Skocz do zawartości

Zestaw ostatnie dopiecia


Polg

Rekomendowane odpowiedzi

Zlozylem taki zestaw przy pomocy tych ktore zlozyl przykladowo Nvidia

Jeszcze chcialem zapytac co o ty sadzicie , cos dodac cos zmienic itd ?

Nie ma obudowy w zestawie bo juz posiadam Chieftec Bravo BH-01B-B-B-400 wiec stare bebechy pojda do jakiejs tam obudowy zeby dzialalo jako Node a nowosci do tego wrzucam

 

Dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tych pamięci nie ma na Memory Qualified Vendors List (QVL) Asusa do tej płyty, więc bardzo prawdopodobne że tylko trzy DIMM'y będą działać.

W ogóle pamięci działające na tym mobo w konfiguracji sześcioslotowej są niedostępne w dużych sklepach. Z tego powodu sam wybrałem GIGABYTE GA-X58A-UD3R i KINGSTON KHX1600C9D3K3/6GX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Memory Qualified Vendors List to tylko lista pamięci które przetestowano na danych ustawienia i nie mają prawa nie działać na płycie (chyba że są nie sprawne)

Nie da się fizycznie przetestować wszystkich modeli pamięci dlatego wybiera się po kilka kości czołowych producentów.

 

SansSerif:

 

Oczywiście jest prawdopodobieństwo, że wystąpi konflikt płyty z tymi pamięciami ale takie samo jak z jakimiś A-DATA, OCZ, Geil, Kingmax itd. i jest bardzo nikłe.

Jeden producent przetestuje pamięci więcej, drugi mnie ale to nie znaczy, że reszta nie działa czy będą działać tylko 3. Płyta zapewnia obsługę do 24GB pamięci nie powinno być problemów.

Moich pamięci na liście do mojej płyty też nie ma a działają i zajmują wszystkie banki pamięci.

 

90% stabilnego i działającego ramu zależy od ustawień Biosu , kolejne 10% to szansa na kość z defektem i konflikt sprzętowy z płytą, tak generalizując.

 

Chyba, że się nie zrozumieliśmy ale takie jest moje stanowisko, poparte doświadczeniem wielu zestawów bez wspracia QVL, aczkolwiek jak patrze ta płytka ma skromne wsparcie jeśli chodzi o zajęcie 6 banków pamięci hmm..

Edytowane przez NV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nvidia, to gratuluję szczęścia. Nie sądzę by kolega chciał eksperymentować kosztem ponad 1100PLN, chyba że w sklepie się dogada że przyjmą zwrot w razie niepowodzenia.

 

Nie znam przyczyn technicznych, ale nowe płyty na nowych chipsetach są bardzo wybredne w kwestii doboru RAM'u. Nawet na listach QVL tylko ułamek z przetestowanych pamięci działa w sześciu bankach na raz i są to tylko pamięci o taktowaniu do 1600 MHz. Trochę więcej działa w czterech bankach. Ludzie na forach piszą że update'y BIOS'a nie zmieniają tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SansSerif: Cieżko mi się wypowiadać o 6bankach bo póki co miałem do czynienia tylko z 4. Nie mówię, że kolega ma eksperymentować, ale sądzę, że na miejscu w sklepie mogą mu to przed wysyłką sprawdzić.

 

Nie wiedziałem, że są takie jaja z 6 bankami stąd przyznaje moje braki wiedzy troszkę, ale co do 4 kosci to nie jest szczęście tylko statystyka. Czasem nawet jak QVL wyklucza pewien model to okazuje się , że jest kompatybilny tylko na innych ustawieniach, dlatego ja podchodzę do tego całego QVL trochę z dystansem. Chodzi o to , żeby nie ograniczać się tylko do modeli przez nich rekomendowanych. Jednak przy tych sumach i jak wspominasz problemach z 6 bankami warto się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nvidia jak znajdziesz tani sklep chętny do testowania to proszę daj znać :)

Mi po kilku godzinach poszukiwań w polskich sklepach na podstawie QVL udało się znaleźć tylko po jednym modelu pamięci do asusa i gigabyte działające w sześciu bankach na raz.

Teraz policz, jeśli mi przeklejanie ctrl+c ctrl+v z acrobata do firefoxa zajęło kilka godzin to ile czasu zajmie testowanie fizyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś, w gralu mogą zamawiany zestaw złożyć za darmo i sprawdzić, produkty które zakupilśmy(ew. za opłatą 50zł bo mogło się teraz coś zmienić) , jak ram nie będzie działał , to zaproponują inny (ten z QVL jak mają lub 3x2Gb zamiast 6x2). Heh to o czym mówisz to ja wspomniałem w 1 poście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no to ciekawe ciekawe :)

Zmienilem w takim wypadku plyte na ta co SansSerif i kingstona pamiec troszke wiecej wyszlo, ale miesci sie w budzecie.

Zastanawiam sie czy moze jak maja byc jakies jaja z ta pamiecia nie zmniejszyc tego na 8GB, np 4x2gb

Komp bedzie sluzyl do wizek/animacji, zbrusch, after , moze mu wystarczy 8gb ? co o tym sadzicie?

 

A co z karta moze wymienc ja na to samo ale od Gigabyte a nie Asus jak karta mialaby byc od Gigabyte?

 

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli lepszym rozwiazniem bedzie wziasc np 3 kosci po 4gb ? dobrze to rozumiem ? czy nawet 2 kosci po 4 gb a pozniej dorzucic jeszcze jedna w przyszlosc .Ale nie 6x2

Pamięci 4gb w jednej kości są ponad dwa razy droższe od 2gb i praktycznie niedostępne.

 

Jeśli jesteś zdecydowany na płytę Asus'a to musisz podzwonić po sklepach i popytać czy są w stanie sprowadzić odpowiedni RAM z listy QVL.

Ja szukałem w proline, gralu, ceneo i allegro. Nie znalazłem. Dlatego wybrałem GIGABYTE GA-X58A-UD3R. Do tej płyty można w proline dostać KINGSTON KHX1600C9D3K3/6GX. Lub w gralu OCZ3G1600LV6GK.

 

Jak masz dużo wolnego czasu i jeszcze więcej chęci to możesz wybrać metodę prób i błędów proponowaną przez kolegę Nvidia :)

 

Jak będziesz chciał podkręcać proca to lepszym chłodzeniem będzie np. PROLIMATECH Megahalems rev. B + dwa wentylatory 120mm np. SCYTHE Slip Stream 120mm 1900rpm. Ale to będzie droższe o jakieś 100PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mugena 2 ze standardowym wentylatorem i spokojnie daje rade. I7 920 d0 na asusie p6t se podkrecałem do 3,8ghz na napieciu 1.19vcore i w prime95 temperatury dochodzily do 70 stopni wiec chyba spoko(rendery to ok 60stopni). Ale składając grata nie zdawałem sobie sprawy z tymi pamieciami. Tez mam 3 x KINGSTON KHX1600C9D3K3/6GX ale na asusie i mówicie ze to może nie działac przy 12gb...to lipa troche

 

okazało się też że upchnąłem pamięci w 3 sąsiednie sloty i przez to działały w dualu...

Edytowane przez KLIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLIK : Ja generalnie podchodzę dość sceptycznie do tego całego QVL ale nie mogę go też lekceważyć i powiedzieć , że dupa SansSerif nie ma wogle racji bo to bzdura. Ma racje tylko to jest dość drażliwy temat , bo nikt nigdy Ci nie sprawdzi wszystkich pamięci we wszystkich możliwych ustawieniach (mam tu na myśli nie tylko położenie w banku ale i napięcie, taktowanie, opóźnienia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności