Skocz do zawartości

Pentagram xl a nachylenie piorka


Jedrush

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

 

Problem jest taki :

Kupilem sobie pentagram o\'pen xl i wszystko byloby pieknie ,gdyby nie opcja wykrywajaca nachylenie piorka ... gdy nachyle piorko pod pewnym katem zamiast rysowa proste kreski robia sie schodki ... a jak ustawie porko 90\' wzgledem tabletu , wszystko jest dobrze...

 

Teraz pytanie , nie da sie jakos wylaczyc tej opcji , ja strasznie nie lubie rysowac z porem na 90\' ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziwne, też mam ten tablet, ale nie mam problemów z nachyleniem i nic nie ustawiałem w opcjach, które jak wiesz w dołączonym oprogramowaniu są bardzo skromne.

 

Moze troche rozruszaj piórko.. pamiętam, że na początku w ogóle sobie z nim nie radziłem.

 

A tak troche poza tematem, jesli to Twoj pierwszy tablet to w Photoshopie ustawiaj w Shape Dynamics \"minimum diameter\" na 1%. Będziesz mógł wykorzystac stopnie nacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm moze mam cos zepsute.. stopni nacisku uzywam ;] ale jest strasznie nie wygodnie , wyglada to tak ze jak przchyle piorko to sie rysowac nie da , a jak sie ustawi pod katem protym to jest strasznie nei wygodanie ale da sie rysowac... a i to sie objawia tylko wtedy gdy dotykam piorkiem powieszchni tabletu

gdy mam piorko nad tabletem wszystko jest ok..

wczesniej mialem na kilka dni duo pena , strasznie sie slizgal po powieszchni tabletu , ale przeynajmniej z nachyleniem nie bylo problemow

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Saygon :)

Tak Tak - moja \"legendarna\" kartka papieru wciaz jest wlozona pod przezroczysta pokrywe tabletu - i wszystko dziala bez zadnych problemow!

 

Tak sie nad tym zastanawialem i jedyne sensowne rozwiazanie jakie mi sie nasuwa to chyba jakies nadmierne pole magnetyczne ktore ja sam generuje - bo np. jak wysiadam z samochodu to zawsze \"kopnie\" mnie jak dotykam drzwi gdy juz stoje na ziemi...

 

Tak, czy inaczej - Jedrush sprobuj z kartka!

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Komar

Hej, ja używam Pentagrama XL i mam problem. Ponieważ, jak chcę rysować, to kursor trzęsie się jak oszalały. Aha i jeszcze mam problemy ze startowaniem piórka. Muszę klikać w te przyciski i czekać, aż się uruchomi. Proszę, pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komar > Moj XL szalal jakis czas podobnie jak twoj + jakies dziwne linie sam z siebie rysowal. Jakis czas nie mialem czasu w domu na kompa i grafe ( drugi syn mi sie urodzil ), juz mialem oddac go do reklamacji bo nawet po reinstalu systemu sie nie poprawialo. Zadzialal tylko format c: i instalacja windy od poczatku. Spruboj tez. A, te piorka dziwnie sie zachowuja jak im sie bateria zuzywa ( niby dziala ale nie tak jak powinno ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój właśnie zbzikował (o.....) jak zaczynam coś rysować to skacze do środka ekranu i jeszcze zaczynają się pojawiać dziwne ikonki w kształcie myszki z wciśniętym przyciskiem. A przed chwilą wskaźnik myszy skakał do lewego górnego rogu i od razu pojawiał się komunikat czy zamknąć program :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak...najlepiej polozyc na tablet szybke..nie za cienka nie za gruba...taka zwykla ( ja mam od antyramy troszke wieksza niz A5 wiec perfekt. na rogach malutkie kawaleczki tasmy dwustronnej i sie trzyma. metoda jest rzeznicka, to fakt, ale ma dwie podstawowe zalety: 1.mozna piorko trzymac pod praktycznie dowolnym katem i nie robia sie schodki 2. powierzchnia jest gladsza i moim zdaniem duzo lepiej sie rysuje (mysle ze koncowka piorka tez sie mniej sciera). Jeszcze chcialem dodac ze baterie do piorka ktore sa sprzedawane z tabletem trzymaja dosc krotko wiec jesli cos sie dziwnie zachowuje to moze wystarczy wymienic baterie ( u mnie przyciski przestaly dzialac a teraz jest git) ...pozdrawiam - j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności