Skocz do zawartości

Klatkowanie filmu


brabus87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem pewnie jest prosty dla wielu z Was mnie mega dołuje bo nie wiem co zrobić. Polega on na tym, że po renderze animacji uzyskuję film na którym "każda klatka jest osobno". Renderowałem bezpośrednio z 3ds max'a do avi jaki przez Adobe after effects składając poszczególne klatki w całość, bez znaczenia i tak efekt jest ten sam. Dołączam film, żeby było widać o co chodzi z 3ds'a. Będę bardzo wdzięczny za szczegółową pomoc, tzn. jak dla debila :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pewnie zapisales 25 fps w 30, lub na odwrot i przez to "chaczy".

 

a szerzej jakbyś to opisał to byłbym wdzięczny, bo problem nadal istnieje i nie mogę go przeskoczyć fps'y zmieniałem ale nic to nie dało. Opisz jeśli możesz jak powinno to wyglądać dokładnie w ustawieniach renderu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szerzej jakbyś to opisał to byłbym wdzięczny, bo problem nadal istnieje i nie mogę go przeskoczyć fps'y zmieniałem ale nic to nie dało. Opisz jeśli możesz jak powinno to wyglądać dokładnie w ustawieniach renderu

 

 

ewentualnie prośba o pomoc przy złożeniu filmu ze zdjęć wyrenderowanych w maxie też mi pomoże, używam after effects ale film również klatkuje po "złożeniu go" w AE.

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być mejbi jest tak jak napisał Traitor.

Czyli - wyrenderowałeć film z prędkością 30 klatek na sekundę, a kompozycja w której składasz w Afterze ma prędkość 25 klatek na sekundę (lub na odwrót). To może prowadzić do artefaktów. Możliwym tez jest zły FPS przy importowaniu sekwencji do Aftera.

 

 

1. Sprawdź ile wynosi fps w scenie z której renderowałeś (dolny prawy róg, ikona zegarka)

 

2. Następnie sprawdź z jakim fpsem została zaimportowana sekwencja do Aftera - w bibliotece (zwanej "Project") kliknij prawym przyciskiem na zaimportowanej sekwencji, wybierz "interpret footage" i wybierz "main". W sekcji "Frame Rate" jest podana pewna liczba, jeśli się nie zgadza z tą z renderingu zmień ją na taką by się zgadzała.

 

3. Gdy prędkość zaimportowanej sekwencji zgadza się z tym co wyrenderowałes sprawdź czy FPS kompozycji, w której pracujesz jest właściwa. Wejdź w kompozycję, wciśnij CTRL+K. Sekcja, która Ciebie obchodzi to oczywiście "Frame Rate". Jeśli się nie zgadza to wiadomo co trza zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być mejbi jest tak jak napisał Traitor.

Czyli - wyrenderowałeć film z prędkością 30 klatek na sekundę, a kompozycja w której składasz w Afterze ma prędkość 25 klatek na sekundę (lub na odwrót). To może prowadzić do artefaktów. Możliwym tez jest zły FPS przy importowaniu sekwencji do Aftera.

 

 

1. Sprawdź ile wynosi fps w scenie z której renderowałeś (dolny prawy róg, ikona zegarka)

 

2. Następnie sprawdź z jakim fpsem została zaimportowana sekwencja do Aftera - w bibliotece (zwanej "Project") kliknij prawym przyciskiem na zaimportowanej sekwencji, wybierz "interpret footage" i wybierz "main". W sekcji "Frame Rate" jest podana pewna liczba, jeśli się nie zgadza z tą z renderingu zmień ją na taką by się zgadzała.

 

3. Gdy prędkość zaimportowanej sekwencji zgadza się z tym co wyrenderowałes sprawdź czy FPS kompozycji, w której pracujesz jest właściwa. Wejdź w kompozycję, wciśnij CTRL+K. Sekcja, która Ciebie obchodzi to oczywiście "Frame Rate". Jeśli się nie zgadza to wiadomo co trza zrobić.

 

co jeśli nadal błąd jest (chyba mniejszy ale nadal, obraz skacze) a zrobiłem wg tej instrukcji w maksie było 30 i wszystko zmieniłem na 30?

 

dzięki za zainteresowanie i pomoc

 

- - - Połączono posty - - -

 

a jeśli przesłałbym Ci plik rozgryzł byś czemu max mi źle to renderuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, szukam rozwiązania problemu ale nadal niestety nic nie skutkuje, proszę o jakieś dokładniejsze informacje, wskazówki, tutoriale i informację ile, ktoś z Was chciałby wziąć za przejrzenie pliku i ustawienie renderu itp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności