Skocz do zawartości

Renderer do architektury?


kpulka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie jak w temacie. A dokładniej chodzi mi o porównanie szczególnie mentala i Vraya.

Będę zaczynał swoją przygodę z architekturą (Pwr ;)) i zastanawia mnie dlaczego tak wiele renderów jest robione na Vrayu (a może się mylę?). Jedni mówią o prędkości, która z kolei niby jest zbliżona do mentala.

W takim razie jaki jest powód wyboru Vraya w tej branży? :) A może jednak równie często korzysta się z mentala?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Latwiej poprostu okileznac vray'a a by wykorzystac potencjal mentala trzeba sie naprawde napocic bo tak to mozna sie na starcie zniechecic. Do takich rzeczy jak vizki moim zdaniem (podkreslam moim :P) vray jest lepszy mamy latwa kontrole nad wszystkich, szybko sie renderuje no i mozna wyrobic sie z zleceniem na czas i to z dobra jakoscia renderu. Oczywiscie nic nie stoi na przeszkodzie by uzywac mentala zwlaszcza ze jest juz wbudowany do maxa i nie trzeba placic za plugin.

 

Gdyby nie bylo czegos takiego jak vray to napewno renderzelbym w mentalu i nawet nie spojrzalbym na takie cuda jak maxwell (prosze maxwellowcy nie placzcie i nie obrazajcie sie :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie vray. jest super szybki i z bardzo dobrą bazą wiedzy w necie.

 

Mental ostanimi czasy podobno zrobił się o wiele szybszy tak też może być kolejny na liście, dodatkowym atutem jest to że przychodzi razem z maxem i już nie trzeba dopłacać za nowy silnik.

 

przy renderowaniu architektury (scen zewnętrznych) wszelkie drobne niuanse w materiałach i oświetleniu znikają z racji skali, tak też nie potrzeba wyrafinowania i dokładności silników takich jak maxwell.

 

Temporal my się nie obrażamy, bo jak ktoś jeździ bentleyem to jak trąbi na niego facet w stuningowanym oplu corsie to się go po prostu nie zauważa ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz chudy ja zaczynalem od mentala i dlugo w nim siedzialem (nadal wsumie siedzie) ale gdy przeskoczylem na vraya to odrazu po paru minutach obczailem co i jak. Tak czy siak oba silniki sa bardzo dobre i nie trzeba koniecznie wydawac kasy na platny plugin gdy ma sie juz cos fajnego w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeginacie z tym mentalem. Zwlaszcza od czasu maxa 2008 i 2009, materialy wygladaja prawie tak samo jak w vrayu, inne podejscie do GI i to tyle. Bardzo ladne rendery wychodza z niego.

Ale tak czy siak, wiekszosc vizkowcow architektury uzywa vraya, wiec jak chcesz mainstreamowo i bezproblemowo to trzeba go polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pije wylacznie do ciebie. Chodzi mi ogolnie ze mental ma opinie ze jest jakos strasznie trudny do opanowania i w ogole ciezki i zagmatwany. A od czasu wprowadzenia tych calych arch&dezajnow, lightportali itp dziala bardzo przyjemnie i wystarczy opanowac pare rzeczy zeby robic w nim cos co wyglada jako tako.

Co do przesiadki mental > vray to sie nie dziwie, GI renderery sa dosc podobne. Ja mialem to samo w przypadku przesiadki vray > mental.

No, tyle tego, nie bede w filozofie wchodzil wieczorem :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności