Skocz do zawartości

Regulacja emitowanego światła...


Frankot

Rekomendowane odpowiedzi

Hi, mam mały problem (bez skojarzeń), otóż chce uzyskać efekt samoświecenia w v-ray\'u. Włączam te opcje takie jak irrudance (czy jakoś tak) i causticks (też jakoś tak). Na innych obiektach renderują się światła rzucane przez świecący materiał. Jednak są one za słabe. Chodzi o to żeby były one bardziej intensywne. Nie wiem jakie przełączniki przestawić, aby wzmocnić to światło, na eksperymenty nie mogę sobie za bardzo pozwolić, bo rendering trwa bardzo dłógo-jakieś ~7h-9h.

 

Help-!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

piszesz ze uzywasz kaustyki. czy to ma szklo swiecic? jesli nie masz szkla nie uzywaj kaustyki. material standard z selfillumination + jakies swiatelko dla wzmocnienia efektu. opisz dokladniej sytuacje jakie obiekty i jaki efekt swietlny chcesz uzyskac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o obiekty, to zobacz muj WIP 3D-Kuliste pole siłowe. Są tam takie białe szczeliny, które docelowo mają być lampami. Ta zielona kula pośrodku też ma docelowo rzycać światło, ale o parametrach selfilumination: 5. Szczeliny są ustawione na selfilumination: 100, jest to materiał Advenced light Over... z max\'a 5, ustawiłem tam luminance na 1000,0. To czyba wszystkie szczegóły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx klower. Wczoraj renderowałem tę scenę v-ray\'em. Wyszła trochę ciemna, mam nadziję, że jak porawię parametry \'first baunce multipler\' i \'second baunce multipler\' to będą troche jaśniejsze. Poprawie też to Generate GI. Jak wróce ze szkoły to wyrenderuje to jeszcze raz, może zdąży do wieczora, to pokaże na WIP\'ie oba renderki.

 

Dobra spadam musze jeszcze zadanie spisać... [cfaniak]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności