Do niego będzie jeszcze przyczepka i kilka stylowych dodatków. Brakuje elementów napędu, wydechu i silnika, no i fajnie byłoby zrobić rig zawieszenia i przedniej osi, żeby dać mu trochę życia w finalnym renderze. No i ta Horsa też prosi się o odbudowę.... :)
-
Teczka 3d - Letadla
Łoooohohohooooo... Tu nie ma miękkiej jazdy! Przepiękne arty! Dla mnie BOMBA :) (może być ta z Liberatora :) )
-
Willys airborne - reaktywacja
Dawno temu popełniłem taki samochodzik. Z czasem miał doczekać się kilku wersji ale zmieniły się priorytety a potem straciłem całe archiwum i zupełnie niedawno, kompletnym fuksem odzyskałem jego niewielkie kawałki. W tym tego Willysa :) Plik powstał w Maxie 9 i Brazilu (był taki renderer :) ) i wg EXIF-a jest z 2006 roku :) Wrzucam go do WIP-a żeby mieć motywację do zgłębiania tajników nowych narzędzi i trochę zabawy z tymi tajnikami. Render jest w wersji podstawowej, siatka z docelowej - airborne, do której rendery się nie zachowały.
- PZL P11c
-
Teczka 3D: Lookas
Heh! Ja zaczynałem od CAD-a (v12 pod DOS-em) i tam boolean to była podstawa. A gdy przesiadłem się na MAX-a okazało się jaką sieczkę robi to narzędzie w siatkach. A że to była era pentium III i 128Mb RAM, każdy poligon extra miał znaczenie. No i przestałem używać, zwłaszcza, że lubię mieć kontrolę nad siatką. I jakoś nie umiem się przekonać, choć pewnie nowsze programy ogarniają sprawę lepiej i szybciej. Inna rzecz, że przy tak rozległych instalacjach jakie się czasem zdarzają, trzeba szukać oszczędności i tak, więc bywa że poboczne, cienkie rurki mają po dziewięć ścianek na obwodzie :) Zaś co do etyki... klienci nie czytają branżowych forów - wielokrotnie sprawdzone. Gdyby czytali nie mieli by pomysłów (i terminów) z.... sami wiecie czego :)
-
Teczka 3D: Lookas
Dzięki! To akurat skończony projekt - na WIPy w tych tematach nie ma raczej szans, bo z zasady mogę publikować obrazki po publikacji klienta i za jego zgodą. Ale Ty tu jesteś szefem (i bardzo się cieszę :) ) i najlepiej wiesz gdzie co pasuje. Serdecznie pozdrawiam!
-
Teczka 3D: Lookas
Boolean to zuo :) I mści się znienacka, zwłaszcza w starych technikach :) Umówmy się, że to co powyżej to jeden z mniejszych projektów, ale na czymś trzeba było rozruszać się po długiej przerwie. Faktycznie w międzyczasie formaty oparte o NURBS się mocno rozwinęły i czasem szybciej jest zbudować od podstaw model niż konwertować i łatać oryginał. Jako się rzekło, to mój come back do obrazków, więc od czasu do czasu podrzucę tu coś z tej niszy, zwłaszcza, że sukcesywnie będę przyswajał i testował całe dobrodziejstwo softu nowszej generacji. Sam jestem ciekaw jak się to rozwinie :)
-
Teczka 3D: Lookas
Hah! Czyli jednak nie wszystko się zmieniło :) Siatka na życzenie, w dwóch wersjach, bo pomost zasłania to, co pod nim :) W tej robocie jeśli chcę uzyskać dobry efekt wciąż sporo elementów wymaga przemodelowania bo "siatki" z programów inżynierskich działają jak chcą a i projektanci uwielbiają schematyczne modele, wszak np. "zawór to zawór, jak chcesz dokładniej to masz opis w tabelach" :)
-
Teczka 3D: Lookas
Dzień dobry! Po ponad dziesięciu latach rozbratu z grafiką, przyszedł czas by wrócić na "stare śmieci". Sporo się tu pozmieniało i nie jestem pewien, czy wrzucam post w dobrej lokalizacji :) Zasadniczo zajmuję się wizualizacjami technologii i procesów - mało ciekawa nisza w światku 3D. A ponieważ przez ostatnią dekadę zarówno soft jak i hardware poczynił kosmiczny progres, czuję się trochę z moim oldshool`owym warsztatem jak stary szewc w fabryce gumowych kaloszy :) Pozdrawiam znajomych ze starych czasów i nową ekipę!
-
obiekt 3D...wózek:)
:) To jest scanline + Illustrate. Żadnych cudów, choć diabeł siedzi w szczegółach, a dokładniej w materiale:) matte/shadow ma tu kluczowe znaczenie + wyczucie grubości linii. Całośc renderuje się szybciorem nawet na takiej maszynie do pisania jaką dysponuję a efekt jest atrakcyjny i nie zakłóca czytelności ilustracji.
-
obiekt 3D...wózek:)
Bry:) Znów po latach daję znak życia i witam tych którzy mnie być może jeszcze pamiętają:) W załączniku taka sobie wizka, w założeniu cześć większej całości która się w najbliższym czasie będzie produkować:) Ale ten konkretny obiekt jest skończony:) Wrzucam oczywiście do ewentualnego recenzowania, choć przede wszystkim jako obrazek powitalny w ramach powrotu na forum:)
-
Star 266...camper - wariacja na temat
Zeby nie zginąć w cyfrowej rzeczywistości branzowej, od czasu do czasu popełniam obrazki, które być może kiedys doczekają sie finiszu. Tym razem na warsztacie znalazł się pojazd, konkretnie dobrze znany koń roboczy polskiej armii, czyli Star 266. Poniewaz całkiem sporo tych samochodów trafiło już w rece prywatne, popełniłem trochę dla zabawy wizualkę Action Mobila na podwoziu właśnie 226. Całkiem możliwe, ze doczeka sie rozwinięcia, tymczasem.....voila:) Styl i postprodukcja rzekłbym...typowa jak na moje dłubaniny. Błędy i babole w renderingu niezamierzone ido wyeliminowania. No ale to jak na razie W.I.P. :) Zapraszam do wieszania psów:)
-
Sten MK II - przekrój
W ramach zabawy efektem i ciut z ciekawości zmajstrowałem takie cuś:) Obiekt jest jeszcze W.I.P. bo wciąż jest w trakcie konsultacji merytorycznej. Wykonany na podstawie dostepnej w sieci instrukcji, nie ma zamodelowanych wszystkich elementów jakie wystepowały w modelach fabrycznych:( Dlatego tymczasowo wrzucam go tutaj. No i przy okazji jestem bardzo ciekawy na ile czytelny jest ten "przekrój". Mnie wydaje sie wszystko jasne i oczywiste, no ale ja znam model:0 Założenie jest takie, by ktos kto nie zna konstrukcji bez specjalnego wysiłku sie w niej połapał. i link do większego obrazka: http://www.artcadstudio.vot.pl/web_images/sten1_web.jpg
-
WIZ - Kolejowa platforma załadunku cystern
Dziękowac za bardzo miłe słowa:) gdyby kogos interesowała siatka...VOILA: http://www.artcadstudio.vot.pl/web_images/pomost_kolejowy_ok_wire.jpg @ Polka dot: Cały model to była spora baza przeładunkowa. Cześć elementów było bardziej szczegółowych, częśc tylko w zarysie. Miedzy nami mówiac dość to nudne tym bardziej, ze ilustracja była robiona "na sztukę" jako uzupełnienie oferty....Faktycznie ten obrazek nie był zaplnowany do pokazywania bez tekstu...miał robic za background:) No ale jest jak jest:) Przy okazji postaram sie pokazać conieco ( kilka pracek mozna zobaczyć na mojej stronie, która co prawda jeszcze sie wykluwa, no ale cośtam juz wisi...zatem zapraszam:)) @rly: nie bardzo wiem o czym mówisz:) Jako, ze jestem "starej szkoły" zazwyczaj nie podpieram sie wtyczkami do wszystkiego. To oznacza, ze czasem poświecam na obrazek wiecej czasu:) Ma to ( jak wszystko) swoje plusy dodatnie i ujemne:)
-
WIZ - Kolejowa platforma załadunku cystern
Witam pięknie tych, którzy pojawili sie tu podczas kilku latek mojej nieobecności i serdecznie pozdrawiam starych znajomych:) Z wielka przyjemnościa ( i duszą na ramieniu) prezentuję....taką sobie wizualizację:) Powstała jako odprysk zupełnie innego tematu, nie mniej sama w sobie jest (jak mi sie wydaje) całkiem zgrabna, zatem powinna nadac się do zilustrowania mojego ponownego pojawienia na tym szacownym forum:) Soft: oczywiście 3d max 9, do tego Brazil w wersji 1.x i Illustrate w wersji 5.4. Postprodukcja dokonana w Photoshopie (CS2, dla ścisłości)...więcej grzechów nie pamiętam:) Pozdrawiam i zapraszam do krytyki:) większy obrazek tutaj: http://www.artcadstudio.vot.pl/web_images/pomost_kolejowy_ok.jpg
-
Scena 3D: Armata 76,2mm wz. 1902 zwana róznież "Prawosławną"
hmmm. Biorac pod uwage historie artylerii, to sam oporopowrotnik to całkiem nowy wynalazek:D zatem przyjmijmy, ze Prawosławna jest jednak juz z tych "nowoczesnych":D
-
Scena 3D: Armata 76,2mm wz. 1902 zwana róznież "Prawosławną"
hihihih:) Ze niby co to jest ten cylinder ponizej lufy? To sie nazywa oporopowrotnik i słuzy do (mówiąc ogólnie) amortyzacji odrzutu lufy podczas wystrzału:D Każda nowoczesna armat to ma:D
-
Scena 3D: Armata 76,2mm wz. 1902 zwana róznież "Prawosławną"
no to proszzzz:) Robota na razie stanęła, w oczekiwaniu na obiecane referki:) Jest nadzieja, ze w ciagu weekendu cos dalej się ruszy. Niebawem spodziewajcie sie nowego postu z kolejnym fajnym elementem z Wrzesnia `39:) POzdrowionka:)
-
Scena 3D: Armata 76,2mm wz. 1902 zwana róznież "Prawosławną"
Planuje rekonstrukcję:) Na razie to jeszcze sporo zostało do zrobienia. POtem zobaczymy co się wykluje. W miarę mozliwości czasowych, choc mało prawdopodobne, by sie udało:D