Skocz do zawartości

blad czy nie?


Tas

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

mam takie cos po filetowaniu(probowalem pipem ale nie wychodzi) i w wireframe wyglada ok ale w shaded juz nie i nie wiem czy po exporcie do maxa bedzie ten blad nadal czy to tylko w rhino tak wyglada.

 

a mozna regulowac jakos pipa wzdluz curve, ilosc segmentow bo czasami wychodza mi te pipy strasznie pogiete. ??

 

dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

to zaden bląd poprostu masz dla shade ustawienie mesha na lowquality to juz bylo poruszane na forum no ale w properites Rhina >> mesh >>zmien na smooth & slower a jesli bedzie dalej zle to custom i ustawia sie max dlugosc edgesa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za poprzednia odpowiedz, juz wszystko wyglada ok :)

 

ale od paru dni zastanawiam sie jak rozwiazac problem, ktory polega na zrobieniu filetow na zaznaczonych krawedziach. jakie macie pamysly, bo nawet nie idzie wg. mini tutoriala Bzyka na ostatnich stronach megane co do robienia filetow za pomoca pipow.

 

:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HYM DLACZEGO mialo by sie nue udac moze nie jest to jedno pociagniecie filletedge ale:

1.robisz filleta dla tego edgesa przycinasz tą frontową powierzchnie tym fllecikiem oczywiscie jesli pociagniesz go fillet edge to niebedzie to potrzebne.

 

2.tu pipe musisz potestowac jak to bedzie bo ciezko mi tak powiedziec na oko czy pipe powienien byc rowny czy wiekszej srednicy tego ktorego masz wykozystac w kroku 3 ale zobacz najpierw od rownej.

 

3 . no i one more time pipe jesli bedzie wszystko pasowac to otrzymasz krotkiego surfaca normalnego 4 bocznego przynajmniej ja to tak widze teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności