Skocz do zawartości

brzydkie światło


obsydian1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie co zrobić żeby światło mi się ładnie rozchodziło tzn: używam mental ray i dwóch świateł mr area spot. W miejscu gdzie znajdują się światła scena jest prześwietlona a dalej jest za ciemno. Gdzie to ustawić żeby to ładnie zrównoważyć?! Załączam jpg z moimi dziadowskimi ustawieniami. Proszę o konkretną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Indirect Illumination - sekcja GI, photons. Musisz dostroić radius, ja ustwaiam w przedziale 20cm-40cm, samples sporo,np 50000 (nie wpływa na czas renderu). Liczbe wyłapanych fotonów przez kamere ustawiasz w parametrach każdego światła (przedostatnia zakładka), tam również dostroisz energię, co jest bardzo ważne dla uzyskania efektu color bleed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi, nie musi. Mental również jest swego rodzaju korekcją. Zresztą powiem tak - nie uzyskasz prawidłowego rozkładu energii światła na obrazku bez logarytmicznej kontroli ekspozycji. Po coś ją w końcu dołączono, w zasadzie do wszystkich rendererów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje że nie dowiem się za nie dowiem się tu za wiele jedynie pan "SWRSC" pisze konkretnie ale trochę to i tak dla mnie za mało bo ja początkujący jestem jeśli chodzi o mental ray.O parametrach światła jak bi mi ktoś napisał ciut więcej do gi luxusowo by było .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności