Skocz do zawartości

oswietlenie wnetrza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem, zrobilem sobie pomieszczenie z oknami itd i chcialbym go jakos fajnie oswietlic. Daje sobie za oknami target spot tak zeby przez okno przechodzilo i na renderze jest ok czyli na podlodze odbite okno i tam inne przedmioty ale wszystko jest ok dopoki nie naloze sufitu:) wtedy ciemnosci egipskie sa;/ jak to zrobic zeby z sufitem tez tak bylo:) a druga rzecz chcialbym zrobic lampki takie zeby padalo z nich swiatlo np niebieskie probowalem chyba wszystkich oswietlen i mi cos nie idzie;/ pomozcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Witam mam pewien problem, zrobilem sobie pomieszczenie z oknami itd i chcialbym go jakos fajnie oswietlic. Daje sobie za oknami target spot tak zeby przez okno przechodzilo i na renderze jest ok czyli na podlodze odbite okno i tam inne przedmioty ale wszystko jest ok dopoki nie naloze sufitu:) wtedy ciemnosci egipskie sa;/ jak to zrobic zeby z sufitem tez tak bylo:) a druga rzecz chcialbym zrobic lampki takie zeby padalo z nich swiatlo np niebieskie probowalem chyba wszystkich oswietlen i mi cos nie idzie;/ pomozcie:)

Fajnie, że napisałeś w jakim sofcie robisz i jakiego renderera używasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na mentalu, ale pewnie jest tak jak wszędzie. Generalnie poszukaj czegoś w stylu global illumination, albo indirect illumination w setupie mentala i to włącz. Teraz masz oświetlenie tylko od źródła światła, bez odbić od obiektów. Potem to jeszcze o tym pohelpuj, albo pogooglaj.

 

Generalnie się nie znam ani na mentalu, ani na nazewnictwie, więc może ktoś tu szerszy wykład zrobi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności