Skocz do zawartości

Laptop do 3D


Azriel

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem całkiem początkujący w 3D, używałem trochę 3Ds Maxa, ale tylko tak ogólnie, żeby się zorientować o co w tym chodzi. Potrzebuję laptopa w cenie 3000-3500 zł. Wiem, że lepszy byłby komputer stacjonarny, ale potrzebuję laptopa, więc decyzji nie zmienię :P Będę go też używał do gier, oczywiście nie nowości, bo wiem, że w tej cenie to nie znajdę dobrej maszyny. Byłbym wdzięczny za wszystkie propozycje i sugestie :)

 

Edit: Pomocne byłoby nawet info na co zwracać uwagę, przy kupnie. Jaka firma, matryca, grafika, procesor, ile ramu i co tam jeszcze przyjdzie wam na myśl.

Edytowane przez Azriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja niedawno kupiłem Dell Studio 1749 i jak narazie sobie chwalę, więc polecam, choć jest to model bardziej multimedialny, ale procesor i grafikę ma ok

 

p.s. kupowałem ze sklepu kuplaptopa, znalazłem go na allegro, ale kupiłem osobiście w ich salonie w Rzeszowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wziąć coś z lepszą grafiką a gorszym procesorem czy na odwrót?

Jest sens brać 17" zamiast 15"?

 

Edit: Co sądzicie o laptopach Acer? Np. coś takiego:http://allegro.pl/cena-szok-acer-7741-7740-core-i5-4-640-hd5650-win7-i1194117134.html

 

Edit 2: Czy ATI Mobility Radeon HD 5650 będzie lepszy niż GeForce GT 330M?

Edytowane przez Azriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wziąć coś z lepszą grafiką a gorszym procesorem czy na odwrót?

Jest sens brać 17" zamiast 15"?

zależy czy będziesz miał drugi monitor, i jakiej mobilności sprzętu wymagasz

Edit 2: Czy ATI Mobility Radeon HD 5650 będzie lepszy niż GeForce GT 330M?

www.notebookcheck.pl... ale jak w użytkowaniu to nie wiem, ja mam HD5650 w swoim i nie narzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

współpracują tak samo. Ja wybralem sobie inne wyjście, bo w przyszlym roku będę wiekszosc czasu w rozjazdach i podziele sie koncepcją:

 

-lapek ten co jest (core 2 duo ladnie pracujacy nawet na baterii) + jak najmniejszy monitor full hd (np. 21.5cala moze mniejszy). Do tego podłączona aplikacja zdalnego pulpitu automatycznie łącząca mnie ze stacją roboczą w firmie - dostęp przez LAN/internet. Teraz musze sie wykaraskać z kłopotów, ale pozniej planuje wlasnie taki styl pracy. Jeden minus, ze trzeba miec w miare szybkie łącze i jakis dobry sofcik do pulpitu zdalnego by obsłużył 2x monitory, innych minusów nie widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieprawda:). Chyba, bo u mnie na wszystkich laptopach na jakich pracowałem działały bez zarzutu (zarówno Wacom jak i stary Pentagram).

 

Co do samych laptopów - Acer jest chyba dość przereklamowany, chociaż te bardziej hi-endowe faktycznie są ok. Coraz bardziej dochodzę do wniosku, że lepiej wziąć coś z lepszą kartą graficzną kosztem słabszego procesora - kosmicznych prędkości renderingu na laptopie i tak nie osiągniesz a wydajniejsza karta na pewno polepszy komfort pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas> zapomniałem dodać że chodziło mi o pentagrama..

 

a co do kart- czy 3dmax dobrze współpracuje z radeonowskim odpowiednikiem CUDA? czy lepiej brać geforce do 3d?

 

btw ja zamierzam renderować projekty w szkole także lapek tylko do pracy będzie mi służył..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności