Skocz do zawartości

Kamma

Members
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Kamma

  1. Proszę Was nie obrażajcie Johna Carmarka, jednego z najbardziej zasłużonych programistów w dziedzinie grafiki ( generowanej programowo ) komputerowej na świecie. Od razu widać, że zajmujecie sie wyłącznie rysowanie / modelowaniem itp., a nie programowaniem. Gdyby nie programiści, nikt z Was nie byłby w stanie tworzyć grafiki za pomocą komputera, gdyby nie zaawansowane aplikacje stworzona właśnie przez nich. Dzięki za linka dokturpotfor.
  2. Wszytko fajnie, tylko jaki jest sens tworzyć chrząszcze w kolorze z licznymi detalami, jeśli na finalnej pracy mają one podobny, do tła, odcień i przez to są mało widoczne ( malusieńkie )?
  3. Moim skromnym zdaniem, filmik jest chaotyczny pod względem fabularnym. Kolejna scena miejscami nie pasuje do poprzedniej. Trudno się zorientować, gdzie właściwie jest Geralt:). Mówiąc krótko za dużo się dzieje i w dodatku brak w tym spójności. Muzyka stoi na wysokim poziomie i nadaje niezapomniany klimat ( ciarki przechodzą po plecach, ale tylko na końcu intra :) niestety ). Dodatkowo, udana jest końcówka zapowiedzi gry, podczas której wiedźmin walczy z użyciem miecza. Mam nadzieję, że poprawią ten filmik.
  4. Kamma

    TABLETY

    Witam serdecznie! Z uwagi na to, ze nie posiadam tabletu, a chciałbym tworzyć grafikę na komputerze, więc przed jego zakupem chciałbym wiedzieć, jak to narzędzie działa. Mam więc do Was kilka pytań. Osoby pracujące z tabletami na pewno nie będą miały trudności z odpowiedzią. Prosiłbym odpowiadać po kolei na poniższe pytania, aby uniknąć bałaganu. 1. Czy obszar roboczy tabletu stanowi odwzorowanie całkowitej powierzchni ekranu monitora? Powiedzmy najeżdżam piórkiem na lewy górny róg obszaru roboczego tabletu i wtenczas kursor przesuwa się dokładnie w ten sam punkty, tylko, że na ekranie. 2. A może obszar roboczy tabletu odwzorowuje wyłącznie obszar roboczy danej aplikacji graficznej. Mam na myśli sytuację, że działa on wyłącznie w obrębie danego okna, pola na ekranie monitora. Jeśli dokonam przybliżenia w oknie aplikacji, to tablet będzie działał w obrębie przybliżonej powierzchni? 3. Czy to prawda, że ręka osoby pracującej staje się zimna ( czy ta sytuacja się zawsze powtarza ), jeśli przebywa w polu magnetycznym powierzchni roboczej tabletu ( chodzi mi tylko o wpływ tabletu, a nie bezczynności użytkownika :) )? 4. Jak długo wytrzymuje folia ochronna na tablecie ( głownie mam na myśli Graphire 4 i Intuos 3, ale folie są chyba takie same ) firmy Wacom? ( przy częstym używaniu ). Czy to jest ta folia, pod którą wkład się obrazki w celu przekalkowania, czy istnieje inna osłona, stworzona do tego celu? 5. Jak długo wytrzymuje końcówka piórka? ( przy częstym używaniu ) 6. Czy możliwość wykrywania nachylenia piórka do powierzchni tabletu Intuos jest zauważalna? Co w efekcie to daje? 7. Jaki jest optymalny rozmiar obszaru roboczego tabletu do celów rysowniczych ( powiedzmy obrazki w zakresie 800x600 do 1024x768 - w przybliżeniu )? 8. Jaka minimalna rozdzielczość / dokładności w dpi jest potrzebna do swobodnego i wygodnego rysowania? Czy 2000 dpi wystarcza? Czy większe wartości ''są odczuwalne''? 9. Czy powierzchnia robocza tabletu powinna być dostosowana do rozdzielczości i przekątnej ekranu monitora (np.: 1280x1024 i 19 cali)? 10. Czy model Graphire ma możliwość dokupienia dodatkowego osprzętu, typu aerograf itp? 11. Czy na rynku znajduje się jeszcze inna firma, poza monopolistycznym Wacom'em i Petagramem, która produkuje tablety? Jeśli tak, to jaka. 12. Co to jest powierzchnia DIN A6, czy to to samo co A6? To tyle na dzisiaj. Czekam na wszystkich, którzy udzieliliby odpowiedzi na choć część pytań. Z góry serdecznie dziękuje i pozdrawiam wszystkich malujących i modelujących. Prosiłbym odpowiadać po kolei na poniższe pytania, aby uniknąć bałaganu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności