Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [3ds] Import rysunków DWG

Member

Podziękowania

Domyślnie [3ds] Import rysunków DWG

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Witam forumowiczów,

Zwracam się do Was raczej z banalnym problemem. Mianowicie mam wykonany rysunek w AutoCAD (do pobrania ze strony: http://grzegorzwisniewski.eu/3ds/PLUTON.dwg). Chciałbym go teraz zaimportować do programu 3ds, ale w taki sposób by po nadaniu Extrude był on wypełnionym elementem. Oczywiście oczko w górnym rogu powinno być puste.

A drugim elementem, który muszę przewalczyć to nałożenie na niego tekstury (mam ją w formie pliku JPG).

Jeśli ktoś był by tak miły i przedstawił mi jak mam to wykonać będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam,
    Grzegorz Wiśniewski

zuo member

Kołobrzeg->Wrocław->Kraków->Sosnowiec -> Bydgoszcz -> Warszawa
    Podziękowania

Domyślnie

http://www.max3d.pl/tutoriale/kurs137/elise.htm - Skorzystaj z tego, jest tutaj informacja o tym jak ze splajnów robić powierzchnie.

Member
    Awatar delf77
    Podziękowania

Domyślnie

importujesz dwga , masz 2 spliny w maxie ( mozesz wczesniej w cadzie zrobic z tego polilinie ( komenda PEDIT ) ) , potem laczysz te 2 spliny w maxie tak ze tworza calosc no i extrude , jesli beda zamkniete mysle ze powinno wyjsc

Member

Podziękowania

Domyślnie

Panowie, jakoś to nie wychodzi. Będę bardzo wdzięczny za procedurę (a może tak PrintScrn?).

Pozdrawiam,
    Grzegorz Wisniewski

Member

Podziękowania

Domyślnie

Nie wyjdzie ci jeżeli masz spaprany rysunek. Po pierwsze masz pokrywające się linie więc wierzchołki ci się nie zweldują a po drugie na tych krzywych wierzchołki się nie pokrywają. minutka roboty z oczyszczeniem i proszę
    Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	extrude.jpg
Wyświetleń:	310
Rozmiar:	28.0 KB
ID:	47783  

Member

Podziękowania

Domyślnie

Kolego wygląda super. Dokładnie taki efekt chciałbym osiągnąć. Czy możesz mi dokładniej opisać jak mam rysunek wyczyścić?

Niestety kilka godzin na uczelni z AutoCad'em i to jakieś 2 lata temu teraz dużego efektu nie przynoszą.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Wystarczy, że w autocadzie pousuwasz zbędne linie i nałożysz na siebie wierzchołki przed importem do maxa. Wierzchołki nie zgadzały się na krzywych a reszta była ok. Przy imporcie włącz Weld żeby je połączyło.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Dzięki kolego za pomoc. Udało mi się uporządkować wszystkie obrazki :)

Uprawnienia umieszczania postów