Skocz do zawartości

Maszyny bojowe: "Twardy robal"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

 

Długo śledziłem forum, zanim zdecydowałem się wziąść udział w bitwie. Forum Max3d jest pierwszym, na którym piszę. Proszę więc o wyrozumiałość za ewentualne niewprawne formatowanie ;).

 

Temat, który chciałbym zrealizować na łamach bitwy, chodził mi po głowie od roku. Ciągle go odwlekałem z powodu braku czasu, ale teraz, gdy się zdecydowałem, postaram się "przysiąść" i zrobić z nim coś dobrego.

Mój wymysł tematycznie pokrywa się z tematem bitwy - Maszyny bojowe.

 

Przyglądając się niektórym owadom, doszedłem do wniosku, że przy odrobinie fantazji można by zmiksować formy niektórych skorupiaków i otrzymać coś, co może być wzorem dla jakiejś niszczycielskiej maszyny w większej skali.

 

Postanowiłem zbudować twardego robala. Powstanie on z połączenia trzech owadów.

 

Oto moje referki:

Z lewej poniżej prosionek. Dalej skorpion.

 

1802_min.jpg skorpion_min.jpg

 

( Zdjęcia pochodzą ze stron: www.bio-forum.pl oraz www.lederkram.de )

 

Moja maszyna bojowa "dostanie" odnóża i korpus z prosionka - to ten mały pancernik. Pancerz korpusu będzie przechodził w odwłok skorpiona, uzbrojony w jakąś broń. Uzupełnieniem będą szczypco-żuwaczki a'la jelonek rogacz.

 

Jak tylko "dorwę" się do skanera, to wrzucę jakiś szkic poglądowy.

 

Pozdrawiam wszystkich "bitwowiczów"

 

LuQ

 

_________________________________________________

 

:D Proszę się nie śmiać - to jest mój dawno obiecany szkic:

 

szkic_min.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z poprzednio pokazanego "plasterka" udało mi sie zrobić zestaw płyt pancerza, który bedzie większą częścią korpusu maszyny. Oczywiście każdą płytkę trzeba było przekształcić.

 

tulow_persp_min.jpg tulow_rzuty_min.jpg

Kliknij w miniaturki aby powiększyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie :)

 

Co do szpar, to stwierdziłem że zrobię moją maszynę trochę bardziej nastroszoną od owada ze zdjęcia. Podoba mi się płaski kształt korpusu i jego podział na segmenty. A w ogóle, to jest okazja pofantazjować. Referki wrzuciłem tak dla orientacji, by pokazać o co mi mniej więcej chodzi.

W zasadzie to nie podejmuję się podrabiania owada. Chcę stworzyć nieistniejący gatunek, który bedzie miał w genach trochę "świrniętych" pomysłów.

 

No i tak dla ścisłości - mój robal będzie stalowy, jak na poważną maszynę przystało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Zamierzam mu na końcu tego ogona zamontować jakąś broń sporego rozmiaru, dla tego ogon jest jeszcze jak u kundla. Nie wiem jeszcze czy to będzie kłujące, czy strzelające, ale coś być musi.

 

Mam dzisiaj jakiś ciąg i jadeee z koksem. Dorobiłem robalowi kleszcze.

 

kleszcze_min.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wena doprowadziła mnie do tego momenu, gdy już nie wiem co dodać do mojej maszyny, więc aby nie zepsuć idę spać... No i trzeba wstać o 5:00 :(

Najważniejsze, że ma już broń - czyli może się nazywać MASZYNĄ BOJOWĄ.

 

model_01_min.jpg model_02_min.jpg model_03_min.jpg

 

Model na razie bez konkretnych materiałów. Będę wdzięczny za ewentualne recenzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł z gunem na plecach przedni :)

trochę się gubię z skali... z jednej strony działo przykręcone na śruby a z drugiej pancez z nirowanych arkuszów blachy... to albo gigantyczne śróby albo arkusz wielkości znaczna pocztowego, daj jakiś punkt odniesienia.

specular jakis taki plastikowy, i na razie trochę to wszystko szare.

a no i moze nóżki IMHO troche jak nie od tego robala, krawedzie oste i za mało poly

 

pracuj pracuj jeszcze tu wrócę :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam siatkę, żeby nie było, że nie było ;)

 

kolor_siatka_min.jpg

 

Emer, masz rację z tymi teksturami i połyskiem. Muszę tutaj sporo przysiąść. Co do kolorów to nie mam jeszcze ostatecznego pomysłu. Na razie jest niepomalowany - z gołej blachy.

Nad stopami zastanowię przy przy komponowaniu ujęcia. Może to będzie drobiazg tak mały, że nieistotny.

O skali też jeszcze nie zdecydowałem. Ale jak by co, to śruby też mogą mieć łby wielkości ludzkiej głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Leru za to że nas wszystkich tak zagrzewasz do roboty.

 

Tak poza tematem, to szkoda że nie da się zrobić bitwy na żywo pomiędzy maszynami bojowymi. Jak by tak je wszystkie spędzic w jedno miejsce i zobaczyć, która zostanie na placu boju? ;) To by była dopiero BITWA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za dużo pomysłów i nie mogę się zdecydować.

 

1. Zapasy dwóch robali (raczej odpada - za mało oryginalne).

 

2. Robal łapie i strzela w ośmiornicopodobne stworzenie z galarety (koncept z renderu 1).

 

3. Scena podobna, lecz na przeciwko maszyny stoi np. dziewczynka z packą (u nas nazywa się to klapką) na muchy (koncept z renderu 2).

 

4. Maszyna w podziemnej norze lub jaskini i ma tam coś do "załatwienia" (koncept z renderu 3).

 

5. Maszyna łazi po jakimś dużym statku kosmicznym i przerabia go na złom. Jak ktoś zapyta skąd się tam wzięła, to może być że wskoczyła lub została zrzucona.

 

Proszę o jakieś delikatne sugestie w kwestii wyboru "zastosowania" mojej maszyny bojowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO 4 czyli maszyna w tunelu. kształ i masywność pancerza sugerować może podkopowy charakter tego robala. jedyne co to zamiast wody może jakaś lawa albo tylko skała.

chociaż z drugiej strony pomysł z dziewczynką też nie jest taki zły :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy koncept!

Robactwo siedzi na małej planecie albo ateroidzie i ostrzeliwuje przelatującą kosmiczną kolonię.

 

Przystępuję do wykonania zadania. Poniżej wrzucam zgrubny układ sceny. Być może zmieni się trochę, ale idea już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tweety. Rzecz do przemyślenia. Jeśli stwierdzę, że w kosmosie mi nie wychodzi, to wrócę do jaskini.

Tymczasem szybki renderek kosmicznej kolonii. Prosta bryła potraktowana rewelacyjnym pluginem Greeble z dwoma iteracjami + potrójny materiał Multi/Sub-Object.

Do zestawu dokładam trzy zrzuty ekranowe siatki modelu bez oraz z Greeble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak musiałem porzucić kosmos, ... i norę także. Życie jest czasem wredne ;) - z braku czasu zdecydowałem się na coś szybszego. Robal będzie sobie polował na mackowatego stwora z galarety.

 

Wrzucam siatki:

 

scena_siatka_min.gif - sceny,

 

galareta_siatka_min.gif - galaretowatego stwora,

 

harpun_siatka_min.gif - harpunu, który wystrzeliwuje robal.

 

Pomiżej rendering próbny i render bez mapowania. Właściwy jeszcze się produkuje. Mam nadzieję, że zdążę go wrzucić przed północą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym poważaniem Panie hkropinski - dzięki za zainteresowanie, ale standardowy tekst w stylu: "tekstury i oświetlenie słabe" mnie nie zadowala. Konkrety proszę.:)

 

Zamieszczam kolejne wersje rozwojowe scenki. Mozolnie dopieszczam szczegóły. Na pewno muszę poprawić powierzchnię wody oraz dodać trochę szczegółów dna. Chcę też dorobić jeszcze kilka obciętych macek, które będą się wiły na dnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności