Skocz do zawartości

Zestaw PC: 6000 zł


kermity2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

jestem grafikiem 2D, moja dziewczyna jest architektem wnętrz.

Chcemy kupić stację bez monitora i bez systemu windows.

Komputer będzie używany do pracy, nie do gier.

Ja pracuje na programach:

- pakiet adobe (photoshop, in design, ilustrator)

- corel draw

Dziewczyna na programach:

- 3ds max

- v-ray

- Auto Cad

Tak naprawdę składamy komputer dla Niej, jak jej pójdzie to i mi ;)

Mamy na zestaw 6000 pln.

Pisałem na morele.pl i byliśmy w sklepie Bit computer.

Ale mam wrażenie, że dostaliśmy dwa różniące się od siebie zestawy.

Dziewczyna wykonuje skomplikowane wizualizacje (architektury, wnętrz)

Nie znamy się na podzespołach do tego rodzaju programów, dlatego zdajemy się na Waszą pomoc.

 

Z tego co czytałem to najważniejszy jest procesor, karta grafiki, płyta główna, ram (czyli wszystko ;))

Chcielibyśmy w przyszłości rozbudowywać naszą stację, także te podzespoły fajnie by było

gdyby teraz nas nie ograniczyły i dały możliwości ich rozbudowy (nie od zera).

 

Ja chciałbym zacząć składać to na częściach np:

 

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-5820k-lga2011-64bit-3-3ghz-140w-15mb-box-bx80648i75820k-660963/

 

http://www.sferis.pl/p/346118-plyta-glowna-asus-x99-pro-x99-lga-2011-3-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr4-sli-crossfire.html

 

Ale nie wiem czy starczy jeszcze na pozostałe rzeczy kasy.

 

 

Przesyłam dwie wyceny jakie dostaliśmy.

 

Morele.pl - tu wydaje mi się że procesor jest za słaby i płyta główna.

[TABLE=width: 700]

[TR]

[TH=align: center]Lp.[/TH]

[TH=align: center][/TH]

[TH=align: center]Nazwa[/TH]

[TH=align: center]Ilość[/TH]

[TH=align: center]Cena netto[/TH]

[TH=align: center]Cena brutto[/TH]

[TH=align: center]Wartość netto[/TH]

[TH=align: center]Wartość brutto[/TH]

[/TR]

[TR=class: tr2]

[TD=align: center]1[/TD]

[TD=align: center]702239_0_i48.jpg[/TD]

[TD=class: product-name]Dysk SSD Samsung 850 EVO 500GB SATA3 (MZ-75E500B/EU)[/TD]

[TD=align: center]1[/TD]

[TD=align: center]584,55[/TD]

[TD=align: center]719,00[/TD]

[TD=align: center]584,55[/TD]

[TD=align: center]719,00[/TD]

[/TR]

[TR=class: tr1]

[TD=align: center]2[/TD]

[TD=align: center]432403_0_i48.jpg[/TD]

[TD=class: product-name]Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)[/TD]

[TD=align: center]1[/TD]

[TD=align: center]186,18[/TD]

[TD=align: center]229,00[/TD]

[TD=align: center]186,18[/TD]

[TD=align: center]229,00[/TD]

[/TR]

[TR=class: tr2]

[TD=align: center]3[/TD]

[TD=align: center]649152_11_i48.jpeg[/TD]

[TD=class: product-name]Karta graficzna MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5 - (GTX 970 GAMING 4G)[/TD]

[TD=align: center]1[/TD]

[TD=align: center]1324,39[/TD]

[TD=align: center]1629,00[/TD]

[TD=align: center]1324,39[/TD]

[TD=align: center]1629,00[/TD]

[/TR]

[TR=class: tr1]

[TD=align: center]4[/TD]

[TD=align: center]707485_0_i48.jpeg[/TD]

[TD=class: product-name]Obudowa SilentiumPC Gladius M35, Czarny (SPC128)[/TD]

[TD=align: center]1[/TD]

[TD=align: center]161,79[/TD]

[TD=align: center]199,00[/TD]

[TD=align: center]161,79[/TD]

[TD=align: center]199,00[/TD]

[/TR]

[TR=class: tr2]

[TD=align: center]5[/TD]

[TD=align: center]472802_0_i48.jpg[/TD]

[TD=class: product-name]Pamięć Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz 1.5V (BLS2CP8G3D1609DS1S00CEU)[/TD]

[TD=align: center]2[/TD]

[TD=align: center]267,48[/TD]

[TD=align: center]329,00[/TD]

[TD=align: center]534,96[/TD]

[TD=align: center]658,00[/TD]

[/TR]

[TR=class: tr1]

[TD=align: center]6[/TD]

[TD=align: center]641616_0_i48.png[/TD]

[TD=class: product-name]Płyta główna Gigabyte GA-Z97-HD3 (Rev. 1.0), Z97, DualDDR3-1600, SATA3, RAID, HDMI, DVI, D-Sub, ATX (GA-Z97-HD3)[/TD]

[TD=align: center]1[/TD]

[TD=align: center]348,78[/TD]

[TD=align: center]429,00[/TD]

[TD=align: center]348,78[/TD]

[TD=align: center]429,00[/TD]

[/TR]

[TR=class: tr2]

[TD=align: center]7[/TD]

[TD=align: center]647918_1_i48.jpg[/TD]

[TD=class: product-name]Procesor Intel Core i5-4690K, socket LGA1150, 64bit, do 3.9 GHz, 88W, cache 6MB, BOX (BX80646I54690K)[/TD]

[TD=align: center]1[/TD]

[TD=align: center]898,37[/TD]

[TD=align: center]1105,00[/TD]

[TD=align: center]898,37[/TD]

[TD=align: center]1105,00[/TD]

[/TR]

[TR=class: tr1]

[TD=align: center]8[/TD]

[TD=align: center]549804_0_i48.jpg[/TD]

[TD=class: product-name]Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU)[/TD]

[TD=align: center]1[/TD]

[TD=align: center]186,18[/TD]

[TD=align: center]229,00[/TD]

[TD=align: center]186,18[/TD]

[TD=align: center]229,00[/TD]

[/TR]

[TR=class: tr2]

[TD=align: center]9[/TD]

[TD=align: center]707501_0_i48.jpeg[/TD]

[TD=class: product-name]Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425[/TD]

[TD=align: center]1[/TD]

[TD=align: center]113,01[/TD]

[TD=align: center]139,00[/TD]

[TD=align: center]113,01[/TD]

[TD=align: center]139,00[/TD]

[/TR]

[TR=class: tr1]

[TD=align: center][/TD]

[TD=align: center][/TD]

[TD=align: center]Całkowita wartość zamówienia[/TD]

[TD=align: center][/TD]

[TD=align: center][/TD]

[TD=align: center][/TD]

[TD=align: center]4338,21[/TD]

[TD=align: center]5336,00[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

 

Bit computer - tu natomiast za słaba do renderów karta graficzna,

 

[TABLE=width: 616]

[TR]

[TD=class: name]Procesor[/TD]

[TD=class: value line-1]Intel Xeon processor E5-2603V3, LGA2011v3 PROCESOR BOX - 1.110 PLN[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: name]Płyta główna[/TD]

[TD=class: value line-2]ASUS X99-A LGA2011 PŁYTA GŁÓWNA - 1.255 PLN[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: name]Karta graficzna[/TD]

[TD=class: value line-1]PNY Quadro K620 2GB VCQK620-PB VGA PCX - 879 PLN[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: name]Pamięć RAM[/TD]

[TD=class: value line-2]KINGSTON 8GB 2400 DDR4 CL 15 HX424C15FB/8 4 SZTUKI - 860PLN[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: name]Dysk twardy[/TD]

[TD=class: value line-1]SEAGATE 2TB 64MB DYSK SATA ST2000DM001 - 399PLN

SAMSUNG 250GB 850 EVO 2.5 DYSK SSD MZ-75E250B - 315PLN[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: name][/TD]

[TD=class: value line-2]SILENTIUMPC GRANDIS XE 1236 WENTYLATOR CPU - 179PLN[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: name][/TD]

[TD=class: value line-1][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: name]Obudowa[/TD]

[TD=class: value line-2]SILENTIUMPC GLADIUS M45W PURE BLACK OBUDOWA ATX - 239PLN[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: name]Zasilacz[/TD]

[TD=class: value line-1]BE QUIET SYSTEM POWER 7 500W BN144 ZASILACZ ATX - 259PLN

TP-LINK TL-WN881D N300 WIRELLESS N PCI-E ADAPTER - 50PLN

 

ŁĄCZNIE 5.555

 

 

 

 

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

Bardzo Was prosimy o opinie na temat tych zestawów, ewentualne o skompletowanie w tej cenie jak najkorzystniejszych podzespołów, które będą jak najlepiej współgrały ze sobą i sprawiały radość w projektowaniu.

 

 

Pozdrawiamy ;)

kermity2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ta i5 na 97 to juz bym sobie darowal.

 

V-rayem raczej nie bedziecie rednerowac na GPU. Zatem CPU 5820k. Na instalacje programów 250GB starczy. Ja mam 128GB. Karta 960 4GB. Duża obudowa Corsair by się wszystko ładnie zmieściło i chłodziło. Posłuży na lata. Zasilacz modularny OCZ 80+. Ja mam 600 OCZ i jestem mega zadowolony. Płyta Asrock 12 fazowa sekcja zasilajaca. 32GB DDR4 w quad channel. Stabilna płyta bez wodotrysków USB 3.1.

 

http://www.morele.net/inventory/info/8ZRLO2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem czy starczy jeszcze na pozostałe rzeczy kasy.

 

Przychylam się do tej propozycji Sebazx6r :). Kasy starczyło, a nawet można zaoszczędzić tj. ponad stówę na obudowie, z pięć dych na zasilaczu, zrezygnować z HDD - 250GB SSD to jest wbrew pozorom całkiem sporo do pracy. Daje to oszczędności maks. 450 zł, wtedy prawie by starczyło na GTX970.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie to co piszą chłopaki tylko bym nie rezygnował z hdd przynajmniej 1TB trzeba mieć na tekstury i sceny modele szczególnie, że się w trakcie pracy rozrastają te biblioteki a ssd samo to dla osoby pracującej z wizualizacjami to jest rosyjska ruletka, szczególnie ze ssd nie są dyskami 100% niezawodnymi a dwa przechowywanie bibliotek na dysku systemowym kończy się ich utrata jak trzeba postawić na nowo system Dwa popatrzyłbym na inny dysk ssd nie samsunga z serii evo , pro są świetne natomiast z evo są rożne cuda polecam sandisk ultra II, ewidentnie bym tez wybrał inna obudowę np Gladius X60 Pure Black tańsza a równocześnie ma więcej miejsca na chłodzenie procsora 17,5 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predzej bym zrezygnowal z SSD niz HDD. Potem dokupil najwyzej na system. Obudowe mozna tansza. Patrzylem big tower. Ja polecem Toshibe Q PRO. Mam w domu i jest git. Cruciale te zbieraja b.dobre recenzje.

 

Polece Ci to chlodzenie ale nie wiem czy pasuje.

http://www.raijintek.com/en/products_detail.php?ProductID=1

Pasuje do 2011 ale nie pisze ze do v3. W kazdym razie jest na sruby wiec nie powinno byc problemu. Mozna zapytac. Jest dosc wysokie.

 

Tu masz z GTX 970 chlodzenie themis EVO. Choc ta ninja tez bylaby spoko lub MUGEN MAX. Wywalilem SSD. Zmienilem plyte na wersje bez USB 3.1 tylko 3.0.

http://www.morele.net/inventory/info/sqA7p1/

 

 

Obudowa silentium co podal skalpel. SSD mozesz poetm domówić. Kupilem sobie to SSD do laptopa. Narazie dziala:

 

hmqXzpy.png

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pojemności >250GB (lepiej poszukać 256GB) to raczej bym zrezygnował z dysku HDD niż SSD. Taka pojemność to już sporo. Z tą zawodnością SSD to już mity. Dyski talerzowe odchodzą w "niebyt" tj. do archwizacji, więc lepiej zainwestować w większy dysk SSD do pracy, niż kupować dysk HDD do archwizacji.

 

Sensowny dysk SSD 256GB to ok. 350zł, kolejny 480GB to ok. 550zł, ale osobiście wolałbym dołożyć 200zł do 480GB SSD niż kupować za 200zł 1TB talerzowca. Ile takie pojedyncze projekty mogą zajmować, radzę to najpierw sprawdzić u siebie, bo zakup talerzowca może okazać się zbędny ?. System z oprogramowaniem to powiedzmy góra 64GB - u mnie nawet połowy tego nie ma, więc zakładam spory zapas. Przy 32GB RAM można wyłączyć swapram, w Windows. DO archwizacji projektów zapoznać się np: z 7zip (ustawienia LZMA2/Ultra).

 

W zestawie brakuje nagrywarki DVD , także +50zł. GTX970 to może taki z 3 wiatrakami: http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx970-4gb-oc-36msc-gwarancji-i5976201608.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materalia scena z teksturami i rożnymi pierdułami potrafi lekko warzyć półtora do 2 gb, a tu nie chodzi o scenę tylko o przechowywanie materiałów dwa ssd mają jeden paskudny ogranicznik nawet w gwarancja którym jest ilość przepuszczonych danych przez dysk co jest małoznaczne w przypadku gdy jest to dysk systemowy natomiast jeśli jest to dysk roboczy to niestety zaczyna szybko ubywać z tego limitu. Nie licz że jeśli u ciebie system zajmuje ze wszystkim około 30 GB tak jesti u innych . U mnie jako architekta system z oprogramowaniem i z minimalnym swap file robię praktycznie 100 GB także mówienie ile komu ma starczyć jest totalnym bezsensem bo to wie dokładnie tylko użytkownik konkretnego komputera, Nie wmówisz nam na forum ze posiadanie dysku hdd to jest lamus :) przepraszam samych bibliotek na co dzień mi potrzebnych czyli stale używanych a nie od święta mam przeszło 1,5 tb i nie mogę ich spakować bo niestety softy mają mały mankament nie czytaj zawartości bibliotek spakowanych :) hmmmm koszt ssd 1 tb to średnio 1,5k pln koszt 2tb hdd poniżej 500 pln jaki tu widzisz sens bo zastosowanie dysku o wysokim zapisie czy odczycie na magazyn jest zupełnym bezsensem i trwonieniem pieniędzy. Kolejna sprawa posiadanie w komputerze tylko jednego dysku zasadniczo wreszcie kończy się tragedia czyli utratą danych zresztą przed takimi wypadkami chroni posiadania Nasa ale nie jest to akurat do bieżącego tematu zagadnienie

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materalia scena z teksturami i rożnymi pierdułami potrafi lekko warzyć półtora do 2 gb

 

to jest subiektywne, każdy musi ocenić względem tego co robi.

 

a tu nie chodzi o scenę tylko o przechowywanie materiałów

 

podobnie jak wyżej, subiektywne.

 

dwa ssd mają jeden paskudny ogranicznik nawet w gwarancja którym jest ilość przepuszczonych danych przez dysk co jest małoznaczne w przypadku gdy jest to dysk systemowy natomiast jeśli jest to dysk roboczy to niestety zaczyna szybko ubywać z tego limitu.

 

to jest bajka, po primo, przy wyczerpaniu komórka jest relokowana (tj. pobierana z zapasu lub zmniejszana jest pojemność dysku w krańcowym przypadku...) i zawsze pozostaje do odczytu, jedynie zapis jest blokowany na danej komórce... po secudno, to ile takich zapisów/odczytów trzeba wykonać, mi tak pi razy drzwi wychodzi - duży błąd (zależy też od rodzaju danych), że jak ktoś przez 8 godzin na dzień będzie nonstop to robił przy transferze rzędu 300MB/s to wyczerpie limity pesymistycznie po ponad 10 latach, o ile kontroler tyle wytrzyma, ponoć najlepsze są kontrolery sandforce. Pytanie, który grafik robi tak nonstop przez 8h/d? . Trwałość dysków HDD jest większa, ale tylko teoretycznie, bo praktycznie można przerzucać się przykładami, a poza tym SSD są jeszcze "młode".

 

Nie wmówisz nam na forum ze posiadanie dysku hdd to jest lamus

 

to jest lamus, tak jak kiedyś do lamusa odeszły dyskietki, zipy itp. , bo kto pracował na ssd to raczej do hdd nie wróci, takie hdd stanie się tylko magazynem na duże ilości danych i kopie, tylko czy potrzeba tego do pracy, jak ktoś chce bezpieczeństwa danych to wchodzi w RAID. Kiedyś tam można sobie coś zewnętrznego do bakapów (7zip niezbędne) kupić, koniecznie zewnętrznego, choćby na USB 3.x.

 

Jednym mankamantem SSD vs HDD jest tylko jeszcze cena, ale to zmienia się błyskawicznie, także dyski 256GB są już za ok. 300-350zł.

 

bibliotek na co dzień mi potrzebnych czyli stale używanych a nie od święta mam przeszło 1,5 tb i nie mogę ich spakować

 

1.5TB, aż ciekaw jestem co tam masz, bo to chyba kolekcja z 20 lat hehe:), natomiast co do kompresji, to ta może być zupełnie przezroczysta na poziomie fs. Notabene, kontrolery SSD też stosują kompresje w celu ograniczenia użycia komórek, ale to nie zwiększa pojemności, tylko żywotność...

 

U mnie jako architekta system z oprogramowaniem i z minimalnym swap file robię praktycznie 100 GB także mówienie ile komu ma starczyć jest totalnym bezsensem

 

swapa bym wyłączył całkowicie, bo szkoda na to miejsca :), więc pewnie już nie 100GB, a połowa.

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

bardzo dziękujemy za wasze sugestie i propozycję.

Patrząc na zestawy, które nam zaproponowano w sklepach to raczej słabo by to działało :)

Chyba zdecydujemy się na ostatnie zestawienie Sebazx6r.

 

Sebazx6r. mogę Cię prosić o podesłanie takiego zestawienia w formie linku jak te pozostałe.

 

Ale prawdopodobnie zmienimy zaproponowany dysk ssd na troszkę większy

 

http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-bx100-250gb-sata3-ct250bx100ssd1-707617/

 

jeżeli będzie można go dołożyć.

Mam jeszcze kilka pytań co do tego zestawu,

Czy te zamiany np: karty grafiki z

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-970-turbo-oc-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-turbo-gtx970-oc-4gd5-734875/

 

na tą która jest w ostatecznym zestawie o wiele bardziej będzie wyczuwalna różnica, to samo dotyczy się w płycie głównej

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-x99-extreme4-3-1-x99-s2011-3-quadddr4-2133-lan-usb3-1-crosfirex-sli-atx-733748/

 

czy ta nieco droższa ma coś lepszego, to znaczy czy też będzie to w jakiś sposób wpływało na płynność jej pracy?

Czy zasilacz 600w starczy do tego własnie zestawienia.

 

Ico z tym chłodzeniem:

Chłodzenie CPU Raijintek THEMIS EVO (0P105245) czy Chłodzenie CPU Scythe Ninja 4 (SCNJ-4000)?

 

Wiem zbombardowałem pytaniami, ale to forum więc wole zadać głupie pytania niż potem głupio walić głową

I najważniejsze czy to już wszystko jeżeli chodzi o podzespoły?

 

Jeszcze raz Wam bardzo dziękujemy.

 

Pozdrawiamy kermity2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno czy nie lepiej już dołożyć do tej karty:

są 3 wiatraki pewnie nie będzie sie tak nagrzewać przy długich renderach i całodziennej pracy :)

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-3xdp-box-gv-n970wf3oc-4gd-649207/

 

no i czy całość zestawu dale da rade z tymi podzespołami?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kermity2 ty w programach na których pracujesz nie wykorzystasz mocy przerobowej zadnieje z wymienionych kart, nie będziesz renderował długo na gpu bo zasadniczo najwyżej odpalisz vray rt do podglądów w trakcie procesu tworzenia sceny, nie kieruj się ilością wiatraków tylko jeśli już to ich wydajnością dwa czy kara jest cicha co ci po trzech wiatrakach skoro będziesz miał śmigłowiec koło biurka od siebie polecam ta kartę http://www.x-kom.pl/p/208786-karta-graficzna-pci-e-asus-geforce-gtx970-4096mb-256bit-directcu-ii-strix-oc.html poniżej dałem zrzuty ekranu z pracy tylko na viewportach kiedy praktycznie karta w ogóle nie ma uruchomionego wiatrak tylko tylko idzie na pasywnym chłodzeniu i sytuacji uruchomienia vray rt

 

XvwH7AP.jpg

 

4U5sisp.jpg

 

Co do płyty głównej to Asrock to jest Asusu tylko z segmentu tańszego, różnice jaki mogą być jeśli chodzi o płyty to zdolności podkręcenie procesora co zasadniczo cie czeka bo wydajność i7 5820k można tak naprawdę odczuć jak sie ten procesor podkręci powyżej 4GHz płyty tańsze najczęściej mają słabsza sekcje zasilania co za tym idzie nie da się mocniej podkręcić procesora. Co do zasilacza i chłodzenia są to dwa elementy na których nie należy oszczędzać a już nie kupować zasilaczy typu no name w twoim zestawie zasilacz 600-650W będzie spokojnie wystacrzał komputerowi patrz na zasilacze minimum 80+bronze. Co do firm omijaj corsaira piszczą cewki, z touche tańszej półki warty polecenia zasilacz wydajny i cichy możną spokojnie założyć na nim do dwóch kart graficznych przy 4 dyskach i sporej ilości wiatraków w obudowie i podkręconym 5820k http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-bqt-l8-cm-630w-80-plus-bronze-activepfc-4xpci-e-bn182-418345/ a natomiast co do chłodzenia to albo że średniej półki cenowej:

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-shadow-rock-slim-bk010-625881/

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-120-rev-a-tr145-621401/?gclid=CjwKEAiA3Ou1BRDso5XyhduuwFASJABP3PEDk_n7eX9BWc_JrUM7yZ08X5xjUakygo2dNazsjMU7vxoCqq7w_wcB&gclsrc=aw.ds

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-rev-b-517031/

wszystkie obsługują socket lga 2011 v3

Co do dysku na bank jak tak nasz kolega jęczy na hdd to najsensowniej jest kupić hybrydę np http://www.x-kom.pl/p/156639-dysk-twardy-sata-iii-seagate-2tb-7200obr-64mb-sshd.html

Materalia a od siebie dodam ze znowu strzał kula w płot mam tylko 8 gb swap file, a zapełnić 256 czy 500 gb ssd to nie jest jakiś problem i nie trzeba się wysilać 10 lat i pomijam wrzucanie na dysk filmów blue ray w wersji full hd :) tylko czysto zawodowo np biblioteki profesjonalnych tekstur od arroway to jest lekko 60 gb a to jest w sumie niewielka kolekcja i tylko same tekstury a gdzie modele :) Odnośnie ssd nie pisałem ze cisie dysk spowolni czy wyłączy jak przekroczysz limit przesłanych przez niego danych tylko ze stracisz gwarancje przed upływem jej terminu. Polecam się wczytać w gwarancje np samsunga 3-5 lat albo przesył :) Było o tym dosyć głośno jak się posypała seria 840 evo

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.overclockers.com/forums/showthread.php/751194-5820k-Not-overclocking-very-well-%28

 

Tu akurat sekcja jest bardzo dobra 12 faz. Różnicy bym szukał w ilości złączy raidów etc. Fazy czesto sie przelaczaja wiec nie ma problemu z przegrzewaniem ale troche wiecej pradu ciagnie. 4.1Ghz stabilnie bez problemu według linku z forum. Ustawiają także powyżej 4.5GHz. MSI przykladowo ma praktycznie taka sama sekcje zasilania w większosci płyt. Dopiero OC formula ma jakies zmiany. Różnice wynikaja z ilość I/O.

 

Niektore procesory na LGA 2011-v3 sa troche wieksze wiec moze stad nie jest napisane o kompatybilnosci. Zostawiłem Ninje 4. Wysłałem zapytanie do producenta o Themis EVO. Różnica cenowa jest nie wielka. Themis jest bardzo wysokie :).

Zamienilem zasilacz na Be quiet. Podobna cena, a duzo zabezpieczen pradowo napieciowych,

Link do morele. Karty graficznej w tej cenie nie bylo wiec zamieniłem na ASUSA. Niecałe 6100 wyszło z małym dyskiem SSD na system. Wyłączyłbym od razu tworzenie kopii zapasowych w ustawieniach windowsa. Swapa można zmiejszyć do 5GB-10GB.

 

http://www.morele.net/inventory/info/x72Maf/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno czy nie lepiej już dołożyć do tej karty:

są 3 wiatraki pewnie nie będzie sie tak nagrzewać przy długich renderach i całodziennej pracy

 

http://www.morele.net/karta-graficzn...oc-4gd-649207/

 

Ten GTX970 jest na alle za 1479 zł, za tą cenę na morele nie opłaca się, jeżeli Gigabyte to ten:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-i-dl-displayport-gv-n970g1-gaming-4gd-665541/

 

G1 Gamming, naprawde swietne chlodzenie (4heatpipe i 3wentyle) i backplate, spore OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli gosc chce kupowac w roznych sklepach to nikt mu nie broni. Ja od kiedy padl Ram-net i mialem klopoty z gwarancja kupuje X-kom, komputronik=karen bo te sklepy maja sieciowki w Wawie. Nie sa tez najdrozsze. W necie narazie kupowalem Agito i Avans. Kumpel z morele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj asus strix wlacza wiatraki dopiero przy 70 stopniach.
Pytanie którego masz Strixa bo są dwa GTX 970 z tej serii u asusa. A co do sklepów to małe ostrzeżenie sklep morele nie ma dobrze podpisanych umów z Asusem oczekiwanie na załatwienie gwarancyjnych spraw nawet do półtora miesiąca, nie tyczy się to produktów które asus obejmuje gwarancja door to door
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten niżej odrobinę taktowany przy wyższej temperaturze uruchamia wiatraki zresztą to niema znaczenia bo w asusasch zasadniczo wiatraki słychać dopiero po przekroczeniu 50 % ich maksymalnej predkosci. Profile fabryczne tez maj przypisane rożne temperatury startu wiatraków u mnie np tryb silent to 80 stopni

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności