Skocz do zawartości

Problem z brazilem pod Win XP :-(


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

Cze

Mam problemy z brazilem pod WinXP... gdy renderer przelicza nieco bardziej złożone fragmenty sceny wyskakuje mi komunikat o błędzie i wywala mi maxa... czy jest na to jakiś sposób oprócz zmiany systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a to sorry, dokladnie nie poczytalem posta, tam na f3d, chodzilo Ci o wylaczanie sie kompa a nie brazylijkę

 

zawsze się wiesza w tym samym miejscu czy nie ? jeżeli crash NIE następuje za kazdym razem dokładnie w tym samym momencie to wina leży raczej w kompie

 

ja coś takiego miałem kiedyś ze scanline w max4 , długo nie mogłem dojść dlaczego, wszystkie inny programy działały ok, max 2.0 i viz 3.0 tez, myslalem ze problem w max4, ostatecznie okazalo sie ze procesor byl troche podkrecony (nie przezemnie tylko takie poprostu sprzedawala firma), po ustawieniu biosa tak jak powinien byc wszystko dzialalo juz ok

 

ewentualnie moze za mało pamięci( ale to raczej nie wchodzi wgre bo masz chyba 512), lub zla jej konfiguracja w BIOSIe

 

nic innego mi nie przychodzi do glowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesza się nie zawsze w tym samym miejscu, a właściwie to nie wiesza się :-)

Opiszę dokładniej wszystko:

Mam WinXP Proffesional, Maxa 4.0 i brazila 1.0.3. Pamięć działa ok, nic nie było podkręcane ani przetaktowywane.

Gdy pracuję przy brazilu i przelicza on jakieś nieco bardziej skomplikowane sceny wyskakuje mi komunikat:

 

Application Error

An error has occured and the aplication will now close.

Do you want to save...

 

Acha, gdy brazil był 1.0 też go wywalało :-(((

btw. czasem jest tak, że przeliczy całą scenę i go nie wywali, a czasem pada już w środku :-))) ...gdy przesadzę z ustwieniami, to nawet nie zacznie... wydaje mi się, że to wina Win, ale nie wiem co tam można jeszcze przestawić. Gdy zmieniłem dyski pliku stronnicowania na chwilę pomogło (tj. 1 render), a później znowu zaczął z tym komunikatem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdiagnozowałem problem - coś jest nie tak z plikiem stronnicowania w Win. Im mniejszy plik, tym szybciej mi błąd wyskakuje :-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!

 

Nie wiem czy dobrze powiem bo nie chcialo mi sie czytac wsyzstkich wypowiedzi ;p ale moim skromnym zdaniem powinienes podniesc plik swap windowsa do jakichs 6gb to znaczy ten problem czesto wyskakuje jezeli nie masz pliku stronicowego ustawionego jezeli max wykozysta cala pamiec nie ma mozliwosci dalej wykonywac dzialan bo nie ma naczym ;p wiec ustaw plik stronicowy .np startowy 6 gb koncowy 6 gb powinno byc juz dobrze ;-) polecam win 2 k chociaz sam go nie mam :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, chodzi o to, żeby już nie zwiekszać bardziej tego pliku. To jest po prostu bez sensu - gdy czasem renderuję coś w rozdzielczości powyżej 2500x2500 to musiałbym mieć swapa chyba z 20GB! Co jest nie tak z tymi ustawieniami, bo swap się zapełnia, a po wykonanym renderze nie chce się wyczyścić... dopiero jak mi błąd wyskoczy to swap zaczyna czyszczenie :-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Mam 4.2 i sie ciagle wiesz, ale to chyba przez Win XP!!! Btw. Loooknijcie do WIP - moje nowe dzieło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plik swap jest rzeczywiscie problemem dla brazila, czasem gdy dysk jest troche zbyt wolny (tak jak np. moj) to brazil tez sie wiesza, tylko ze dla mnie wiesza sie przy otwieraniu material editora (max 4, 4.2 i 5) gdy mam ustawiony w ME jako renderer brazil a nie scanline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by M@Ti

Ludzie - patrzcie czasem na daty!! vzdenerwowany]

 

...niom...

 

mimoze zdarzylo ic sie to wczesniej problem dotyczy niektorych np. teraz, a odpowiedz wcale nie musi byc dla ciebie przeznaczona..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Ale to ja założyłem topica, zrezstą popatrzcie na posty - nawet jeśli post o tprzedmiocie interesującym pytającego jest jeszce w czołówce danego działu to ten i tak wali nowy temat, bo nikomu się nie chce tutaj przegladać \"staroci\"... ufff... takie życie ;)))

 

Niemniej jednak piszcie sobie, piszcie - wszak normę trzeba wyrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz Mati ..u mnie z koleii jak u kogośwcześniej na tym temacie też wywala maxa na xp ..ale najczęściej przy edycji materiałów .najpierw myślałem że to wina ramu ..miałem 256...ale parę dni temu dokupiłem trochę siadam myślałem że teraz już poszaleję ..co się okazało na 786 też wywala....a do tego mimo większej pamięci trzykrotnie czas renderingu wzrósł nieznacznie....no nic ja też myślęże to wian xp..wcześniej na 98 nie miałem tego typu problemów...może jakieś sterowniki albo cośik ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz Mati ..u mnie z koleii jak u kogośwcześniej na tym temacie też wywala maxa na xp ..ale najczęściej przy edycji materiałów .najpierw myślałem że to wina ramu ..miałem 256...ale parę dni temu dokupiłem trochę siadam myślałem że teraz już poszaleję ..co się okazało na 786 też wywala....a do tego mimo większej pamięci trzykrotnie czas renderingu wzrósł nieznacznie....no nic ja też myślęże to wian xp..wcześniej na 98 nie miałem tego typu problemów...może jakieś sterowniki albo cośik ..

 

pozdrawiam ...[piwo][piwo]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItajcie!!!

 

Ja tez mam ten problem... pracuje na WinXP i 3ds max 4.25 + Finalrender. Gdy chce w oknach widokowych skopiować (klawisz shift +move) liczbe polygonów wiekszą niż ok 30 tyś to wywala mi maxa... i co najdziwiniejsze... na dwoch komputerach pracuje... oba Athlony, oba na winxp i podobna ilość pamieci 512 i 768... i tylko na jednym wyala mi sie maxik.. do tego na tym co sie wykrzacza, w konach widokowych zostają śmieci... tzn. pozostalosci po zakmietych okienkach.. jakieś siatki, ktorych dawno być nie powinnoo w danym miejscu... i dopiero pszesuniecie okna widowkowego powoduje odświerzeniu widoku...

ech.... nie wiem co jest nie tak. nawet reinstall systemu nie pomógł.

 

HELP PLEASE!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Arnet - u mnie jest to samo, ale na jakiś czas przestało mi wywalać cholernika, a tu ostatnio znowu zaczął się krzaczyć i nie mogę sobie Vipera skończyć!!!!!! Qrfa.... cóż - jak pech, to pech!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności